بیوگرافی ایرینا شایک

بیوگرافی ایرینا شایک

ایرینا شایک چهره مشهور مد و لباس بارها در لیست خانم های شیک پوش قرار گرفته است. در کنار فعالیت در حوزه مُد به ورزش و تناسب اندام نیز علاقه مند است. با جیمیتو همراه باشید.

 

بیوگرافی ایرینا شایک 

ایرینا شایک متولد یمانژلینسک یکی از شهرهای شوروی سابق و روسیه امروزی است. تاریخ تولد او ۶ ژانویه ۱۹۸۶ ثبت شده است. خانواده شایک به جز او دو فرزند دیگر، یک دختر و یک پسر هم دارند. پدر و مادر ایرینا شایک هر دو روس بودند. اگر می‌خواهید بدانید ایرینا به چه کسی بیشتر شباهت دارد، می‌گوید که من چشمانم را از مادر و رنگ پوستم را از پدرم به ارث برده‌ام.

ایرینا شایک کودکی سختی سپری کرده است به طوری که پدرش در دوران کودکی فرزندان خود به علت مشکلات سلامتی حاصل از کار در معدن فوت کرد و مادر آن‌ها مجبور به کار اضافی و تأمین خرج سه فرزند خود شد. ایرینا از ابتدا به عنوان مدل وارد بازار کار نشده است و تجربیات اندکی درزمینهٔ بازاریابی نیز دارد. علاقه‌مندی اصلی او در دوران کودکی به نواختن پیانو بود که این علاقه نشاءت گرفته از وجود مادری هنرمند و نوازنده پیانو بود.

مدتی چند از دوران بازاریابی ایرینا شایک نگذشته بود که او تصمیم گرفت به همراه خواهر خود به مدرسه زیبایی بروند. این مدرسه اولین جایگاه پرتاب او به سمت مدلینگ بود. یکی از کمپانی‌های محلی مدلینگ، استعداد نهفته ایرینا شایک را کشف و از او به عنوان یکی از شرکت‌کنندگان در مسابقه زیبایی دعوت کردند.

ایرینا شیک به عنوان یک مدل و چهره معروف زندگی پرفراز و نشیبی داشته است. در دفتر زندگی او نام های زیادی به مانند کریستیانو رونالدو، علی کاووسی و در نهایت بردلی کوپر به چشم می‌خورد که ما در ادامه توضیحات کاملی در مورد آن‌ها به شما خواهیم داد. این روزها ایرینا شایک را می‌توانید در صحنه‌های زیادی از جمله پرده نقره‌ای سینما مشاهده کنید.

ایرینا شایک و راه رسیدن به تناسب اندام و شیک پوشی

کودکی ایرینا شایک

زندگی کودکی ایرینا شایک و محیطی که در آن تا دوران نوجوانی رشد کرده است با دنیایی که اکنون در آن زندگی می‌کند زمین تا اسمان فرق می‌کند. همه در مورد او می‌گویند این کودک از دنیای متفاوتی وارد دنیای پر از تجملات و رنگ شده است. مادر ایرینا شایک یک نوازنده ساده پیانو و همچنین بعدها یک مربی مهد کودک بود. پدر او به عنوان کارگر در معدن زغال‌سنگ کار می‌کرد.

ایرینا شایک در مورد روستای کوچکی که زادگاه خودش است می‌گوید: «یمانژلینسک یک روستای بسیار کوچک با مردمانی کارگر که همگی در معادن اطراف کار می‌کردند، است. هیچ چیز خاصی در آنجا نیست. فقط معدن زغال‌سنگ. روی هیچ نقشه‌ای اسمی از آن وجود ندارد. ما حتی یک سینمای ساده در آن نداشتیم. همه شهر از یک خیابان تشکیل شده بود. یک مزرعه کوچک داشتیم که ۳۰ دقیقه با خانه فاصله داشت. من همیشه مراقب سیب‌زمینی، گوجه و خیارهای مزرعه کوچکمان بودم».

شایک در چهارده سالگی با یکی از بزرگ‌ترین و ناراحت‌کننده‌ترین حوادث زندگی خود، یعنی مرگ پدرش مواجه شد. با مرگ پدر خانواده، مادر مجبور بود که یک شغل اضافی‌تر هم برای اداره خانواده خود به دست آورد. به این ترتیب مادر ایرینا با سه شغل، شکم فرزندان خود را سیر می‌کرد. با این وجود ایرینا شایک هیچ وقت از مرور خاطرات آن سال‌ها سرخورده یا ناراحت نیست و آن‌ها را کتمان نمی‌کند.

 

ایرینا شایک و موسیقی

فکر می‌کنید که ایرینا شایک به جز مدلینگ و بازیگری کار دیگری بلد نیست؟ بیشتر فکر کنید، اسم او را جایی در کنار پیانو ندیدید؟ اگر اهل موسیقی باشید می‌دانید که ایرینا شایک به جز بازیگری و مدلینگ، هنر دیگری به نام نوازندگی پیانو هم دارد. او در مورد پیشینه خود می‌گوید: «در شش سالگی با مادرم شروع به نواختن پیانو کردم. همچنین من در گروه کر آواز می‌خواندم. بر همین اساس بود که مادرم من را به مدرسه موسیقی فرستاد. من هفت سال تمام در آن مدرسه درس خواندم، اما موسیقی آن چیزی نبود که بتواند من را راضی کند. بنابراین مدرسه موسیقی را ترک کردم تا به دنبال بازاریابی باشم». ایرینا شایک رسماً یک ستاره است.

درست است که ایرینا شایک دیگر به صورت حرفه‌ای پیانو نمی‌نوازد اما گاهی اوقات عکس و فیلم‌هایی از او زمانی که پشت پیانو نشسته و می‌نوازد، منتشر می‌شود. او همچنین در مورد آهنگ مورد علاقه خود می‌گوید که: «قطعه Moonlight Sonata از بتهوون را دوست دارم. می‌توانم آن را بنوازم و برای نواختن آن تلاش و تمرین زیادی کرده بودم». هر چه بیشتر در مورد ایرینا شایک می‌خوانید، می‌دانیم که بیشتر به او علاقه‌مند می‌شوید. همه همین نظر را دارند.

 

ایرینا شایک و ورود به دنیای مُد

ایرینا شایک پدر پولدار و آشنای پرنفوذی در دنیای مدلینگ نداشت و باید همه چیز را از صفر شروع می‌کرد. ایرینا شایک مدلینگ را از بیست سالگی شروع کرد. قبل از او خواهرش در مدرسه زیبایی تحصیل می‌کرد. ورود ایرینا شایک به دنیای مدلینگ بسیار تصادفی بود. روزی که به دیدن خواهر خود در مدرسه رفته بود، یکی از مسئولین مدرسه به او پیشنهاد داد که برای مدلینگ به پاریس برود. بعد از چند ماه کنکاش و بررسی، او تصمیم گرفت که به پیشنهاد او، جواب مثبت بدهد. ایرینا شایک به تلگرام در این مورد می‌گوید: «فکر کردن جواب مثبت من می‌تواند فرصت عالی برای کمک به خانواده و مادرم باشد».

 

ایرینا و سختی راه‌های دنیای مُد

در حالی که همه فکر می‌کنند او به مانند یک از همان سلبریتی های پرنفوذ بدون هیچ مشکلی وارد دنیای مدلینگ شده است، ایرینا شایک راه پرفراز و فرودی را برای ورود به مدلینگ طی کرد. سن ۲۰ سالگی برای ورود به مدلینگ، کمی دیر است. در سن بیست سالگی، ایرینا به عنوان یک دختر تنها، با مشکلات زبان فرانسوی و همچنین تمسخرهای دیگر مدل‌ها مبارزه می‌کرد به طوری که در مصاحبه های خود در مورد آن روزها می‌گوید: «مدلینگ کار سختی است، همه با هم رقابت می‌کنند، کسانی که از بیرون به مدلینگ و مدل‌ها نگاه می‌کنند، درک صحیحی از زندگی آن‌ها ندارند. آه چه زیباست.. چه لباس شیکی دارد، چه لبخند دلنشینی، حتماً پول زیادی هم می‌گیرد! اما کسی نمی‌گوید این پول در برابر سختی های مدلینگ، بی‌ارزش است.».

اما ایرینا شایک به مانند همه مراحل زندگی خود، باز هم جنبه های مثبت ماجرا را دید. او با سماجت به خود گفت که می‌خواهد مدلینگ را با هر مشکلی ادامه بدهد. در این مورد می‌گوید: «در دنیای مدلینگ شاید ۱۰۰ نفر شما را رد و ده نفر قبولتان داشته باشند، این همان عاملی است که خیلی‌ها را از مدلینگ بیزار می‌کند. دورانی که در پاریس بودم برای من سخت‌ترین روزها و هفته‌ها بود، من نمی‌توانستم به شهر خودم برگردم، دلم می‌خواست مقداری پول برای خانواده خودم در روسیه به همراه داشته باشم». داستان زندگی شایک به ما دوباره نشان می‌دهد که موفقیت در هر کاری، نیاز به تلاش و سخت کوشی دارد.

 

ظهور بانو چلیابینسک

مشوق اصلی شایک در مدرسه زیبایی علاوه بر پیشنهاد رفتن به پاریس، به او گفته بود که در مسابقات زیبایی بانو چلیابینسک نیز شرکت کند، مسابقه‌ای که در سال ۲۰۰۴ ایرینا شایک توانست در آن عنوان بانو چلیابینسک را به دست آورد. از او در مورد اینکه واکنش خواهرش به برنده شدن او در مسابقات بانو چلیابینسک چه بود سؤال کردند. او در پاسخ گفت «من برای رقابت با او وارد مسابقه نشدم، او حتی وقت آن را هم نداشت که در مسابقه شرکت کند و بیشتر زمان خود را در مدرسه زیبایی صرف آموزش دیدن آرایش و اصلاح مو کرده بود».

پیروزی در این مسابقات برای ایرینا شایک می‌توانست یک سکوی پرتاب بلند باشد چرا که بعد از آن، همه او را به عنوان بانو چلیابینسک می‌شناختند و از او دعوت شده بود که مستقیماً به فرانسه و پاریس برود. اما ایرینا شایک دوست داشت که قبل از هر چیزی تحصیلات خودش را تمام کند و با خاطری آسوده به فرانسه برود.

اما بعد از دو ماه، ایرینا شایک تصمیم می‌گیرد، تحصیلات را رها و عازم پاریس شود. «تصمیم بزرگی است که از یک دهکده کوچک به شهری مانند پاریس بروید. هیچ دوستی در آنجا ندارید، حتی نمی‌توانید انگلیسی صحبت کنید، نمی‌دانید چطور باید شروع به کار کنید و این می‌تواند یک شوک بزرگ برای هر کسی باشد.» این گفته خای ایرینا شایک در مورد روزهای تصمیم‌گیری برای رفتن یا نرفتن به فرانسه بود. خوشحالیم که او به فرانسه رفت.

 

ایرینا شایک، بانو چلیابینسک کم ادعا

حتی با وجود اینکه اکنون همه ایرینا شایک را به عنوان بانو چلیابینسک می‌شناختند اما او علاقه‌ای به ظاهرگرایی و همچنین فراموش کردن گذشته خود نداشت. او به یاد دارد که چگونه از هیچ شروع کرده بود و اکنون هم نیازی به آن همه زرق‌وبرق نداشت. او در مصاحبه با روزنامه تلگرام سبک زندگی خود را به این صورت تشریح می‌کند که دوست ندارد پول زیادی برای لباس بدهد. از آرایش زیاد متنفر است و ترجیح می‌دهد که از لباس و آرایش کلاسیک استفاده کند. همچنین سلیقه خود را بسیار ساده می داند و از کم‌توجهی به پوشش خود متنفر است.

او اضافه می‌کند که دوست دارد پول و زمان اضافی خود را صرف ورزش کردن در باشگاه و تمرین کند. زمانی که کار نمی‌کند دوست ندارد آرایش کرده و لباس مجلسی به تن کرده باشد. جالب است بدانید یک مدل به مانند ایرینا شایک از آرایش کردن مو و صورت خود به شدت متنفر و آن را خسته کننده می داند.

چهره غیرواقعی که اخبار و پاپاراتزی ها در مورد ایرینا شایک ساخته‌اند، بسیار متفاوت‌تر از شخصیت واقعی او است.

ایرینا شایک در این مورد می‌گوید: «جلب توجه کردن بخشی از کار ما است و نمی‌توانم آن را نادیده بگیرم. اما بیشتر اوقات دوست دارم که از دید بقیه پنهان باشم، مهم نیست دیگران در مورد من چه می‌گویند، دوستان و خانواده من، به خوبی می‌دانند ایرینا چه کسی است. من تا به حال در برابر خبرنگار یا پاپاراتزی تاکنون برخورد تند نداشته‌ام، چرا که کار آن‌ها نیز نوشتن مطالب زرد و انتشار دادن آن‌هاست، آن‌ها هم مثل من کار خودشان را می‌کنند.».

ایرینا شایک و راه رسیدن به تناسب اندام و شیک پوشی

ایرینا شایک و آینده

اولین تجربه حضور ایرینا شایک به عنوان هنرمند غیر از مدلینگ به کلیپ موزیک قدرت (Power) کنی وست در سال ۲۰۱۰ و همچنین اجرای مراسم مدل برتر بعدی روسیه (Russia’s version of Next Top Mode) در سال ۲۰۱۲ برمی‌گردد اما جدی‌ترین حضور ایرینا شایک به عنوان بازیگر در فیلم هرکول و سال ۲۰۱۴ رقم خورد. او در این فیلم هم‌بازی دواین جانسون یکی از افراد مورد علاقه جیمیتو بود. او در مصاحبه های بعدی خود گفته بود که مجذوب تغییرات ناگهانی میان بازیگری و مدلینگ شده است. او اضافه می‌کند که شما در مدلینگ باید یک تصویر زیبا از خودتان بسازید در حالی که، در بازیگری ساختن یک شخصیت اهمیت بیشتری دارد.

او به بازیگری نیز علاقه زیادی داد و اگر زمینه کاری برای او پیش بیاید، خوشحال خواهد شد دوباره بازیگری را تجربه کند. شایک نقش مورد علاقه خود را یک جاسوس روسی می‌داند.

 

کارهای خیریه‌ ایرینا شایک

بارها و بارها ما در طول متن، از فروتنی ایرینا شایک و اینکه از کجا به کجا رسیده است صحبت کردیم. یکی دیگر از مصادیق این خصوصیت او، کارهای خیریه‌ای است که در طول سال های اخیر در کشور و زادگاه خود انجام داده است. او در مصاحبه با مجله Women Fitness می‌گوید: «من به همراه خواهرم در حال کمک به ساختن بیمارستان مخصوص زایمان هستیم. همچنین با سازمان خیریه‌ای به نام Pomogi برای جمع‌آوری کمک برای کودکان بی‌سرپرست و کار همکاری دارم. او برنامه های مشترک دیگری با سازمان های بین‌المللی برای افزایش آگاهی مردم نسبت به مشکلات کنونی مانند ایدز دارد.

 

ایرینا شایک و زندگی خصوصی

قصد نداریم به جدایی او از کریستیانو رونالدو و رابطه‌اش با کاووسی بپردازیم. بلکه دوست داریم به تاریخ دسامبر ۲۰۱۶ زمانی که روی صحنه مد ویکتوریا سکرت همه ایرینا شایک را با شکم برآمده دیدند، برگردیم. در این زمان کمتر کسی می‌توانست حدس بزند که او حامله است. هر چند برخی از شایعات نشان می‌داد او با بردلی کوپر وارد رابطه عاشقانه شده است. این اخبار چند هفته بعد رنگ حقیقت به خود گرفت و ایرینا اعلام کرد از بردلی کوپر حامله است. این رابطه عاشقانه بعد از ۴ سال در تاریخ ۲۰۱۸ هم‌زمان با اکران فیلم «ستاره‌ای متولد می‌شود» به کارگردانی بردلی کوپر به پایان رسید. از جمله دلایلی که ایرینا شایک در مصاحبه با شبکه های خبری آن را دلیل طلاق خود اعلام کرد، اهمیت دادن او به خلوت خود و دور شدن از شهرت بیش از حد بود.

 

راز تناسب اندام ایرینا شایک

تناسب اندام این هنرمند نشان دهنده توجه وی به ورزش و همچنین رعایت یک رزیم غذایی سالم است که در این بخش قصد داریم به صورت مفصل به آن بپردازیم.

 • او اعتقاد دارد که سرعت متابولیسم بدنش بالاست و به همین دلیل می‌تواند هر نوع غذایی را بخورد.
 • برای اینکه شکم خود را تخت و صاف نگه دارد، همواره قبل از وعده اصلی سوپ و یا سالاد می‌خورد.
 • غذاهای کبابی مانند جوجه کباب و ماهی کبابی بسیاری از وعده‌ای غذایی شایک را تشکیل می‌دهد.

 

حرکت پلانک و تمرکز بر عضلات شکم

آرنج مستقیما در موازات شانه روی زمین قرار گیرد تا با زمین زاویه ۹۰ درجه تشکیل شود، وضعیت پشت صاف را حفظ کنید و ستون فقرات در حالت خنثی قرار بگیرد و اجازه ندهید باسن خمیده شود. این وضعیت را به مدت ۳۰ ثانیه حفظ کنید. حرکت پلانک تاثیر زیادی برای رسیده سیکس پک یا شکم شش تکه دارد.

 

حرکت اسکات 

 • برای انجام حرکت اسکات ابتدا پاها را به اندازه عرض شانه باز کنید.
 • سپس سعی کنید به آرامی و با کنترل وزن بنشینید، تا حدی که ران با زمین موازی شود.
 • در هنگام انجام این حرکت حتما باسن را به عقب متمایل کنید.
 • بعد از مکثی چند ثانیه‌ای دوباره به بالا بیاید.
 • دم و بازدم صحیح را فراموش نکنید، رو به پایین دم و هنگام آمدن به بالا بازدم انجام دهید.
 • این حرکت را ۳ ست و هر بار ۲۰ بار انجام دهید.

 

حرکت لانج

حرکتی فوق‌العاده برای ساختن عضلات پا و باسن همچنین تقویت قدرت بدن در حفظ تعادل است. برای انجام دادن این حرکت بایستید و یک پا را جلوتر از پای دیگر قرار دهید و یکی از زانوها را خم کنید و سعی کنید کمر را در حالت صاف نگه دارید. پنجه های پای عقب به بلند شدن باید کمک کنند و بعد از تمام شدن ست می توانید پای خود را عوض کنید.

 

حرکات کاردیو

هر فعالیتی که ضربان قلب شما را تا ۵۰ الی ۷۵ درصد ماکزیمم ضربان قلبتان افزایش دهد، می‌تواند بعنوان کاردیو شناخته شود. برای پیدا کردن ماکزیمم، تقریباً می‌توانید با کسر سنتان از ۲۲۰ (مثلاً اگر ۴۰ سالتان است، می‌شود ۲۲۰ – ۴۰ مساوی با ۱۸۰) آنرا محاسبه کنید. کافیست تا ضربان قلبتان در آن محدوده افزایش پیدا کند، اصلا مهم نیست که این کار را با دویدن انجام دهید یا با دوچرخه‌سواری، رقص، تنیس، اسکیت برد یا هر فعالیت دیگری که ترجیح می‌دهید.

 

راز شیک پوشی ایرینا شایک

 • ایرینا شایک از زنانی است که به استفاده از کت بلیزر علاقه مند است.
 • ایرینا شایک سعی می‌کند در ظاهر خود از رنگ‌های مشکی و سفید استفاده کند.
 • او همواره از مرطوب کننده‌های طبیعی مانند روغن نارگیل برای پوست صورت استفاده می‌کند.
 • انگشتر او از برند چوپارد است.

 

 

این مطالب رو هم پیشنهاد می‌کنیم ببینید

درباره نویسنده: نسیم زمانی پور

نسیم هستم و الان حدود 30 سال دارم. من عاشق ورزش و تناسب اندام هستم، بیشتر زمانم در طی روز به تولید محتوا و مطالعه در مورد ورزش و رژیم های غذایی می‌گذرد. به تازگی به جمع جیمیتو اضافه شدم و بودن در کنار یک تیم قوی و پر انرژی لذت می‌برم.

1 Comment

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *