پیلاتس چیست؟ اثر این رشته ورزشی بر روی عضلات بدن

پیلاتس چیست؟ اثر این رشته ورزشی بر روی عضلات بدن

پیلاتس چیست؟ یا بهتر است بگوییم ورزش پیلاتس چیست؟ پیلاتس در واقع یک نوع آمادگی جسمانی است که علاوه بر بدن اثرات مثبت خود را در روح افراد خواهد گذاشت. در این مقاله بیشتر از این رشته آمادگی جسمانی خواهیم گفت با جیمیتو همراه باشید.

 

ورزش پیلاتس چیست؟

براساس گفته بسیاری از کارشناسان ورزشی پیلاتس ورزش ذهن و جسم است. ورزش پیلاتس مجموعه‌ای از حرکاتی‌ است که از جاذبه، وزن بدن و دستگاه‌های مخصوص در جهت افزایش مقاومت و توانتان کمک می‌گیرد تا ماهیچه‌های تثبیت کننده بدن ورزیده و قوی شوند.

ارتباط بین ذهن و بدن در این ورزش خیلی مهم است. ورزش پیلاتس به ذهن کمک می‌کند تا سطح مشخصی از آگاهی را در مورد شیوه حرکات بدن داشته باشید. با انجام این تمرینات می‌توانید حرکات خود را کنترل و تکنیک‌تان را نیز تقویت کنید.

پیلاتس چیست؟ اثر این رشته ورزشی بر روی عضلات بدن

تاریخچه ورزش پیلاتس 

پیلاتس نخستین بار توسط یوزف پیلاتس آلمانی طراحی شد. وی در نیمه اول قرن بیستم، نسبت به گسترش و توسعه مجموعه‌ای از تمرینات خاص، که به منظور تقویت بدن و ذهن انسان در نظر گرفته شده بودند، اقدام نمود. یوزف پیلاتس معتقد بود که سلامت جسمی و روانی ارتباط درونی تنگاتنگی با یکدیگر دارند.

پیلاتس روشی از تمرینات ورزشی بود که در سال ۱۹۲۰ توسط یوزف پیلاتس به وجود آمد در اصل بخشی از برنامه‌های آمادگی جسمانی زندانیان جنگ بود و بعدها به عنوان یکی از وسایل رسیدن به بالاترین سطح زیبایی اندام تبدیل شد. نام این ورزش در ابتدا توسط یوزف پیلاتس علم کنترل بدن نام گذاری شده بود که پس از مرگ وی به دلیل احترام و حفظ یاد و خاطره او توسط بازماندگانش به نام پیلاتس متداول شد.

تاریخچه ورزش پیلاتس 

اثرات ورزش پیلاتس بر بدن

تقریبا هر رشته ورزشی اثرات خود را بر روی ماهیچه دارند، اما تمرینات پیلاتس تقریبا می‌تواند تمام عضلات بدن را درگیر کند. در اینجا به برخی از اثرات مثبت این ورزش اشاره خواهیم کرد.

پیلاتس چیست؟ اثر این رشته ورزشی بر روی عضلات بدن

۱- پیلاتس برای درمان جراحت مناسب است

پیلاتس یک ورزش مناسب برای کنترل و بهبود توان فیزیکی شماست. بنیانگذار این رشته ورزشی از پیلاتس برای درمان جراحت سربازان در جریان جنگ جهانی استفاده می‌کرده است.

پیلاتس چیست؟ اثر این رشته ورزشی بر روی عضلات بدن

۲- پیلاتس باعث افزایش قدرت عضله می‌شود

ورزش پیلاتس برای شکل دادن به ماهیچه عالی است. برای اینکه بهترین نتیجه را بگیرید باید حداقل هفته‌ای ۲ تا ۳ بار پیلاتس کار کنید. اگر مقدار زیادی چربی دارید، باید تمرینات پیلاتس‌ را با مجموعه‌ای از تمرینات هوازی ترکیب کنید تا چربی‌ها  آب شوند. بهتر است این کار را ۵ بار در هفته و به مدت ۳۰ دقیقه انجام بدهید.

پیلاتس چیست

۳- پیلاتس باعث کاهش استرس می‌شود

ورزش پیلاتس با تقویت قوای جسمی و بهبود نفس کشیدن باعث کاهش استرس در شما خواهد شد. پیلاتس به شما کمک می‌کند که روی حرکت‌هایتان تمرکز کنید. خیلی وقت‌ها صداهایی در ذهن‌مان مشکلاتی که با آنها روبرو هستیم را مرور می‌کنند. مثلا همیشه ذهن‌مان درگیر بدهکاری‌ها و کارهای عقب‌مانده و مشکلات زندگی‌ است. پیلاتس به شما کمک می‌کند تا از شر این صداهای مزاحم راحت شوید.

 

بیشتر بخوانید

3.33/5 (3)

این مطالب رو هم پیشنهاد می‌کنیم ببینید

درباره نویسنده: نسیم زمانی پور

نسیم هستم و الان حدود 30 سال دارم. من عاشق ورزش و تناسب اندام هستم، بیشتر زمانم در طی روز به تولید محتوا و مطالعه در مورد ورزش و رژیم های غذایی می‌گذرد. به تازگی به جمع جیمیتو اضافه شدم و بودن در کنار یک تیم قوی و پر انرژی لذت می‌برم.

3 Comments

  1. واقعا رشته ورزشی بی خودی هستش
    من یک مدت این ورزش را انجام دادم واقعا جز بدن درد
    هیچ چیز دیگه ای برام نداشت
    وزن هم کم نکردم
    ….

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *