کوچک کردن شکم به کمک ۳ حرکت ورزشی و ۵ نکته رژیمی

کوچک کردن شکم

کوچک کردن شکم بدون شک آرزوی بسیاری از ماست. فقط کافی است برای آن کمی تلاش کنید و البته رژیم لاغری سالمی را در پیش بگیرید؛ مطمئن باشید در کوتاه‌ترین زمان به هدف خود خواهید رسید با جیمیتو همراه باشید.

 

کوچک کردن شکم به کمک حرکات ورزشی

همیشه مراسمی پیش رو داریم که دوست داریم تا حد ممکن روی فرم و خوش هیکل در آن ظاهر شویم. تحقق این امر برای بسیاری دشوار است و نیازمند صرف انرژی زیاد است.

 

۱- کوچک کردن شکم با حرکت پلانک

این حرکت مانند شنای سوئدی است. مطابق تصویر زیر ابتدا روی کف دست و مچ پاهایتان قرار بگیرید. بدنتان باید کاملا صاف باشد. حدود ۳۰ ثانیه در همین حالت قرار بگیرید. در هفته سوم و چهارم می توانید با بالا بردن یک پا، فشار بیشتری را متحمل شوید. کافی است یک پایتان را حدود ۱۵ سانتی متر بالا بیاورید و چند ثانیه در همان حالت بمانید. این کار را ۲۰ تا ۳۰ بار انجام دهید و بر روی هر پا ۱۰ تا ۱۵ ثانیه صبر کنید.

 

۲- کوچک کردن شکم با حرکت کرانچ

کرانچ یکی از متداول‌ترین حرکات ورزشی شکم است. ابتدا روی زمین دراز کشیده و دست‌هایتان را مطابق شکل زیر کنار سرتان ببرید. سپس بالاتنه را کمی خم کنید تا بتوانید با آرنج دست راست به زانوی پای چپ برسید. این کار را باید بدون تکان دادن ناحیه پایینیِ کمرتان انجام دهید. حالا پایین رفته و این کار را با سمت دیگر بدنتان انجام دهید.

کوچک کردن شکم به کمک 3 حرکت ورزشی و 5 نکته رژیمی

۳- کوچک کردن شکم با حرکت اسکات

سر پا بایستید و پاها و شانه‌هایتان را از عرض بکشید. زانو و مچ پایتان باید کاملا رو به جلو باشد. کمرتان باید صاف باشد و سرتان نیز در جهت روبه رو قرار گیرد. سپس به آرامی پایین بیایید تا حرکت اسکات را تکمیل کنید. زمانی که هر دو ران پایتان موازی با هم قرار گرفت، می‌توانید دوباره به موقعیت اول برگردید. این تمرین را ۲۰ تا ۲۵ بار تکرار کنید. در هفته سوم و چهارم می توانید با اضافه کردن یک پرش کوچک در انتهای هر اسکات و پیش از حرکت بعدی، به شدت آن بیفزایید.

کوچک کردن شکم به کمک 3 حرکت ورزشی و 5 نکته رژیمی

کوچک کردن شکم به کمک نکات رژیمی

در این بخش می‌خواهیم به سراغ مواد غذایی برویم که در کوچک کردن شکم به ما کمک خواهند کرد. البته تعداد این مواد غذایی کم نیست اما در اینجا به ۳ مورد آن اشاره خواهیم کرد.

۱- برای لاغری به سراغ کرفس بروید

کرفس یکی از سبزی‌هاییست که کمترین میزان کالری را داراست، فقط ۸ کالری! همچنین سرشار از ویتامین سی و پر از کلسیم است. بهترین حالت مصرف آن بصورت خام است. شما می توانید روزی یک لیوان آب کرفس تازه بنوشید تا وزنتان را به واسطه آن کاهش دهید.

کوچک کردن شکم به کمک 3 حرکت ورزشی و 5 نکته رژیمی

۲- بادام به لاغری کمک می‌کند

برخلاف تصور بسیاری از افراد مغزها چاق کننده نیستند البته اگر به صورت بدون نمک مصرف شوند. در میان مغزها بادام و گردو جزو بهترین‌ها برای از بین بردن چربی به خصوص چربی های اطراف شکم و پهلو می‌باشند.

کوچک کردن شکم به کمک 3 حرکت ورزشی و 5 نکته رژیمی

۳- فلفل قرمز را در رژیم خود قرار دهید

محققان تصور می‌کنند از آنجا که بتاکاروتن و لیکوپن‌ها، جزو آنتی اکسیدان های قوی هستند، نسبت به ترکیبات مضر که باعث ذخیره سازی چربی در بدن می‌شوند مفیدتر هستند. فلفل نیز که حاوی ویتامین C است، مواد مغذی مورد نیاز برای سوزاندن چربی را دارا است.

کوچک کردن شکم به کمک 3 حرکت ورزشی و 5 نکته رژیمی

۴- بیشتر غلات سبوس دار بخورید

هنگامی که محققان از دانشگاه ایالتی پنسیلوانیا داوطلب شدند در برنامه های کاهش وزن به مدت سه ماه شرکت نمایند دستور غذایی آنها بدین صورت بود که یک گروه فقط غلات سبوس دار استفاده نمایند و گروه دیگر نیز تنها غلات تصفیه شده (تماما بدون سبوس) مصرف کنند، در حالی که دریافتند فیبر موجود در غلات سبوس دار، برخی فوائد انحصاری دارد متوجه شدند که با خوردن آنها چربی در ناحیه شکم به میزان قابل توجهی به کوچک کردن شکم کمک کرده است.

کوچک کردن شکم به کمک 3 حرکت ورزشی و 5 نکته رژیمی

۵- هر روز شیر کم چرب بنوشید

در مجله ۲۰۱۱ مطالعه گروه تغذیه نشان می دهد، افرادی که شکمی مخروطی شکل و پر از چربی داشتند با استفاده از رژیمی که ۳۰ درصد کالری ناشی از پروتئین دارا بود، که شامل شش تا هفت وعده روزانه، لبنیات بود، در لاغر شدن از موفقیت بیشتری برخوردار بودند.

کوچک کردن شکم به کمک 3 حرکت ورزشی و 5 نکته رژیمی

بیشتر بخوانید

این مطالب رو هم پیشنهاد می‌کنیم ببینید

درباره نویسنده: نسیم زمانی پور

نسیم هستم و الان حدود 30 سال دارم. من عاشق ورزش و تناسب اندام هستم، بیشتر زمانم در طی روز به تولید محتوا و مطالعه در مورد ورزش و رژیم های غذایی می‌گذرد. به تازگی به جمع جیمیتو اضافه شدم و بودن در کنار یک تیم قوی و پر انرژی لذت می‌برم.

2 Comments

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *