طناب زدن برای لاغری

اگر به دنبال لاغری سریع هستید، طناب زدن برای لاغری ران، شکم و پهلو بسیار موثر و زود بازده است. در این مقاله قصد داریم بیشتر در مورد طناب زدن با شما صحبت کنیم. با جیمیتو همراه باشید.

 

فواید طناب زدن برای لاغری

کودکی بیشتر ما با طناب زدن و بالا و پریدن‌های آن در هم تنیده شده است. اگر از کودکی طناب زدن را خوب می‌شناختیم و از فواید طناب زدن آگاه بودیم تا امروز توانسته بودیم تمرین زیادی در جهت رسیدن به سلامتی و تناسب اندام انجام دهیم.

فواید طناب زدن تنها دلیلی نیست که امروز ما را به نوشتن مقاله‌ای در مورد آن علاقه‌مند کرده است بلکه هزینه کم و عدم وابستگی آن به مکان و زمان خاص برای ورزش کردن است. شما می‌توانید برای بهره بردن از فواید طناب زدن در طول سفر، آن را درون چمدان خود بگذارید و با خودتان هر جا که می‌روید ببرید.

کافی است صبح زود از خواب بیدار شوید و در خانه یا حیاط طناب بزنید. مسلماً فواید طناب زدن به اندازه‌ای است که شما را به بیدار شدن از خواب ناز ترغیب کند.

 

فواید طناب زدن در افزایش استقامت، سرعت و چالاکی

طناب زدن شاید به عنوان یک ورزش شناخته نمی‌شود اما در کنار تمرین‌های بدنسازی به عنوان یکی از اصلی‌ترین تمرین‌ها معرفی می‌شود. از جمله فواید طناب زدن این است که بدن شما را برای انجام تمرین‌های سخت‌تر گرم می‌کند و به آن استقامت و چالاکی لازم را می‌بخشد.

ورزشکاران حرفه‌ای از فواید طناب زدن برای تقویت عضلات پا، بازو، افزایش استقامت بدن و همچنین تحمل فشار های متوالی روی عضلات پا استفاده می‌کنند. همچنین از دیگر فواید طناب زدن می‌توان به افزایش تعادل و هماهنگی میان اندام مختلف بدن اشاره کرد به طوری که شما در طول چند دقیقه طناب زدن قسمت‌های مختلفی از بدن خودتان را مجبورید با هم هماهنگ کنید.

اگر قرار است در باشگاه به تمرین‌های مربوط به پا و همچنین دست‌هایتان بپردازید، حتماً فواید طناب زدن را به خاطر داشته باشید و آن را فراموش نکنید.

 

فواید طناب زدن به عنوان تمرین هوازی

طناب زدن را شما می‌توانید در کنار ورزش‌های دیگری به مانند دویدن و شنا کردن قرار دهید. در این نوع از ورزش‌ها بدن شما طی یک مدت کوتاه چند دقیقه مقدار زیادی اکسیژن دریافت و شروع به مصرف انرژی می‌کند. با این کار در هنگام تمرین و همچنین بعد از آن بدن شما به چربی سوزی ادامه خواهد داد.

لذا اگر می‌خواهید لاغرتر شوید و دوست ندارید که به باشگاه بروید یا از در خانه پایتان را بیرون بگذارید به شما توصیه داریم که از فواید طناب زدن برای لاغری خودتان استفاده کنید.

 

کالری سوزی شدید از فواید طناب زدن

شاید باورش برای کسانی که تا کنون طناب زدن را تجربه نکرده باشند سخت باشد که بدانند با طناب زدن بدن شروع به مصرف ۱۳۰۰ کالری در ساعت می‌کند. بنابراین همان‌طور که در مورد طبقه‌بندی طناب زدن در کنار ورزش‌های هوازی مانند دویدن و شنا کردن گفتیم، شما به سادگی خواهید توانست با برنامه ریزی روزانه برای طناب زدن چربی‌های خود را سریع‌تر آب کنید و به اندام دلخواهتان نزدیک شوید.

 

فواید طناب زدن در مقایسه با دویدن

اگر شما هم در شهری زندگی می‌کنید که بیرون آمدن از خانه به هنگام صبح زود مساوی با ترافیک شدید و همچنین هوای آلوده صبحگاهی است باید جایگزینی خوب برای ورزش دویدن پیدا کنید. مناسب‌ترین گزینه در کنار هزینه اندکی که قرار است برای آن صرف کنید، طناب زدن است.

با توجه به فواید طناب زدن که در بالا به آن‌ها اشاره کردیم، شما خواهید توانست در بهار تا زمستان هر زمان که دوست داشته باشید ورزش کنید. برای طناب زدن نه نیازی به بیرون رفتن دارید نه نیازی به خرید وسیله‌ای خاص. تنها خود شما و یک طناب مورد نیاز است.

می‌توان گفت که این فایده طناب زدن در میان دیگر تمرین‌های رسیدن به تناسب اندام منحصر به فرد است.

 

فواید طناب زدن از نظر اقتصادی

اگر بخواهید برای دویدن جایگزین پیدا کنید مسلماً همه به شما تردمیل را پیشنهاد خواهند داد. این روزها خرید یک تردمیل نیاز به هزینه میلیونی دارد. آیا شما حاضرید به جای دویدن چند میلیون خرج کنید؟ به نظر ما اگر می‌خواهید با هزینه کم ورزشی جایگزین دویدن کنید، کافی است که یک طناب بخرید.

یکی دیگر از مهم‌ترین فواید طناب زدن که بارها هم به آن اشاره کردیم، هزینه اندک برای ورزش کردن و تأمین وسایل لازم برای ورزش کردن است. هزینه طناب در برابر تردمیل اندک ولی فواید طناب زدن در مقایسه با تردمیل بسیار زیاد است.

طناب زدن برای لاغری ران، شکم و پهلو؛ بهترین روش کدام است؟

فواید طناب زدن در بهبود فرم عضلات

پریدن با طناب، عضلات پشت ساق، چهار سر و همچنین سرین را درگیر می‌کند. ماهیچه‌های سینه، پشت کمر، شانه و سه سر نیز از دیگر ماهیچه‌های درگیر در طناب زدن می‌باشند. از آنجایی که شما برای پریدن از زمین و همچنین حفظ تعادل خود روی هوا نیاز به بیشتر ماهیچه‌های خود دارید، مسلماً تعداد ماهیچه‌های درگیری در طناب زدن بسیار زیاد است. به این ترتیب می‌توان گفت که فواید طناب زدن بیش از یک تمرین ساده ورزشی است.

زمانی که شما طناب می‌زنید، به عنوان یک دونده فعالیت دارید. بلعکس اگر شما یک دونده باشید می‌توانید از فواید طناب زدن به نفع خودتان استفاده کنید. هر بار که از زمین بلند می‌شوید و فرود می‌آیید همانند گام‌های بلند در دویدن است. علاوه بر این حفظ تعادل با صاف نگه داشتن ستون فقرات طی طناب زدن یکی دیگر از فواید طناب زدن است.

 

فواید طناب زدن در حفظ تعادل

پاهای شما عموماً وظیفه حفظ تعادل شما را بر عهده دارند و ورزش‌های اندکی وجود دارند که تعادل میان مغز و همچنین پاها را با هم تقویت کند. خوشبختانه یکی از فواید طناب زدن این است که پاهای شما برای حفظ تعادل بدن نیاز به برقراری ارتباط با مغز دارد. اگر در طناب زدن حواس خودتان را از دست دهید، زمین خوردن حتمی است

شاید روزهای اول و زمانی که بخواهید شروع به طناب زدن کنید، حفظ تعادل و همچنین برقراری ارتباط میان دست و پاها سخت باشد اما در نهایت موفق خواهید شد که مغز را تحت کنترل خود بگیرید. برای ورزش‌هایی که نیاز به حرکت شدید پا و عضلات دارند همانند بوکس و تکواندو، طناب زدن یکی از مهم‌ترین تمرین‌های توصیه شده به ورزشکاران است.

 

فواید طناب زدن در کاهش آسیب‌دیدگی پا و زانو

هر چقدر اندام‌های شما به مانند دست یا پا تحرک بیشتری داشته باشند، مسلماً قدرت آن‌ها در مقابل ضربات احتمالی و تنش‌های وارد شده افزایش پیدا می‌کند. از آنجایی که طناب زدن پا و همچنین مفاصل را در قسمت زانو به شدت درگیر می‌کند می‌تواند میزان آسیب‌دیدگی را کاهش دهد.

بیشتر ورزشکاران در رشته‌های فوتبال، تنیس، بسکتبال و والیبال عموماً در معرض تنش‌های شدید در قسمت پا و زانو هستند و از این رو طناب زدن را همیشه در کنار دیگر تمرین‌های خود انجام می‌دهند. فواید طناب زدن در مفاصل زانو و پا را زمانی خواهید فهمید که در طول ورزش اصلی خودتان همانند فوتبال، علیرغم پیچ خوردن مچ پا هیچ آسیبی نبینید.

اگر حس می‌کنید انگشتان پای شما نسبت به دیگر قسمت‌های بدن ضعیف‌تر است هنگام طناب زدن دقت کنید که روز انگشتان پا فرود بیایید. با این کار به مرور زمان انگشتان شما از قدرت بیشتری برخوردار خواهد شد.

 

فواید طناب زدن در افزایش تراکم استخوانی

بر اساس مطالعات و همچنین گزارش‌هایی که توسط محققان اعلام شده است ورزش‌های ساده‌ای همانند طناب زدن می‌تواند کمک زیادی به افزایش تراکم استخوانی کند. تراکم استخوانی یکی از مهم‌ترین شاخصه‌هایی است که شما باید به آن دقت کنید. در صورتی که استخوان‌های شما، تراکم کافی تا دوران کهن‌سالی به دست نیاورند، در این دوران دچار شکستگی‌های استخوان شدید و همچنین متعدد خواهید شد.

مطالعه‌ای انجام شده است که در آن مشخص شد با ۴۰ بار طناب زدن طی ۲۴ هفته، مقدار زیادی تغییر در تراکم استخوانی افراد مورد آزمون مشاهده شد. در میان تمرین‌هایی که می‌توانند به تراکم استخوانی شما کنند، طناب زدن یکی از کم هزینه‌ترین و سریع‌ترین ورزش‌ها است.

 

فواید طناب زدن در افزایش هوش

باورتان شود یا نه، طناب زدن باعث خواهد شد تا شما باهوش تر شود. بر اساس مطالعات انجام شده، طناب زدن باعث بهبود فعالیت نیم کره چپ و راست و همچنین ارتباط میان آن دو می‌شود. هرچه ارتباط میان دو نیم کره افزایش پیدا کند، دلیل بر باهوش بودن شما خواهد بود. از جمله توانایی‌های شما که با افزایش ارتباط میان دو نیم کره افزایش پیدا می‌کند، توانایی در خواندن و همچنین درک مطلب است.

با هر بار پریدن و فرود آمدن روی قسمت‌های مختلف پا مغز شما میزان زیادی محاسبات برای حفظ تعادل انجام می‌دهد که تعداد تکرار این محاسبات باعث خواهد شد تا مغز شما فعال‌تر از قبل باشد. مسلماً شما در تمرین‌های دیگر همانند بلند کردن دمبل نشسته انچنان از روابط عصبی مغز خود استفاده نمی‌کنید و طناب زدن در کنار این تمرین‌ها می‌تواند مفید و مؤثر باشد.

 

فواید طناب زدن برای سلامت قلبی و عروق

چربی خون شما با استفاده از طناب زدن کاهش پیدا می‌کند و علاوه بر این میزان ضربان قلب شما در هر بار طناب زدن به مقدار زیادی افزایش پیدا می‌کند. بر اساس آنچه که در مورد تمرین‌های هوازی به اثبات رسیده است در این حالت قلب شما به عنوان یک ماهیچه شروع به چربی سوزی و همچنین تقویت عضلات خود می‌کند.

با این حساب می‌توان گفت که یکی دیگر از فواید طناب زدن این است که قلب شما از قدرت بیشتری برای پمپاژ خون به دیگر اندام‌های بدن برخوردار خواهد شد. چربی سوزی تنها در قلب اتفاق نمی‌افتد بلکه عروق شما نیز از وجود چربی‌های اضافی که فشار زیادی به ماهیچه‌های قلب وارد می‌کنند، با طناب زدن خالی خواهد شد.

 

طناب زدن برای لاغری ران، شکم و پهلو؛ بهترین روش کدام است؟

طناب زدن برای لاغری چگونه انجام شود؟

قبل از هر کاری باید یک طناب مناسب قد خود تهیه کنید. طول طناب، از ۱۸۰ سانتی متر تا ۳۳۵ سانتی متر متغیر است. هرچه قد بلندتر باشید به طناب بلندی احتیاج دارید.  برای شروع به مدت ۳۰ ثانیه به صورت سرعتی و روی دوپا طناب بزنید. دقت داشته باشید که هنگام طناب زدن بایستی دست‌های شما به صورت دورانی چرخیده و ارتفاع پاهایتان هنگام پرش نباید زیاد باشد.

روش طناب زنی (Skipping Rope) در هر ست این برنامه از ۳۰ ثانیه شروع می‌شود و در هفته آخر به ۵ دقیقه می‌رسد؛ این روال به مرور کالری‌های بیشتری را در بدن شما می‌سوزاند، و با وارد شدن بدن به فاز چربی سوزی سطح چربی‌های کل بدن کاهش پیدا می‌کند.

 

نکات مهم در هنگام طناب زدن برای لاغری

 • زیاد بالا نپرید، آرام باشید.
 • دست‌ها و شانه های خود را نچرخانید.
 • دنبال پیدا کردن نوعی ریتم باشید.
 • برای یادگیری هر چه بهتر؛ تمرین کنید، تمرین کنید و تمرین کنید.
 • اگر قصد طناب زدن برای لاغی دارید، از یک طناب با کیفیت استفاده کنید.
 • طناب زدن با پای برهنه باعث استحکام بیشتر پا می‌شود.
 • خانم‌هایی که قصد طناب زدن را دارند، بهتر است از یک سینه بند محکم استفاده کنند.
 • اگر قصد طناب زدن برای لاغری را دارید، حتما بر روی یک سطح سفت و صاف این کار را انجام دهید.
 • قبل از شروع طناب زدن حتما بدن را به خوبی گرم کنید تا مانع آسیب دیدگی شوید.

 

طناب زدن برای لاغری در یک برنامه ۷۰ روزه

برنامه تمرین ۷۰ روزه زیر یکی از بهترین روش‌ها برای کاهش وزن است، از آنجایی که کاهش وزن سریع خطرناک است، روش طناب زنی در هر ست این برنامه از ۳۰ ثانیه شروع می شود و در هفته آخر به ۵ دقیقه می رسد؛ این روال به مرور کالری های بیشتری را در بدن شما می سوزاند، و با وارد شدن بدن به فاز چربی سوزی سطح چربی های کل بدن کاهش پیدا می کند.

طناب زدن برای لاغری ران، شکم و پهلو؛ بهترین روش کدام است؟

 

سوالات متداول در مورد طناب زدن برای لاغری

در این بخش قصد داریم به سوالات متداول شما عزیزان در خصوص طناب زدن برای لاغری پاسخ دهیم تا به کمک این راهنمایی‌ها به تناسب اندام مورد نظر خود برسید.

 

آیا طناب زدن به تنهایی باعث لاغری می‌شود؟

برای لاغری باید میزان کالری بیشتری را نسبت به کالری دریافتی بسوزانید تا به وزن ایده آل خود نزدیک شوید. بنابراین طناب زدن برای لاغری به تنهایی و بدون رعایت رژیم لاغری مناسب موثر واقع نمی‌شود.

طناب زدن برای لاغری ران، شکم و پهلو؛ بهترین روش کدام است؟

برای رسیدن به لاغری چقدر باید طناب بزنم؟

اگر میزان کالری دریافتی خود را به صورت دقیق محاسبه کرده‌اید و در عین حال یک رژیم کم کالری را دنبال می‌کنید ۳ ساعت طناب زدن برای لاغری در هفته کافیست.

 

آیا طناب زدن برای لاغری شکم مناسب است؟

طناب زدن یک تمرین ورزشی کم فشار است؛ که می‌تواند باعث لاغری در سراسر اندام فرد شود. اما اگر به دنبال یک جواب کلی هستید، پاسخ ما مثبت است.

 

برنامه ورزشی رایگان برای لاغری و تناسب اندام

 • ۲۰ ثانیه به صورت آرام و با پرش بلند طناب بزنید.
 • ۱۰ ثانیه به انجام حرکت پلانک بپردازید.
 • ۲۰ ثانیه به سرعت طناب بزنید.
 • ۱۰ ثانیه بدن را در وضعیت اسکات قرار دهید.
 • ۲۰ ثانیه به صورت تک پا و با سرعت متوسط طناب بزنید.
 • ۱۰ ثانیه بدن را در وضعیت کرانچ قرار دهید.
 • ۲۰ ثانیه به صورت تک پا و با سرعت زیاد طناب بزنید.
 • ۱۰ ثانیه بدن را در وضعیت حرکت C در یوگا قرار دهید.
 • ۲۰ ثانیه با تمام قدرت و سرعت و با دوپا طناب بزنید.
 • ۱۰ ثانیه بدن را در وضعیت حرکت صندلی در یوگا قرار دهید.
 • ۲۰ ثانیه با سرعت متوسط و با یک پا طناب بزنید.
 • ۱۰ ثانیه بدن را در حرکت گاو و گربه در یوگا قرار دهید.
 • ۲۰ ثانیه با سرعت زیاد به صورت ضربدری طناب بزنید
 • ۱۰ ثانیه حرکت کوهنوردی روی زمین را انجام دهید.
 • ۳ دقیقه هم بدن را با حرکات کششی سرد کنید.

 

انواع طناب زدن برای لاغری

در این بخش ۲۳ حرکت مختلف طناب زدن برای لاغری را به صورت ویدیویی آموزش خواهیم داد. اگر به وزن کم کردن علاقه مند هستید این ویدیو را از دست ندهید.

 

مضرات طناب زدن برای لاغری

توصیه شده است کسانی که مشکلات ارتوپدی و استخوانی در قسمت‌های تحتانی بدن دارند از طناب زدن خودداری کنند. علاوه بر این دوستان، زنان باردار و همچنین کسانی که عمل‌های جراحی زیبایی برای پروتز های مصنوعی انجام داده‌اند که باید در طناب زدن کمی محتاط‌تر باشند.

طناب زدن نیز به مانند دیگر ورزش‌ها می‌تواند اثرات جانبی داشته باشد که شما باید نکات همیشگی همانند خوردن آب کافی بعد و قبل از ورزش، انتخاب کفش و محل مناسب برای ورزش، شروع به ورزش بدون گرم کردن و پایان آن بدون سرد کردن را رعایت کنید.

حال برای شروع طناب زدن و بهره بردن از فواید طناب زدن شما باید به چه نکاتی توجه کنید؟

 

خرید طناب مناسب

در انتخاب طناب برای طناب زدن دو ویژگی وجود دارد که شما باید آن را در نظر داشته باشید:

 • جنس
 • طول

ممکن است طناب‌های زیادی در بازار وجود داشته باشد از جمله طناب پلاستیکی، پشمی و همچنین نایلونی. اما شما برای طناب زدن نیاز به جنس خاصی از طناب نیستید و کافی است که طناب مورد دلخواه شما باشد. فارغ از جنس طناب، این طول آن است که می‌تواند اهمیت زیادی داشته باشد.

طریقه اندازه گرفتن طول طناب به این صورت است که طناب را روی زمین بیندازید و یکی از پاهایتان را روی نقطه میانی آن قرار دهید. حال دو طرف طناب را با دستانتان بالا بکشید. بهترین طول طناب برای شما مقداری است که انتهای دو طرف طناب روی قفسه سینه شما قرار گیرد. در صورتی که طناب از این حد بیشتر بالا یا پایین رفت، بهتر است طناب دیگری انتخاب و خریداری کنید.

 

نکات مهم در طناب زدن برای لاغری

 • علاوه بر خرید طناب مناسب، انتخاب کردن کفش ورزشی نیز در اولویت شما باید باشد. از آنجایی که وظیفه تجمل وزن شما روی پا و پاشنه آن است، سعی کنید در هنگام طناب زدن از کفشی که کفی نرم‌تر دارد استفاده کنید. کفش‌هایی که عموم بسکتبالیست‌ها و والیبالیست‌ها به پا دارند نمونه بارز بهترین کفش برای طناب زدن است. به دنبال کفشی باشد که روی آن عبارت Cross – training حک شده باشد.
 • هیچ وقت روی موزائیک و سطوحی که احتمال لغزش در آن‌ها وجود دارند طناب نزنید.
 • افتادن در طناب زدن مساوی با شکستن لگن یا دست شما خواهد بود.
 • نباید انتهای طناب که در آن دسته کار گذاشته شده است، به گونه‌ای باشد که کنترل آن برای شما سخت شود.
 • معمولاً در بیشتر ورزش‌های همراه طناب زدن دست در نزدیکی بدن حفظ می‌شود.
 • سر و گردن باید در عموم حالت‌های طناب زدن مستقیم گرفته می‌شوند.
 • نفس‌هایتان را با بینی کنترل کنید.
 • بیش از اندازه در هیچ حالت از طناب زدن پرش نکنید چرا که ممکن است تعادل شما در اثر فرود نامناسب به هم بخورد.

 

۱۵ دقیقه تمرین طناب زدن برای لاغری

ورزشی که در مدرسه عادت به انجام آن داشتم این روزها تبدیل به یکی از بهترین تمرین‌های باشگاهی و تناسب اندام شده است. تمرین طناب زدن که امروز در مورد خواص آن به طور مفصل با هم صحبت کردیم عضلات مختلفی از شما را در به روش هوازی درگیر می‌کند از جمله عضلات ران، بازو، پشت. همچنین به شما کمک می‌کند تا بتوانید بر ثبات خود طی زمان انجام دیگر تمرین‌ها بی افزایید.

آنچه که اکنون به عنوان ۱۵ دقیقه تمرین طناب زدن مشاهده می‌کنید یکی از بهترین برنامه‌های تمرین با طناب است که توسط ورزشکاران حرفه‌ای انجام می‌شود. برای شروع هر حرکت باید طناب را پشت سر خود قرار دهید با کشیدن آن طناب را به سمت باسن خود بالا بکشید و نگه دارید. با هر پرش که انجام می‌دهید، روی پنجه‌های خود پایین بیایید. زانوهایتان را آزاد و همچنین نیم تنه بالایی خودتان را رها نگه دارید. از به هم خوردن تعادل در هر پرش باید جلوگیری کنید.

سعی کنید اگر تازه کار هستید از طناب‌های سنگین استفاده کنید که عموماً از جنس پلاستیک هستند. وزن زیاد طناب به شما کمک خواهد کرد که با کنترل بیشتر آن را به دور خود حرکت دهید. همچنین به سادگی شدت و میزان پرش‌هایتان را کنترل کنید.

 

حرکت اول: طناب زدن ساده یا پرش ساده

طناب را در همان حالت اولیه که در بالا توضیح دادیم شروع به چرخاندن دور خودتان کنید. با هر بار عبور دادن طناب از روی سرتان پاهایتان را به صورت جفت شده از زمین رها کنید و بپرید. سعی کنید همان‌طور که با دو پا هم زمان پریده‌اید، هم زمان هم فرود بیایید. یک دقیقه به این صورت تمرین کنید و یک دقیقه استراحت نمایید.

 

حرکت دوم: طناب زدن با جمع کردن زانو یکی در میان

همانند طناب زدن ساده شروع کنید. زمانی که طناب از روی سرتان عبور می‌کنید روی پای راست یا چپتان فرود بیایید و پای دیگرتان را به سمت پشت خم کنید. دفعه بعد که طناب از زیر پایتان عبور کرد و به بالای سرتان رسید پای مخالف بار قبل را روی زمین بگذارید و پای دیگرتان را به عقب جمع کنید. این حرکت را به مدت یک دقیقه تکرار کنید و در نهایت یک دقیقه استراحت نمایید.

 

حرکت سوم: طناب زدن و پرش کمبو

طناب زدن کمبو شما ترکیبی از حرکت اول و دوم را باید با هم تکرار کنید. برای مثال هشت بار طناب زدن با جمع کردن زانو یکی در میان را انجام دهید و در دور نهم تا ۱۷ ام شروع به طناب زدن ساده کنید. این روش را می‌توانید یک دقیقه متوالی انجام دهید و یک دقیقه بعد استراحت کنید. سپس دوباره به تکرار ادامه دهید.

 

حرکت چهارم: طناب زدن با پرش بلند

این حرکت به مانند حرکت دوم است اما با این تفاوت که باید پایتان را به اندازه زاویه نود درجه بالا بکشید. این حرکت نیز به مدت یک دقیقه تکرارپذیری و بعد از آن یک دقیقه نیاز به استراحت دارد.

 

حرکت پنجم: طناب زدن متوالی

به مدت پنج دقیقه باید بتوانید پشت سر هم یکی از انواع طناب زدن ساده یا جمع کردن زانو یکی در میان را انجام دهید. اگر نمی‌توانید به مدت پنج دقیقه این کار را تکرار کنید، یک دقیقه کامل ورزش کنید و یک دقیقه استراحت کنید اما این ست ورزشی را برای ۵ بار تکرار نمایید. پیشنهاد شده است حداقل در این ۵ ست ۶۰۰ بار طناب زده باشید.

 

این مطالب رو هم پیشنهاد می‌کنیم ببینید

درباره نویسنده: نسیم زمانی پور

نسیم زمانی هستم به پزشکی و فیزیولوژی ورزشی علاقه مند هستم. بیشترین مطالبی که در این وبلاگ با شما به اشتراک می‌گذارم حاصل ترجمه از مهمترین و مشهورترین وبلاگ‌های تخصصی ورزشی و پزشکی است.

45 Comments

 1. من توی دوستانم دیدم که روزانه با ۳۰ دقیق طناب زدن برای لاغری به راحتی برای ایشون رقم خورد و بعد از ۳ ماه سیکس پک هم آورده بودش. این ورزش های قدیمیا همشون بدرد بخوره
  دم شما گرم

 2. این برنامه ای که نوشتید به نظر ساده میادش باید امتحان کنم ببینم با طناب زدن میتونم این پهلوها رو آب کنم یا نه… خسته شدم از دستش

  1. مطمئنا تاثیر گذاره عزیزم، اما همانگونه که در مطلب خدمت شما دوست خوبم اشاره کردم، مدت زمان حرکات بسیار کوتاه است.
   بعلاوه استفاده از کتانی ورزشی مناسب می تواند میزان فشار وارد بر زانو را کاهش دهد.

  1. درود به شما
   معمولا فرایند لاغری بر تمام نقاط بدن تاثیر می‌گذارد اما اگر نگران لاغر شدن صورت هستید می توانید مقاله زیر را مطالعه کنید
   تا به کمک ان دیگر نگران لاغر شدن صورت خود نباشید.
   https://gymito.com/blog/face-gain-fat/
   باتشکر از همراهی شما با جیمیتو

  1. آرام جان
   باعث افزایش سوخت و ساز بدن شده و میزان چربی را در از تمام نقاط بدن کم می کند.
   بنابراین بازو و سینه نیز تحت تاثیر این حرکت ورزشی قرار خواهد گرفت

 3. سلام وقت بخیر
  دکتر زنان گفتن که برای خانم ها افتادگی رحم میاره من خیلی نگران این مسأله هستم اگه لطف بفرمایید با ذکر علت پاسخ بدید ممنون میشم

  1. عزیزم
   این مورد را حتما باید با پزشک متخصص زنان مطرح کنید و هر آن چیزی که این عزیزان بیان می کنند را رعایت نمایید.
   باتشکر

 4. سلام.من چندوقته باشگاه نمیرم و این باعث شده شکم و پهلو بیارم و ۱هفته دیگه عروسی داریم باطناب زدن یه هفته ای میشه یکم سایزکم کنم؟؟؟

 5. سلام اگر الان طناب بزنم سینمم لاغر میشه؟ من سینه هام کوچیک هست و نمیخوام که کوچک تر بشه فقط میخوام پهلو و شکمم اب بشه اگر روشه دیگ ای بلدید بگید

 6. بادرود فرم بدن من ساعت شنی هست ولی پایین این ساعته پرشده 😂توی ران وکمی باسنم جمع شده چربی، نمیدونم چه کنم افتادگی باسن وسینه رو چه کنم زیادنیست ها ولی میتونه بهترباشه آخه سلولیت رانم نرفته باید بره بعد خط زیرباسن رو درست کنم بالیفت با طناب ودو وکوهنوردی حل میشه؟

  1. عزیزم بهتر است که با پزشک مشورت کنی
   چون ممکن است تحرک در ماه های اول باعث بروز مشکلاتی برات بشه

 7. عالی بود مطالبتون من روزانه ۳۰۰۰ تا طناب میرم ۱۵۰۰ تا صب و ۱۵۰۰ تا بعد از ظهر البته همه این ۱۵۰۰ تا را یکجا نمیرم صد تا میرم بعد ده ثانیه میایستم بعد دوباره شروع میکنم که کل ۱۵۰۰ تا ۱۵ دقیقه طول میکشه

  1. سلام دوست عزیز
   ۳۰۰۰ تا طناب در روز آیا سیکس پک شما رو درآورد یا نه ؟؟ بدنتون چربی اضافه هم داره یا کاملا سر وزن هستید ؟؟

 8. سلام .خسته نباشین
  من لاغر هستم و بخاطر خوردن زیاد بستنی و … خیلی پهلوهام بزرگ شده.
  آیا طناب زدن برا پهلو خوبه؟ من نمیخوام لاغر شم.فقط میخوام پهلو و شکمم آب شه.حتی میخوام وزن هم بگیرم. چسکار کنم؟

 9. سلام . من لاغر هستم و وزنم با قدم تناسب داره قدم ۱۷۰ و وزنم ۶۰ هست.ولی تنها مشکلم اینه که ران و باسنم چند وقته داره بزرگ میشه .خیلی از این موضوع ناراحتم و ۳ روز در هفته به کلاس کاراته میرم تا لاغر بشم .آیا کاراته به لاغری من کمک میکنه؟و همینطور اگه طناب بزنم ران پام کوچک تر میشه؟در عرض چند وقت؟ممنون میشم جو.ابمو بدین..

  1. نادیا عزیز
   سلام
   طناب زدن و انجام حرکات هوازی باعث لاغر شدن ران، پهلو و شکم می شود.
   هر برنامه ورزشی را بین ۴ تا ۶ هفته دنبال کنید.

 10. سلام
  با طناب زدن و رژيم غذاييه مناسب و حذف شكر و شيريني و غذاهاي پر پروتئين ميتونيد به وزن ايده آل و حتي سيكس پك دست پيدا كنيد.

  ((دوستدار شما آرنولد))

 11. سلام
  با طناب زدن و رژيم غذاييه مناسب و حذف شكر و شيريني و غذاهاي پر پروتئين ميتونيد به وزن ايده آل و حتي سيكس پك دست پيدا كنيد.

  ((دوستدار شما آرنولد))

 12. سلام. نسیم عزیز. ورزشکار خوب وانرژی مثبت.من میخوام طناب زدن به نوه ام که ۱۰ سالشه یاد بدم.ولی اصول اموزش رو نمی دونم. خودمم خیلی دلم میخواد یاد بگیرم.ایا امکان داره این محبت را درحق من ونوه ام بکنید نمی دونم چطور یادش بدم .عاشق دومیدانی وطناب است. از تبریز

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *