طرز تهیه پاستا مرحله به مرحله!

طرز تهیه پاستا 

پختن یک وعده پاستای خوشمزه، یکی از بهترین مهارت‌های آشپزی است که می‌توانید یاد بگیرید. پاستا یک غذای کم خرج است، درست کردن آن زمان زیادی نمی‌برد، و علاوه بر این، به روش‌های بسیار متنوعی می‌توانید آن را سرو کنید. در نتیجه، اگر وقت و حوصله شام درست کردن ندارید و یا نمی‌دانید چه غذایی درست کنید، می‌توانید به سادگی برای ناهار یا شام پاستا بپزید! در مطلب امروز قصد داریم شما را با مراحل طرز تهیه پاستا آشنا کنیم.

 

مرحله اول طرز تهیه پاستا 

طرز تهیه پاستا ساده است و در مدت زمانی که پاستا می‌پزد، می‌توانید درون یخچال و کابینت‌های خود را بگردید و سس پستو، سبزیجات و یا هر سس دیگری که فکر می‌کنید همراه با پاستا خوشمزه می‌شود را پیدا کنید و در نهایت به آن اضافه کنید. ظرف مدت نیم ساعت، پاستای خانگی و خوش طعمی که درست کردید، حاضر و آماده روی میز شام خواهد بود!

مرحله اول طرز تهیه پاستا 

 

مقدار دو سوم از یک قابلمه را پر از آب کنید

زمانی که پاستا می‌پزد، پف می‌کند و اندازه آن بزرگ‌تر از حالت نپخته می‌شود. در نتیجه به فضای زیادی در هنگام پختن نیاز دارد و به همین دلیل است که باید یک قابلمه بزرگ را برای پختن آن انتخاب کنید. به عنوان مثال، اگر قصد دارید که به مقدار ۴۵۰ گرم پاستا تهیه کنید، باید حداقل یک قابلمه با گنجایش ۳٫۸ لیتر برای پختن آن انتخاب کنید.

سپس مقدار دو سوم از قابلمه مورد نظر خود را از آب پر کنید و آن را روی شعله گاز بگذارید تا کاملا به جوش بیاید و درون آن حباب‌های آب جوش مشاهده بشود. یادتان باشد که اگر از یک قابلمه خیلی کوچک استفاده کنید، به احتمال زیاد پاستا یا نودل‌ها بعد از پخته شدن به هم می‌چسبند.

 

قابلمه را روی شعله گاز قرار بدهید

زمانی که درون قابلمه مورد نظر خود آب ریختید و آن را روی شعله گاز قرار دادید، باید درب آن را هم بگذارید. سعی کنید شعله گاز زیاد باشد تا آب خیلی زود به جوش بیاید و حباب‌های آب جوش درون آن به خوبی مشاهده بشوند. زمانی که مشاهده کردید از لا به لای درب قابلمه بخار بیرون می‌آید، به این معناست که آب خوب به جوش آمده است. بهتر است بدانید که گذاشتن درب قابلمه باعث می‌شود که آب خیلی سریع‌تر از حالت عادی به جوش بیاید.

 

درست که باید به آب پاستا کمی نمک اضافه کنید، اما یادتان باشد که هرگز این کار را قبل از به جوش آمدن آب انجام ندهید؛ چون این کار باعث می‌شود که رنگ قابلمه شما از بین برود و یا بدنه آن زنگ بزند.

 

کمی نمک و ۴۵۰ گرم پاستا اضافه کنید

زمانی که آب کاملا به جوش آمد و شروع کرد به قل قل کردن، می‌توانید درب قابلمه را بردارید و ۱ قاشق غذا خوری (یعنی معادل ۱۷ گرم) نمک و یک پوند (یعنی معادل ۴۵۰ گرم پاستا) را به آن اضافه کنید. اگر در حال درست کردن نودل‌های بلند مثل اسپاگتی هستید که به طور کامل درون قابلمه جای نمی‌گیرند، می‌توانید حدود ۳۰ ثانیه صبر کنید تا انتهای نودل‌ها درون آب جوش کمی نرم بشود و سپس به آرامی و با استفاده از یک چنگال یا قاشق، آن‌ها را درون قابلمه جای بدهید.

همینطور که پاستا درون آب جوش پخته می‌شود، نمک به طور کامل به خورد آن می‌رود و در نتیجه، طعم خوبی پیدا می‌کند. اگر شما مطمئن نیستید که باید برای یک تعداد خاص از افراد چه اندازه پاستا درست کنید، می‌توانید به راهنمای درج شده در پشت جعبه پاستا مراجعه کنید.

 

نیازی نیست که شما تمام محتویات درون جعبه پاستا را درست کنید، بلکه میتوانید مقدار نصف و یا حتی ۱ چهارم آن را تهیه کنید. اگر قصد دارید که مقدار ۴ اونس (یعنی معادل ۱۱۰ گرم) پاستا درست کنید، بهتر است که از قابلمه با گنجایش ۱٫۹ تا ۲٫۸ لیتر برای پختن آن استفاده کنید.

 

پاستا را به مدت ۳ الی ۸ دقیقه بپزید

با استفاده از یک چنگال مخصوص پاستا، آن‌ها را درون قابلمه کمی هم بزنید تا از هم جدا بشوند و سپس درب قابلمه را از روی آن بردارید و کنار بگذارید. سپس راهنمای درج شده در پشت بسته پاستا را بخوانید و ببینید که چه مدت زمانی برای پخته شدن آن پیشنهاد داده است.

سعی کنید همیشه زمان سنج اجاق گاز خود را روی کمترین زمان پیشنهاد شده تنظیم کنید. به عنوان مثال، اگر روی جعبه نوشته است مدت زمان مورد نیاز برای پخته شدن پاستای مورد نظر ۷ الی ۹ دقیقه است، بهتر است که شما زمان سنج اجاق گاز خود را روی ۷ دقیقه تنظیم کنید.

علاوه بر این‌ها، یادتان باشد که پاستا نسبت به نودل‌های بلند و ضخیم، مثل فتوچینی و یا پنه کمی زودتر پخته می‌شود. معمولا مدت زمان موزد نیاز برای پخته شدن نودل‌های ضخیم و بلند، ۸ الی ۹ دقیقه است.

 

در هنگام پخته شدن پاستا، آن را کمی هم بزنید

همانطور که پاستا درون قابلمه پخته می‌شود، آب درون قابلمه نیز باید همچنان قل قل کند. برای اینکه پاستاها به هم نچسبند، بهتر است که هر چند دقیقه یک بار، با استفاده از یک چنگال مخصوص پاستا آن‌ها را کمی هم بزنید. اگر مشاهده کردید که آب درون قابلمه در هنگام قل قل کردن از آن بیرون می‌ریزد، بهتر است که شعله گاز را کمی کمتر کنید و آن را روی دمای متوسط رو به زیاد قرار بدهید.

 

مطمئن شوید که به خوبی پخته شده است

در این مرحله از طرز تهیه پاستا، وقتی که زمان سنج اجاق گاز شما به صدا درآمد، می‌توانید به آرامی یک دانه پاستا را از درون آب جوش خارج کنید و آن را در یک بشقاب قرار بدهید تا کمی خنک بشود. سپس آن را گاز بزنید و ببینید که آیا به اندازه مورد نظر شما پخته است یا مغز آن هنوز هم کمی سفت است.

بسیاری از مردم ترجیح می‌دهند پاستا به اندازه‌ای پخته بشود که اصطلاحا آن را «al dente» می‌نامیم. معنی این اصطلاح این است که پاستا به خوبی پخته شده، اما مغز آن آنقدر نرم نشده که له بشود. اگر پس از چشیدن پاستای خود متوجه شدید که هنوز برای شما کمی سفت است، می‌توانید به مدت ۱ دقیقه دیگر آن را بپزید تا خوب نرم بشود.

 

مرحله دوم طرز تهیه پاستا

بعد از قرار دادن پاستا داخل آب جوش و پختن آن نوبت به آبکش کردن پاستا می‌رسد که این مرحله را نیز برای شما قدم به قدم شرح خواهیم داد.

مرحله دوم طرز تهیه پاستا

آبکش کردن پاستا

در ابتدا حدودا به اندازه ۱ فنجان (یعنی معادل ۲۴۰ میلی لیتر) از آب پاستا را بیرون بیاورید و سپس قابلمه را از روی گاز کنار بگذارید. در ابتدا به آرامی یک لیوان را درون آب پاستا فرو ببرید و حدود ۱ لیوان از آن را بیرون بیاورید. سپس این لیوان آب را کنار بگذارید و آب درون قابلمه را خالی کنید. برای اینکه دستتان نسوزد، می‌توانید به جای یک لیوان، از یک ملاقه نیز استفاده کنید و با استفاده از این ملاقه، مقدار ۲۴۰ میلی لیتر از آب پاستا را درون یک لیوان بریزید و نگه دارید.

 

آیا می‌دانستید که شما می‌توانید با استفاده از مقدار کمی آب پاستا، بعد از اینکه سس را به پاستا اضافه می‌کنید، آن را کمی نرم‌تر کنید؟

 

آبکش را درون سینک ظرفشویی قرار بدهید

مرحله بعدی طرز تهیه پاستا آبکش کردن آن است. در ابتدا یک عدد آبکش بزرگ را درون سینک ظرفشویی قرار بدهید و برای اینکه آب جوش درون قابلمه دست‌های شما را نسوزاند، حتما دستکش‌های فر را دست‌تان کنید. با اینکه در این مرحله گاز خاموش است و آب دیگر قل قل نمی‌کند، اما ممکن است که آب جوش درون قابلمه در هنگام تخلیه شدن به دست شما پاشیده بشود و آن را بسوزاند.

 

پاستا را درون آبکش بریزید

به آرامی و به شکل مستقیم تمام پاستای درون قابلمه را به داخل آبکش منتقل کنید تا آب آن در سینک ظرفشویی تخلیه شود. سپس آبکش را بلند کنید و آن را کمی به سمت جلو و عقب تکان بدهید تا آب اضافی درون پاستا نیز به داخل سینک ظرفشویی تخلیه بشود.

اگر قصد دارید که پاستای خود را همراه با سس سرو کنید، هرگز روی آن آب خنک و یا روغن نریزید. حتما شما هم شنیدید که بعضی از افراد می‌گویند: برای اینکه دانه‌های پاستا به هم نچسبند، بهتر است که روی آن‌ها کمی آب خنک و یا روغن زیتون بریزیم. متاسفانه اگر قصد داشته باشید که پاستای خود را همراه با یک سس سرو کنید، این کار باعث می‌شود که سس مورد نظر شما به خوبی به خورد پاستا نرود.

 

پاستا را دوباره درون قابلمه بریزید

در این مرحله از طرز تهیه پاستا آبکش را از داخل سینک بیرون بیاورید و پاستاها را دوباره به داخل قابلمه‌ای که آن‌ها را در آن پختید انتقال بدهید. سپس کمی از سس مورد نظر خود را روی پاستا بریزید و این دو را با استفاده از یک چنگال مخصوص پاستا خوب با هم ترکیب کنید. اگر سسی که قرار است همراه با پاستا سرو کنید کمی غلیظ است، می‌توانید با استفاده از یک لیون آب پاستایی که قبلا کنار گذاشتید، آن را کمی رقیق کنید تا به خوبی به خورد تمام پاستاها برود.

 

مرحله سوم طرز تهیه پاستا

مرحله آخر طرز تهیه پاستا خوشمزه انتخاب سس آن است. بهتر است که چه مدل پاستا را با چه مدل سسی سرو کنیم؟

مرحله آخر طرز تهیه پاستا

طرز تهیه پاستاهای قد کوتاه

بهتر است که پاستاهای قد کوتاه را همراه با سس پستو و یا سبزیجات سرو کنید. اگر یک قابلمه پنه، فوزیلی و یا فارفال درست کرده‌اید، بهتر است که آن را همراه با سس پستوی ریحان سرو کنید. برای اینکه پاستای شما طعم بهتری داشته باشد، می‌توانید چند عدد گوجه گیلاسی را همراه با کمی فلفل سبز و کدوی سبز به شکل ریز خرد کنید و این ترکیب خوشمزه را به پاستا اضافه کنید.

اگر قصد دارید که این مدل پاستا را سرد و به شکل یک سالاد پاستا سرو کنید، بهتر است که قبل از سرو کردن آن را به مدت ۱ ساعت درون یخچال قرار بدهید تا طعم سس و سبزیجات به خوبی به خورد آن برود. اگر طعم سس پستوی سنتی را دوست ندارید، میتوانید به جای آن سس پستو با گوجه فرنگی را امتحان کنید. این مدل سس پستو طعم بسیار خوبی که دارد همراه با پنیر پارمسان خوشمزه‌تر هم می‌شود!

 

طرز تهیه پاستا صدفی

اگر پاستای صدفی و یا ماکارونی را به شکل کرمی دوست دارید، می‌توانید آن را همراه با کمی پنیر سرو کنید. اگر شما هم به ترکیب خوش طعم ماکارونی و پنیر علاقه دارید، می‌توانید کمی کره، آرد، شیر و پنیر را با هم ترکیب کنید تا یک سس کرمی و خوشمزه به دست بیاید.

سپس آن را به ماکارونی و یا پاستای صدفی پخته شده اضافه کنید و آن را کمی بپزید تا طعم سس به خوبی به خورد آن برود. شما می‌توانید در این مدل سس چند نوع پنیر متفاوت را امتحان کنید تا متوجه بشوید که طعم کدامیک از آن‌ها را بیشتر دوست دارید. به عنوان مثال، شما می‌توانید در این ترکیب از کمی پنیر مونتری جک (یک نوع پنیر که بسیار به پنیر چدار شبیه است)، پنیر فتا، پنیر موزارلا، و یا پنیر گودای دودی استفاده کنید.

 

 اگر دانه‌های پاستای صدفی شما بزرگ است، می‌توانید درون آن را از ترکیبی شامل پنیر ریکوتا و پنیر پارمسان پر کنید. سپس روی آن کمی سس مارینارا (یک نوع سس ایتالیایی با ترکیبی از گوجه فرنگی، پیاز و سبزیجات) بریزید و پاستا را آنقدر بپزید تا پنیر آن خوب آب بشود و روی آن حباب ایجاد شود.

 

طرز تهیه پاستا لوله‌ای

اگر قصد دارید که یک مدل ماکارونی لوله‌ای و یا ماکارونی ضخیم مثل پاپاردل، پنه، و یا بوکاتینی درست کنید، بهتر است که آن را همراه با یک نوع سس گوشتی سرو کنید. در ابتدا پاستای پخته شده را درون یک کاسه بریزید و سپس سس گوشتی (مثلا سس بلونیز که حاوی ترکیبی از گوشت چرخ کرده، گوجه فرنگی، پیاز و سبزیجات است) را قاشق قاشق به آن اضافه کنید و به آرامی هم بزنید، تا سس به خوبی به خورد پاستا برود.

یادتان باشد بهتر است که این مدل پاستا را به شکل خیلی داغ سرو کنید و روی آن کمی پودر پنیر پارمسان هم بریزید تا طعم آن بهتر بشود. علاوه بر این، اگر سس گوشتی شما خیلی غلیظ بود، می‌توانید با استفاده از یک لیوان آب پاستایی که در هنگام پختن آن کنار گذاشتید، سس را کمی رقیق کنید تا به خوبی به خورد پاستا برود.

 

طرز تهیه پاستا رشته‌ای و بلند

اگر قصد دارید که یک مدل پاستای بلند و رشته‌ای مثل فتوچینی، اسپاگتی و یا آنجل هیر درست کنید، بهتر است که آن را همراه با یک مدل سس کرمی و سفید، مثل سس آلفردو غلیظ سرو کنید. برای درست کردن سس آلفردو کلاسیک، باید در ابتدا کمی خامه پر چرب را همراه با سیر و کره روی حرارت قرار بدهید.

علاوه بر این، بهتر است که این مدل پاستا را همراه با سینه و فیله مرغ گریل شده، و یا حتی فیله ماهی سالمون دودی سرو کنید. اگر دوست دارید که سس پاستای شما کمی رقیق باشد، می‌توانید کمی کره و سیر و جعفری را با هم ترکیب کنید و روی حرارت قرار بدهید. سپس پاستای خود را با این سس خوشمزه ترکیب کنید و هم بزنید تا طعم دلپذیر آن به خوبی به خورد پاستا برود.

 

دستور پخت پاستا

پختن یک وعده پاستای خوشمزه، یکی از بهترین مهارت‌های آشپزی است که می‌توانید یاد بگیرید. پاستا یک غذای کم خرج است، درست کردن آن زمان زیادی نمی‌برد، و علاوه بر این، به روش‌های بسیار متنوعی می‌توانید آن را سرو کنید. 

زمان آماده سازی20 دقیقه
زمان پخت20 دقیقه
زمان کل40 دقیقه
تعداد: 4 نفر

مواد لازم

  • 450 گرم پاستا
  • 2 قاشق غذاخوری روغن
  • به مقدار لازم نمک و فلفل

دستور العمل‌

  • پاستا را داخل آب جوش بریزید و اجازه دهید 3 الی 8 دقیقه درون آب جوش باشند و نرم شوند. 

  • بعد از اینکه پاستا کمی نرم شد آن را آبکش کنید. 

  • سس مورد نظر خود را (سس پستو، آلفردو یا گوجه فرنگی و گوشت) آماده کرده و پاستا را با سس مخلوط می‌کنیم. 

  • برای چند دقیقه پاستا را روی حرارت ملایم قرار دهید تا سس به خوبی به خورد پاستا برود.

  • در آخر پاستا را با کمی برگ ریحان تازه و پنیر پارمسان سرو کنید.

 

5/5 (5)

این مطالب رو هم پیشنهاد می‌کنیم ببینید

درباره نویسنده: سوگل پورمهرام

متولد سال 1371. دارای مدرک کارشناسی در رشته مترجمی زبان انگلیسی. مترجم، نویسنده، کپی‌رایتر و کارشناس تولید محتوا و شبکه‌های اجتماعی.

3 Comments

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *