ورزش آب کردن شکم : چگونه در خانه لاغر و خوش اندام شویم

ورزش آب کردن شکم : چگونه در خانه لاغر و خوش اندام شویم

ورزش آب کردن شکم یکی از راه‌های رسیدن به تناسب اندام است. آیا راهی برای لاغر شدن در خانه است؟ با این حرکات ورزشی در منزل لاغر شوید و لاغر بمانید با جیمیتو همراه باشید.

 

چرا باید شکم تخت داشته باشیم؟

به طور حتم یک شکم زیبا می تواند اضطراب شما را در رابطه با پوشیدن لباس هایتان کاهش دهد. اما نکته مهم تر جلوگیری از آسیب دیدن شما است . تحقیقات نشان داده است که شکم باعث تقویت کمر می‌شود. و بلند کردن اشیا را بسیار آسان می‌کند.

طناب زدن ورزش آب کردن شکم است

طناب زدن ورزش آب کردن شکم است

طناب زدن، یک راه بسیار عالی برای سوزاندن چربی های اضافه بدن است. طبق برآورد موسسات ملی سلامت آمریکا، هر ساعت طناب زدن، حدود ۵۷۰ کیلوکالری انرژی می‌سوزاند. این انرژی معادل انرژی مصرفی در ورزش دو با سرعت حدود ۱۰ کیلومتر در ساعت است که سرعت بالایی به حساب می‌‌آید.

پلانک ورزش آب شکم است

پلانک ورزش آب کردن شکم است

یکی از دلایلی که پلانک را به یکی از بهترین حرکت‌ها تبدیل کرده است این است که شما را وادار می کند تا عضلات شکم را تا حد ممکن درگیر کنید تا تعادلتان حفظ شود. برای انجام این حرکت ورزشی ابتدا بر روی شکم بخوابید سپس سعی کنید به کمک ساعد و آرنج بدن خود را از سطح زمین بلند کنید. همچنین این حرکت باعث تقویت کمر نیز خواهد شد.

ورزش آب کردن شکم : چگونه در خانه لاغر و خوش اندام شویم

کرانچ قایقی ورزش آب کردن شکم است

بنشینید و پاهای خود را روی زمین بگذارید. زانوها را خم کنید و دست‌ها را زیر آن‌ها قرار دهید. قفسه سینه را بالا بکشید و شانه‌ها را عقب بدهید. عضلات شکم خود را درگیر کنید و پاها را بالا بکشید تا به موازات کف زمین درآیند (زانوها باید همچنان خم باشند)، تعادل خود را باید با استخوان‌های نشیمنگاه حفظ کنید.

اگر تا به اینجای کار احساس بدی نداشتید و راحت بود، می‌توانید وارد مرحله بعد شوید. پاهای خود را بیشتر بکشید (اگر در پشت خود احساس ناراحتی کردید، حرکت را متوقف کنید) و دست‌ها را به طرف جلو بکشید. این حالت را به اندازه ۵-۱۵ نفس کشیدن نگه دارید و سپس رها کنید. حرکت را ۵ مرتبه  تکرار کنید.

حرکت کوهنوردی ورزش آب کردن شکم است

حرکت کوهنوردی ورزش آب کردن شکم است

برای انجام این حرکت ورزشی هر دو دست را روی زمین و به اندازه عرض شانه باز کنید. حالا پای راست خود را به سمت دست‌ها بالا بیاورید و پای چپ را کاملا صاف کرد و بکشید. برای اینکه چربی سوزی بیشتر بکنید، این حرکت ورزشی را با سرعت تکرار کنید.

هولاهوپ و آب کردن چربی شکم و پهلو در خانه و با کمترین هزینه

حلقه هولاهوپ ورزش آب کردن شکم است

اگر به دنبال کالری سوزی و کم کردن قطر چربی در اطراف شکم هستید، استفاده از حلقه هولاهوپ را به شما توصیه می‌کنیم. هر یک ساعت تمرین مداوم با این وسیله ساده بیش از ۶۰۰ کالری می‌سوزاند.

قبل از شروع، یک لباس نسبتا تنگ پوشیده و هر نوع اکسسوری مانند ساعت، دستبند و … را از خود جدا کنید. حالا حلقه هولاهوپ را بر روی زمین قرار دهید. سپس با دست حلقه را تا کمر خود بیاورید، حلقه را بچرخانید اگر چپ دستید حلقه را در جهت عقربه های ساعت و در صورت راست دست بودن بر خلاف گردش عقربه های ساعت بچرخانید. شما باید سعی کنید با حرکت دادن کمر و شکم حلقه را در همان حال چرخش نگهدارید. اکنون شروع به حرکت کمر خود به صورت دورانی کنید.

ورزش آب کردن شکم : چگونه در خانه لاغر و خوش اندام شویم

دوچرخه ثابت ورزش آب کردن شکم است

انجام حرکت دوچرخ ثابت در خانه باعث  افزایش ضربان قلب و انقباض عضلات شکم می‌شود. همچنین کمک زیادی به سوزاندن چربی‌های شکم می‌کند. حتی اگر با خستگی شروع به تمرین کنید، بعد از اتمام تمرین پرانرژی خواهید بود. دلیلش این است که این تمرین باعث جاری شدن اندورفین و آدرنالین در بدن می‌شود.

ورزش آب کردن شکم : چگونه در خانه لاغر و خوش اندام شویم

خم شدن به پهلو ورزش آب کردن شکم است

یکی دیگر از تمرین‌های ساده برای سوزاندن چربی‌های شکم که بسیار تاثیر گذار و مفید است، حرکت ورزشی پهلو است. این حرکت ساده را می‌توان با یک جفت دمبل برای افزایش فشار بر پهلو انجام داد. برای انجام صحیح این حرکت از جانب به آرامی به سمت پایین بروید و سپس به وضعیت ایستاده برگردید، این حرکت را برای پهلوی مخالف هم انجام دهید.

ورزش آب کردن شکم : چگونه در خانه لاغر و خوش اندام شویم

حرکت شکم خلبانی ورزش آب کردن شکم است

این حرکت ورزشی یکی از حرکات هوازی است که با صندلی انجام می‌شود. در این حرکت ورزشی، عضلات لگن و شکم به خوبی درگیر می‌شوند و برای سوزاندن چربی‌های اضافه شکم بسیار مفید و تاثیر گذار است.

بر روی یک صندلی بنشینید، پشت خود را کاملا صاف کنید و شانه‌هایتان را شل کنید. کف دست‌های خود را در دو سمت خود به تکیه‌گاه صندلی محکم بچسبانید و باسن خود را کمی از تکیه‌گاه فاصله دهید. دست‌هایتان را به سمت پایین فشار داده و پاهای خود را که جفت کرده‌اید به سمت بالا بکشید و به مدت ۵ ثانیه نگه دارید. دم و بازدم را به صورت پیوسته و منظم انجام دهید تا تاثیر حرکت بیشتر شود.

 

بیشتر بخوانید

4.07/5 (15)

این مطالب رو هم پیشنهاد می‌کنیم ببینید

درباره نویسنده: نسیم زمانی پور

نسیم هستم و الان حدود 30 سال دارم. من عاشق ورزش و تناسب اندام هستم، بیشتر زمانم در طی روز به تولید محتوا و مطالعه در مورد ورزش و رژیم های غذایی می‌گذرد. به تازگی به جمع جیمیتو اضافه شدم و بودن در کنار یک تیم قوی و پر انرژی لذت می‌برم.

11 Comments

  1. سلام . من حدود ۲۰ کیلو اضافه دارم و رژیم بسیار سختی گرفتم و شبا هم حدود ۲ کیلومتر میدوم و بعدش هم حرکات ورزشی انجام میدم . ب نظرتون میتونم با این شرایط توی ۴ ماه ۲۰ کیلو کم کنم؟

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *