کدام نوع قهوه کافئین بیشتری دارد؟

کدام نوع قهوه کافئین بیشتری دارد؟

میزان کافئین موجود در انواع قهوه یکسان نیست. شاید به همین دلیل است که برخی با وجود خوردن یک لیوان قهوه در صبح زود هنوز خواب آلودگی خود را دارند! خب، قهوه کمتر روست شده و یا بیشتر روست شده؟ بدن شما به کدام یک نیاز دارد؟ در ادامه با جیمیتو همراه باشید تا به این سوال “کدام نوع قهوه کافئین بیشتری دارد؟” پاسخ دهیم.

 

کدام نوع قهوه کافئین بیشتری دارد؟

در ادامه قصد داریم به کمک روش‌های مختلف، میزان کافئین موجود در انواع قهوه را بررسی کنیم. ابتدا به نوع دانه‌ها اشاره خواهیم کرد، دوم به روش برشته کردن و سوم به روش دم کردن و با بررسی پاسخ دقیقی را به سوال کدام نوع قهوه کافئین بیشتری دارد؟ خواهیم داشت. با ما همراه باشید.

 

میزان کافئین در دانه‌های قهوه

برای اینکه ببینیم کدام قهوه دارای کافئین بیشتری است باید سری به منبع به وجود آمدن انواع قهوه بزنیم. دو گونه اصلی گیاه قهوه وجود دارد که به فنجان شما راه پیدا می کنند: عربیکا و ربوستا. به طور کلی، دانه قهوه عربیکا کیفیت بالاتری نسبت به دانه قهوه روبوستا دارد. گیاهان روبوستا نسبت به عربیکا بسیار آسان‌تر پرورش می‌یابند، اما دارای طعم و مزه زمین تلخ هستند. از طرف دیگر، عربیکا به دلیل داشتن طعم‌های شیرین و میوه‌ای معروف است.

 

میزان کافئین در روش برشته کردن

در نظر بسیاری از قهوه خورها، این مساله وجود دارد که قهوه‌هایی که بیشتر برشته (Roast) شده‌اند دارای کافئین بیشتری است. هرچند این نکته تا حدودی درست است اما میزان برشتگی قهوه در میزان کافئین آن تاثیر قابل توجهی نمی‌گذارد.

تیره: ممکن است تصور کنید که قهوه‌های برشته شده و تیره دارای کافئین بیشتری است، هر چند از نظر ظاهری منطقی به نظر می‌رسد اما این تنها به خاطر طعم قوی‌تر قهوه‌های برشته شده است و دلیل دیگری ندارد.

روشن: در مقابل برخی تصور می‌کنند که قهوه‌هایی که بیشتر برشته می‌شوند، مقداری از کافئین خود را طی این فرایند از دست می‌دهند به همین دلیل انواع روشن دارای کافئین بیشتری است.

 

در مجموع اگر میزان قهوه موجود در لیوان خود را براساس وزن (گرم) اندازه‌گیری می‌کنید تفاوت چندانی از نظر کافئین در قهوه تیره و روشن وجود ندارد. بنابراین قهوه را براساس طعم مورد علاقه‌تان انتخاب کنید.

 

میزان کافئین در روش دم کردن

اگر تفاوت برشته کردن اندک باشد، شیوه دم کردن چه تاثیری دارد؟ آیا یک شات اسپِرِسو، از یک فنجان قهوه دم کرده کافئین بیشتری دارد؟ میزان کافئین استخراج شده در طول رویه دم کردن بر اساس روش دم آوری آن تغییر می‌کند. اما با این حال ممکن است آن چیزی که فکر می‌کنید نباشد.

بر اساس یک قاعده کلی، هرچه زمان دم آوری روش دم طولانی‌تر باشد، میزان کافئین در هر بار سرو کردن بیشتر خواهد بود. نکته کلیدی در اینجا میزان کافئین به ازای هر بار سرو کردن است. بنا به گفته کیکینگ هورس کافی، یک اونس از شات اسپِرِسو در حدود ۴۰ میلی‌گرم کافئین و فنجان ۱۲ اونسی قهوه دم کشیده در حدود ۱۲۰ میلی‌گرم کافئین دارد.

 

نتیجه‌گیری

بنابراین در مقایسه از لحاظ اُنس، اسپِرِسو بسیار قوی‌تر است، (۴۰ میلی گرم در برابر ۱۰ میلی گرم در هر اُنس). اما معمولا در یکبار، ۱۲ اونس اسپِرِسو را مصرف نمی‌کنیم. این به آن معنا است که در هر بار سرو کردن، در مقایسه با یک شات اسپِرِسو، در یک فنجان دم کشیده کافئین بیشتری را دریافت خواهید کرد.

 

منبع: littlecoffeeplace

این مطالب رو هم پیشنهاد می‌کنیم ببینید

درباره نویسنده: نسیم زمانی پور

نسیم زمانی هستم به پزشکی و فیزیولوژی ورزشی علاقه مند هستم. بیشترین مطالبی که در این وبلاگ با شما به اشتراک می‌گذارم حاصل ترجمه از مهمترین و مشهورترین وبلاگ‌های تخصصی ورزشی و پزشکی است.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *