راهنمای خرید اسکی فضایی

راهنمای خرید اسکی فضایی را به صورت کامل و تخصصی در اینجا بخوانید

به کمک اسکی فضایی می‌توانید حرکات هوازی را با مدت طولانی و شدت کم در خانه انجام دهید و با رژیم لاغری مناسب به خوبی وزن کم کنید. در این مقاله راهنمای خرید اسکی فضایی را با شما مرور خواهیم کرد؛ با جیمیتو همراه باشید.

 

در مورد اسکی فضایی بیشتر بدانید

راهنمای خرید اسکی فضایی : اسکی فضایی یک دستگاه ورزشی است که به شما کمک می‌کند با انجام حرکات هوازی در خانه وزن خود را کم کنید. ورزش کردن با این وسیله ورزشی باعث تقویت قلب و سیستم تنفسی می‌شود.

این دستگاه ورزشی به شما اجازه می‌دهد تا بالاتنه و پایین تنه  را همزمان تمرین دهید به عنوان مثال بازوها، سینه، کمر، ران و شانه‌ها همه را در یک زمان به فعالیت می‌کنند. در حقیقت این دستگاه فواید بسیار زیادی برای تمرین روزانه قلب و عروق شما دارد.

 

راهنمای خرید اسکی فضایی

انتخاب و خرید اسکی فضایی به نسبت بقیه دستگاه‌های ورزشی مثل تردمیل کمی راحت‌تر است. اسکی فضایی برای تقویت عضلات پایین تنه و کمی هم عضلات بالا تنه مانند بازوها و قفسه سینه و کمر مناسب است و تفاوت آن با دوچرخه ثابت در این است که اسکی فضایی فشار بیشتری به عضلات درگیر شده وارد می‌کند که مسلما بیشتر تقویت می‌شوند.

۱- صندلی اسکی فضایی

 اسکی‌های فضایی در دو نوع با صندلی و بدون صندلی در بازار موجود است. مدل با صندلی تقریبا شبیه به دوچرخه‌های ثابت می‌شود و مدل بدون صندلی هم فقط اسکی فضایی است.

۲- تنظیم سرعت اسکی فضایی

سرعت تمام اسکی‌های فضایی را می‌توان کم و زیاد کرد و هر چه درجه مقاومت یا همان سرعت را زیادتر کنیم فشار بیشتری به عضلات وارد می‌شود. حالا این تغییر سرعت در بعضی در اسکی‌های فضایی می‌تواند به صورت دستی توسط یک پیچ انجام شود می‌تواند به صورت برقی توسط یک کلید انجام شود البته چیزی که مهم است اینکه در قیمت آن تاثیر تقریبا زیادی می‌گذارد و مسلما کار با سرعت برقی راحت‌تر است.

۳- نمایشگر اسکی فضایی

تمام دستگاه‌های اسکی فضایی دارای نمایشگر هستند که اکثرا سرعت، مسافت، کالری و ضربان قلب را نمایش می‌دهند و بعضی دیگر قابلیت نمایش درجه هوا یا ساعت یا اتصال به موبایل‌های هوشمند را دارا می‌باشند که همان چهار فاکتور اول برای یک دستگاه کافی است.

۴- دسته‌های اسکی فضایی

دسته‌های اسکی فضایی یک حرکت برعکس نسبت به هم دارند یعنی وقتی دسته سمت راست به سمت عقب می‌آید دسته سمت چپ به سمت جلو حرکت می‌کند که همین حرکات باعث تقویت عضلات بازو و قفسه سینه می‌شود بر روی اکثر دسته‌های اسکی فضایی حسگر ضربان قلب وجود دارد که نتیجه ضربان قلب را می‌توانید در مانیتور آن دستگاه مشاهده کنید اما چیزی که در بعضی از اسکی‌های فضایی متفاوت است این است که در بعضی از اسکی فضایی‌ها تعداد دسته‌ها دو جفت است  و در بعضی یک جفت که در دستگاه‌هایی که تعداد دسته‌های آن دو جفت است یک جفت به صورت ثابت و بدون حرکت است یعنی اگر از دسته‌های ثابت استفاده کنید عضلات بالاتنه بدون حرکت هستند.

 

۵- برنامه در اسکی فضایی

فقط دستگاه‌هایی دارای برنامه هستند که تنظیم سرعتشان به صورت برقی تنظیم می‌شود و برنامه‌ها به این صورت هستند که طی یک زمان مشخص مثلا ۳۰ دقیقه شخص مصرف کننده فشارهای مختلفی را تحمل می‌کند که از روی مانیتور قابل تنظیم است. این نیز یکی از مزایای خوب داشتن دستگاه با تنظیم سرعت برقی است.

 

مزیت استفاده از اسکی فضایی

در این بخش قصد داریم به معرفی برخی از مزیت‌های استفاده از اسکی فضایی بپردازیم.

این مطالب رو هم پیشنهاد می‌کنیم ببینید

درباره نویسنده: نسیم زمانی پور

نسیم هستم و الان حدود 30 سال دارم. من عاشق ورزش و تناسب اندام هستم، بیشتر زمانم در طی روز به تولید محتوا و مطالعه در مورد ورزش و رژیم های غذایی می‌گذرد. به تازگی به جمع جیمیتو اضافه شدم و بودن در کنار یک تیم قوی و پر انرژی لذت می‌برم.

2 Comments

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *