روش‌های خوش فرم کردن فک و چانه

خوش فرم کردن فک و چانه

معمولا اولین چیزی که در مواجهه با افراد مختلف به آن توجه می‌کنیم، چهره است. به همین دلیل، طبیعی است که همه ما تا حد زیادی برای زیباتر شدن چهره خود تلاش کنیم. در واقع نتایج تحقیقات علمی نشان می‌دهند که جذابیت برای انسان‌ها بسیار مهم است. با افزایش سن، فرم صورت (چه در مردها و چه در زن‌ها) تغییر پیدا می‌کند. اگر چربی اضافی در ناحیه گردن و فک وجود داشته باشد، یا اگر عضلات شروع به تحلیل رفتن بکنند، خط فک و چانه فرم اصلی خود را از دست می‌دهد و دیگر زیاد دیده نمی‌شود. ما نمی‌توانیم با پیری صورت یا عوامل ژنتیکی موثر در چهره خود مبارزه کنیم، اما می‌توانیم با انجام دادن چند حرکت ساده، فرم فک و چانه خود را زیباتر کنیم. در مقاله امروز قصد داریم ۵ تمرین برای خوش فرم کردن فک و چانه را از زبان پزشکان و مدرسان یوگا به شما آموزش دهیم. با جیمیتو همراه باشید!

 

تمرینات چگونه به خوش فرم کردن فک و چانه کمک می‌کند؟

ماهیچه‌های جلوی گردن معمولا به طور کامل تکامل نیافته‌اند، و تقریباً هرگز در یک باشگاه بدنسازی بر روی آن‌ها حرکات اصلاحی یا درمانی انجام نمی‌شود. او در این مورد می‌گوید: “این‌ها می‌توانند عامل اصلی ایجاد افتادگی گردن و همچنین علت پنهان درد گردن باشند. این عضلات از استخوان گردن تا قسمت‌های مختلفی از استخوان فک و چانه ادامه دارند. اگر این تمرینات را به درستی انجام بدهید، علاوه بر اینکه فک و چانه شما یک زاویه زیبا می‌گیرد، بلکه می‌توانید از درد گردن، سردرد و درد فک نیز جلوگیری کنید.

اگر در هنگام انجام دادن این تمرینات احساس درد کردید، به این معناست که تمرینات را به درستی انجام نمی‌دهید و ممکن است که به خودتان صدمه وارد کنید. پس در صورت احساس درد، باید هرچه سریع‌تر دست نگه دارید.

 

در حالت خوابیده، گردن خود را به سمت بالا بیاورید

برای انجام دادن این تمرین به پشت بخوابید و زبان خود را به سق دهانتان بچسبانید. انجام دادن این کار باعث می‌شود که ماهیچه‌های قسمت جلویی گردن شما فعال بشوند.

نحوه انجام دادن این تمرین: در ابتدا چانه خود را به سمت قفسه سینه بکشید و سپس سر خود را از زمین حدود ۵ سانتی‌متر بلند کنید. شکم خود را بلند نکنید و چانه خود را به سمت بیرون نکشید.

تعداد: اول با ۳ ست ۱۰ تایی شروع کنید و بعد به تدریج تعداد دفعات انجام تمرین را بالا ببرید.

اصلا عجله نکنید، چون همانطور که در قسمت‌های بالاتر هم ذکر کردیم، عضلات این ناحیه از گردن معمولا به طور کامل تکامل نیافته‌اند و اگر زیاد از حد به آن‌ها فشار وارد کنید، ممکن است باعث کشیدگی عضلات گردن خود بشوید.

خوش فرم کردن فک و چانه

عضلات گردن خود را به سمت عقب بکشید

شما می‌توانید این تمرین را در حالت نشسته، ایستاده و یا خوابیده به پشت انجام بدهید.

نحوه انجام دادن این تمرین: سر خود را چند سانتی‌متر به سمت عقب بکشید تا زمانی که حس کنید عضلات دو طرف گلوی شما منقبض و آرام شده‌اند. در این حالت گوش‌های شما باید روی شانه‌هایتان قرار داشته باشند و سرتان کج نشود.

تعداد: اول با ۳ ست ۱۰ تایی شروع کنید و بعد به تدریج سعی کنید این حالت را برای مدت ۳۰ ثانیه حفظ کنید.

 

با زبان خود به سقف دهانتان فشار وارد کنید

این تمرین مخصوص عضله‌های زیر چانه است.

نحوه انجام دادن این تمرین: زبان خود را روی سق دهان و پشت دندانهایتان قرار بدهید. سعی کنید زبان خود را محکم به به سقف دهانتان فشار بدهید تا کاملا کشش را حس کنید. سپس شروع کنید به زمزمه کردن و لرزاندن عضلات دهان. با این کار عضلات شما فعال می‌شوند.

تعداد: ۳ ست ۱۵ تایی

 

با تکرار صدای «او» و «ای» عضلات لب و دهان را ورزش بدهید

این تمرین مخصوص عضلات اطراف دهان و دو طرف لب‌ها است.

نحوه انجام دادن این تمرین: دهان خود را باز کنید صداهای «او» و «ای» را تکرار کنید. سعی کنید در هنگام تکرار این صداها، لب‌های خود را تا جایی که می‌توانید بکشید. علاوه بر این، دهان خود را باز نکنید و دندانهایتان را نیز لمس نکنید.

تعداد: ۳ ست ۱۵ تایی

 

چانه خود را به سمت بالا بکشید

انجام دادن این تمرین باعث سفت شدن عضلات صورت و چانه می‌شود.

نحوه انجام دادن این تمرین: در ابتدا با دهان بسته، فک پایین خود را به سمت بیرون بکشید. سپس، لب پایین خود را به سمت بالا بکشید. در این حالت باید در قسمت پایین چانه و فک خود کمی احساس کشش بکنید. سعی کنید این حالت را برای مدت ۱۰ الی ۱۵ ثانیه حفظ کنید.

تعداد: ۳ ست ۱۵ تایی

خوش فرم کردن فک و چانه

سایر روش‌ها برای خوش فرم کردن فک و چانه

درست است که شما می‌توانید با انجام دادن این تمرینات ساده، تا حدی فرم فک و چانه خود را تغییر بدهید، اما این تمرینات به تنهایی کافی نیستند. شما می‌توانید با پیروی کردن از یک رژیم غذایی سالم و متعادل، و ورزش کردن به شکل منظم، چهره خود را شادابتر و جوانتر نگه دارید. اگر تغییر فرم فک و چانه شما به دلیل داشتن اضافه وزن باشد، با تغییر دادن سبک زندگی خود و انجام دادن تمریناتی که در این مقاله گفته شد، می‌توانید این فرم را به حالت عادی خود بازگردانید.

 

بیشتر لبخند بزنید

لبخند بیشتر باعث خوش فرم کردن فک و چانه می‌شود. برای این کار کافیست هر بار حدود یک دقیقه لبخند اجباری بزنید. این کار برایتان دو فایده خواهد داشت. اول از همه شما را خوشحال و سرحال خواهد کرد  دوم اینکه باعث سفت شدن عضلات چانه، فک و صورت می‌شود. روانشناسان معتقد هستند که لبخند زدن باعث می‌شود احساس خوشبختی کنید.

 

آدامس بجوید!

آدامس بجوید. البته هر چند این یک گزاره صحیح برای خوش فم کردن فک و چانه است اما باید قبل از این کار با دندان پزشک خود مشورت کنید. مطالعات در نروژ نشان داده است که جویدن آدامس به صورت روزانه می‌تواند شکل صورت شما را تغییر دهد. البته بهتر است در قسمت انتهای دهان آدامس را بجوید تا فشار بیشتری به عضلات فک شما وارد شود. بعد از یک ساعت جویدن احساس می‌کنید عضلات فک شما خسته می‌شوند. من هر روز در طول تمریناتم آدامس می‌جویم. این یک راه ساده برای خوش فرم کردن فک و چانه است!

 

 

این مطالب رو هم پیشنهاد می‌کنیم ببینید

درباره نویسنده: سوگل پورمهرام

متولد سال 1371. دارای مدرک کارشناسی در رشته مترجمی زبان انگلیسی. مترجم، نویسنده، کپی‌رایتر و کارشناس تولید محتوا و شبکه‌های اجتماعی.

1 Comment

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *