طرز تهیه بستنی سرخ شده

طرز تهیه بستنی سرخ شده

شاید شما هم با شنیدن نام «بستنی سرخ شده» شگفت‌زده بشوید و با خودتان فکر کنید، مگر می‌شود بستنی را سرخ کرد؟! بله، این کار ممکن است. بستنی سرخ شده یکی خوشمزه‌ترین انواع بستنی است درست کردن آن در خانه نیز اصلا کار سختی نیست. در مقاله امروز قصد داریم طرز تهیه بستنی سرخ شده در خانه را به شما آموزش بدهیم. با جیمیتو همراه باشید!

 

مواد لازم

 • ۸ اسکوپ بستنی
 • ۳ فنجان کورن فلکس ذرت خرد شده
 • ۱ قاشق غذاخوری پودر دارچین
 • ۱ فنجان گردو خرد شده (اختیاری)
 • ۱ فنجان تکه‌های نارگیل شیرین (اختیاری)
 • ۱ فنجان کوکی خرد شده (اختیاری)
 • ۳ عدد سفیده تخم مرغ
 • روغن برای سرخ کردن بستنی
 • سس شکلات، خامه کیک یا خامه قنادی، سس کارامل، تکه‌های شکلات و غیره

 

طرز تهیه بستنی سرخ شده کلاسیک

در مرحله اول، کف یک سینی شیرینی پزی را با یک لایه کاغذ روغنی مخصوص آشپزی بپوشانید. بعد با استفاده از ۱ قاشق یا یک اسکوپ ساز بستنی، مقداری بستنی را به شکل گرد دربیاورید و داخل سینی بچینید. وزن هرکدام از این توپک‌های بستنی باید چیزی در حدود نصف فنجان (یعنی معادل ۶۸ گرم) باشد. معمولا برای درست کردن بستنی سرخ شده از بستنی وانیلی استفاده می‌شود، اما هیچ اجباری برای این کار وجود ندارد. شما می‌توانید از هر طعم بستنی که خودتان دوست دارید استفاده کنید.

 

توپک‌های بستنی را فریز کنید

بعد از اینکه اسکوپ‌های بستنی را داخل سینی شیری پزی چیدید، آن را داخل فریزر قرار بدهید. اجازه بدهید که بستنی برای مدت ۱ الی ۲ ساعت داخل فریز بماند تا سف‌تر بشود. با این کار، آغشته کردن بستنی به کورن فلکس کار آسان‌تری خواهد شد.

 

کورن فلکس و مواد شیرین دیگر را با هم مخلوط کنید

اول از هر کاری، کورن فلکس را داخل یک کیسه فریزر زیپدار بریزید و با دست خود روی آن ضربه بزنید تا کاملا خرد بشود. سپس داخل یک کاسه، کورن فلکس خرد شده را با حداقل یک ماده شیرین دیگر که خودتان دوست دارید مخلوط کنید. به عنوان مثال، پودر دارچین، نارگیل خرد شده شیرین، گردوی خرد شده، کوکی خرد شده، و غیره.

 

۳ عدد سفیده تخم مرغ را هم بزنید

در ابتدا زرده و سفیده ۳ عدد تخم مرغ را از هم جدا کنید. در مرحله بعدی، با استفاده از یک چنگال یا همزن، به آرامی و با حرکات دایره شکل، سفیده تخم مرغ را آنقدر هم بزنید تا زمانی که پف کند. انجام دادن این کار معمولا بین ۳۰ ثانیه تا ۱ دقیقه طول می‌کشد.

 

اسکوپ‌های بستنی را به سفیده تخم مرغ آغشته کنید

بعد از گذشت ۱ الی ۲ ساعت دیگر، بستنی‌ها را از داخل فریزر بیرون بیاورید. سپس اسکوپ‌های بستنی را دانه دانه، اول در سفیده تخم مرغ و بعد داخل مخلوط کورن فلکس فرو ببرید. اگر لازم شد، هر اسکوپ بستنی را دو بار داخل مخلوط کورن فلکس قرار بدهید تا همه جای آن‌ها به شکل یکدست آغشته بشوند. بعد از اینکه این کار را انجام دادید، بستنی‌ها را داخل سینی بچینید و آن‌ها را برای مدت ۳ ساعت دیگر داخل فریزر قرار بدهید تا خوب سفت بشوند.

سعی کنید با یکی از دست‌های خود بستنی را داخل سفیده تخم مرغ فرو ببرید، و با دست دیگر خود آن را به مخلوط کورن فلکس آغشته کنید. چون اگر این دو با هم قاطی بشوند، ممکن است که کورن فلکس به راحتی از روی بستنی جدا بشود. علاوه بر این، اطمینان حاصل کنید که همه جای بستنی به شکل یکدست به مخلوط کورن فلکس آغشته شده و هیچ قسمتی از بستنی قابل مشاهده نیست. یادتان باشد که اگر کورن فلکس از بستنی محافظت نکند و آن را در مجاورت با روغن داغ قرار بدهد، بستنی آب می‌شود.

 

درون یک قابلمه بزرگ روغن را داغ کنید

در این مرحله باید روغن را داخل یک قابلمه بزرگ بریزید و آن را روی گاز قرار بدهید. برای این کار روغن کاملا باید داغ شده باشد. علاوه بر این، شما می‌توانید برای درست کردن بستنی سرخ شده، به جای قابلمه از یک دستگاه سرخ کن هم استفاده کنید.

 

بستی را سرخ کنید

در این مرحله، با استفاده از یک سبد آبکش یا قاشق سوراخ‌دار، به آرامی و با احتیاط ۱ عدد اسکوپ بستنی را داخل روغن داغ قرار بدهید. بهتر است که بار اول فقط ۱ عدد بستنی را داخل روغن داغ قرار بدهید تا اگر آب شد، مدت زمان سرخ شدن را برای اسکوپ‌های بعدی کمتر کنید. مطمئن شوید که همه جای بستنی به طور کامل داخل روغن فرو رفته است. به یاد داشته باشید که هرگز نباید بستنی را بیشتر از ۳۰ ثانیه داخل روغن نگه دارید.

 

روغن اضافی بستنی‌ها را بگیرید

بعد از اینکه سرخ شدن هر اسکوپ از بستنی تمام شد، آن را روی چند لایه حوله کاغذی قرار بدهید تا روغن اضافی آن به طور کامل گرفته بشود. سپس هر طعم دهنده‌ای که خودتان دوست دارید (مثل خامه قنادی، سس شکلات، تکه‌های شکلات، سس کارامل و غیره) را روی بستنی سرخ شده بریزید و آن را سرو کنید.

 

طرز تهیه بستنی سرخ شده
پرینت
5 از 1

طرز تهیه بستنی سرخ شده

بستنی سرخ شده را با روشی ساده‌تر نیز می‌توانید درست کنید. در این روش نیازی نیست بستنی را به طور مستقیم درون روغن سرخ کنید.
زمان آماده سازی1 ساعت
زمان پخت10 دقیقه
زمان کل1 ساعت 10 دقیقه
تعداد: 8 نفر

مواد لازم

 • 8 اسکوپ بستنی
 • 3 قاشق غذاخوری کره
 • 3 فنجان کورن فلکس ذرت خرد شده
 • 1 قاشق غذاخوری پودر دارچین
 • 1 فنجان گردو خرد شده
 • 1 فنجان تکه‌های نارگیل شیرین
 • 1 فنجان کوکی خرد شده
 • خامه قنادی، سس شکلات و یا کارامل برای تزیین

دستور العمل‌

 • در مرحله اول، کف یک سینی شیرینی پزی را با یک لایه روغنی مخصوص آشپزی بپوشانید.
 • بعد با استفاده از 1 قاشق یا یک اسکوپ بستنی، مقداری بستنی را به شکل گرد دربیاورید و داخل سینی بچینید. وزن هرکدام از این توپکهای بستنی باید چیزی در حدود نصف فنجان (یعنی معادل 68 گرم) باشد. سپس سینی را داخل فریزر قرار بدهید و به سراغ مراحل بعدی بروید.
 • در این روش قرار نیست که شما خود بستنی را سرخ کنید، به همین دلیل نیازی نیست آن را برای یک مدت طولانی داخل فریزر قرار بدهید تا کاملا سفت بشود. فقط آن را داخل فریزر بگذارید تا در مدت زمانی که بقیه مراحل را انجام می‌دهید، بستنی آب نشود.
 • اول از هر کاری، کورن فلکس را داخل یک کیسه فریزر زیپدار بریزید و با دست خود روی آن ضربه بزنید تا کاملا خرد بشود. بعد کره را داخل یک قابلمه متوسط بریزید و روی درجه حرارت متوسط گاز ذوب کنید.
 • سپس کورن فلکس و پودر دارچین را داخل کره بریزید و برای مدت 5 الی 7 دقیقه سرخ کنید تا رنگ آن‌ها به رنگ طلایی تغییر پیدا کند. بعد قابلمه را از روی گاز بردارید.
 • سپس مخلوط درست شده را داخل یک کاسه بریزید و اجازه بدهید که برای مدت 5 الی 10 دقیقه خنک بشود. بعد از اینکه مواد کاملا خنک شدند، می‌توانید هر طعم دهنده دیگری که خودتان دوست دارید (به عنوان مثال، نارگیل خرد شده شیرین، گردوی خرد شده، کوکی خرد شده، و غیره.) را به آن‌ها اضافه کنید و هم بزنید.
 • زمانی که مخلوط روی بستنی سرخ شده آماده شد، بستنی‌ها را از داخل فریزر بیرون بیاورید. هر اسکوپ از بستنی را داخل مخلوط کورن فلکس فرو ببرید و بچرخانید تا همه جای آن به شکل یکدست به این مخلوط آغشته بشود.
 • در نهایت هر طعم دهنده‌ای که خودتان دوست دارید (مثل خامه قنادی، سس شکلات، تکه‌های شکلات، سس کارامل، سس آلبالو و غیره) را روی بستنی سرخ شده بریزید و آن را سرو کنید.

این مطالب رو هم پیشنهاد می‌کنیم ببینید

درباره نویسنده: سوگل پورمهرام

متولد سال 1371. دارای مدرک کارشناسی در رشته مترجمی زبان انگلیسی. مترجم، نویسنده، کپی‌رایتر و کارشناس تولید محتوا و شبکه‌های اجتماعی.

1 Comment

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *