بیوگرافی اما واتسون

اما واتسون ؛ تناسب اندام خود را مدیون این رژیم غذایی و ورزشی است

اما واتسون هنرپیشه مشهور هالیوودی در سال ۱۹۹۰ در پاریس متولد شد است. جدا از بخش هنری که وی که در بسیاری از وب سایت های داخلی مورد بررسی قرار گرفته است ما در جیمیتو قصد داریم رژیم غذایی و برنامه تمرینی او را برای رسیدن به تناسب اندام مورد بررسی قرار دهیم.

 

بیوگرافی اما واتسون

اما واتسون بازیگر بریتانیایی اصل در سال ۱۹۹۰ متولد شده است. بیشتر شهرت این هنرمند جوان هالیوودی برای بازی در مجموع فیلم‌های هری‌پاتر است. همچنین با توجه به تناسب اندام خود توانست برای اولین بار در سال ۲۰۰۹ وارد حوزه مد و فشن شود. او در رشته ادبیات از دانشگاه برون فارغ التحصیل شده است.

اما واتسون با نام کامل اما شارلوت دوئر واتسون اهل فرانسه است. از جمله حرفه‌های اصلی او تا کنون می‌توان به بازیگری حرفه‌ای و همچنین مانکن بودن اشاره کنیم. او در هر دو این زمینه‌ها توانسته است موفقیت‌های خوبی به دست آورد. زادگاه او پاریس است و نمی‌توان انتظار داشت کسی به مانند واتسون به موفقیت‌های کنونی خود دست نیابد.

او زمانی که تنها ده سال داشت توانست در نقش هرمیون گرنجر ایفای نقش کند. این نقش‌آفرینی ده سال ادامه داشت و او به اندازه کل عمرش در نقش هرمیون ظاهر شد. از جمله هم بازی‌های او می‌توان به دنیل ردکلیف و روبرت گرینت اشاره کرد

او پس از هری پاتر در مجموعه فیلم تلویزیونی به نام کفش‌های باله ظاهر شد. صدای اما واتسون را می‌توانید روی شاهزاده پی در انیمیشن افسانه دسپیرو هم بشنوید. از جمله بهترین نقش‌آفرینی‌های دیگری واتسون می‌توان به دو فیلم «مزایای سر به زیر بودن» و همچنین «دیو و دلبر» اشاره کرد.

در کارنامه اما واتسون فیلم‌های بیشتری به چشم می‌خورد از جمله فیلمی از داستان زندگی واقعی نیکی بلینگ که با عنوان حلقه بلینگ به نمایش درامد. اما در فیلم نوح نیز در نفش ایلا ظاهر شده است.

 

کودکی اما واتسون

اما واتسون با نام لاتین Emma Charlotte Duerre Watson در شهر پاریس به تاریخ ۱۵ اوریل ۱۹۹۰ به دنیا آمده است. نام مادرش جاکولین لوسبی و پدرش کریس واتسون نام داشت. پدر و مادر او هر دو به شغل وکالت مشغول و اصالتاً انگلیسی هم بودند. زندگی واتسون آن طور که فکر می‌کنید با خوشحالی نبوده است. او قبل از اینکه از فرانسه به انگلیس مهاجرت کند، با طلاق پدر و مادرش مواجه می‌شود و مادرش او را به همراه برادر کوچک‌ترش به اکسفوردشایر انگلیس می‌برد.

اولین جرقه‌های هنری واتسون در سن شش‌سالگی زده شد. در این زمان اما نقش‌های کوچک و بزرگی با تئاتر هنر استیج کوچ شهر آکسفورد داشت. علاوه بر بازیگری اما واتسون علایق دیگری به مانند رقص و خوانندگی هم داشت که به صورت پاره وقت در مدرسه به آن‌ها می‌پرداخت.

درخشش واتسون در سن ده سالگی با نقش‌های ساده‌ای به مانند نقش اول نمایشنامه «آرتور: سال‌های جوانی و شاهزاده خوشحال» نشانه‌هایی از موفقیت او در آینده بود. هر چند اما واتسون در ۷ سالگی توانسته بود نفر اول در گروه سنی خودش را طی مسابقات نمایشنامه خوانی به دست آورد اما تا زمانی که پا روی صحنه گذاشت، با کارگردانان حرفه‌ای در قابل نقش‌های مهم‌تری و اصلی کار نکرده بود.

اما واتسون ؛ تناسب اندام خود را مدیون این رژیم غذایی و ورزشی است

دوران حرفه‌ای اما واتسون

اما زمانی که تنها نه سال داشت برای بازی در نقش هرمیون گرنجر در فیلم هری پاتر انتخاب شد. او پیش از این تنها کار حرفه‌ای خودش را روی بازی صحنه‌های تئاتر تجربه کرده بود و این اولین حضور او در یک فیلم سینمایی بلند بود. حضور او در هری پاتر تبدیل به یک پروژه ده ساله شد که در آن بازیگران دیگری به مانند دنیل ردکلیف و روپرت گرینت هم حضور داشتند. در طول ده سال، واتسون در ۸ فیلم از عنوان‌های مختلف هری پاتر حضور داشت.

درامد اما واتسون از بازی در نقش هرمیون طی ده سال، نزدیک به ده میلیون پوند برآورد شده است. علاوه بر این اما واتسون به بهانه بازی در هری پاتر جوایز متعددی نیز دریافت کرد. اما واتسون در طول مدت همکاری با مجموعه سازندگان هری پاتر با مجموعه‌های دیگری نیز همکاری داشت که از جمله آن‌ها می‌توان به «کفش‌های باله» و «افسانه دسپیرو» اشاره کرد که در یکی نقش اول و در دیگری صدا پیشه بود.

 

هر دو این مجموعه‌ها به ترتیب با مخاطبین ۵٫۲ میلیونی و فروش ۷۰ میلیونی تبدیل به ستاره درخشانی در کارنامه هنری و کاری اما واتسون شدند.

 

اما واتسون و هری پاتر

کمتر کسی از میان نوجوانان دهه هفتاد یا حتی هشتاد وجود دارد که فیلم‌های هری پاتر را ندیده باشد. واتسون در سال ۱۹۹۹ اولین بار تجربه حضور در مجموعه فیلم‌های هری پاتر را به دست آورد. عنوان اولین فیلم «هری پاتر و سنگ جادو» بود. پس از این، در فیلم‌های هری پاتر و تالار اسرار، هری پاتر و زندانی آزکابان، هری پاتر و جام آتش و هری پاتر و محفل ققنوس نیز شرکت داشت.

رفتار دو گانه مخاطبان هری پاتر در مورد اما واتسون جالب است. عده‌ای معتقدند که او بدون شک یکی از بهترین گزینه‌های نقش هرمیون بوده است در حالی که برخی دیگری از مخاطبان اصرار دارند دیگران را مجاب کنند که واتسون انچنان گزینه مناسب و حرفه‌ای برای این نفش نبوده است و کم و کاستی هایی در اجرای نقش دیده می‌شود. یکی دیگر از دلایل عدم مقبولیت اما واتسون به عنوان نقش هرمیون، زیبایی او در مقابل سادگی هرمیون در کتاب رولینگ است.

 

اما واتسون در دوران حرفه‌ای

اما واتسون دو نقش بسیار مهم بعد از مجموعه هری پاتر برعهده داشت یکی در فیلم «هفته‌ای که با مریلین گذراندم» و دیگری «مزایای سر به زیر بودن». هر دو این فیلم‌ها بعد از هری پاتر به نوعی موفقیت خوبی محسوب می‌شوند چرا که واتسون توانست نقش‌های بسیار متفاوتی را در زمان کوتاهی بازی کند.

بعد از این دو فیلم، حلقه بلینگ سومین حضور واتسون در سینما را رقم زد. هر چند این فیلم نتوانست به خوبی کارهای قبلی او عمل کند اما نقش‌آفرینی او در میان دیگر بازیگران، چشم گیرتر بود. «این پایان است» کمی بعد تر از حلقه بلینگ روی پرده سینماها رفت که در آن اما واتسون نقش مکمل برعهده داشت. این فیلم که کمدی بود برای اما واتسون اولین تجربه حضور در فیلم‌های کمدی به حساب می‌آمد به طوری که بعدها خود او نیز گفت نمی‌توانست فرصت این چنینی با بازی در کنار بزرگانی به مانند ست روگن و جیمز فرانکو را از دست بدهد.

فیلم «نوح» فرصت بعدی واتسون برای بازی بود. دارن ارونوفسکی از او برای بازی در نقش ایلا دعوت کرد. ماه مارس ۲۰۱۴ این فیلم نیز اکران شد. حضور دیگر اما واتسون در فیلم «بازگشت» از الخاندرو آمناباز بود. دو فیلم «دیو و دلبر» و همچنین «کلنیا» در سال‌های ۲۰۱۴ تا ۲۰۱۵ از او به نمایش درامدند که هر کدام مخاطبین خاص خود را داشت. شما می‌توانید اما واتسون را در سال ۲۰۱۷، در فیلم «دایره» همراه با تام هنکس مشاهده کنید.

 

یکی از فرصت‌های بزرگی که واتسون آن را از دست داد، ایفای نقش در فیلم «لالالند» بود که با رد کردن واتسون به اما استون رسید.

 

اما واتسون و دنیای مد

سال ۲۰۱۵؛ مجله تین ووگ، شاهد حضور جوان ترین ستاره روی مجله خود بود. حضور واتسون در دنیای مد تا جایی پیش رفت که شایعاتی در مورد حضور او به عنوان جایگزین کیرا نایتلی در کانال فشن هاوس شنیده شد. اولین برندی که اما واتسون قصد همکاری با آن را کرد، برند بربری بود. در سال ۲۰۰۹ او اعلام کرد که با بربری برای مد پاییز و زمستان وارد همکاری شده است. ام از این همکاری مبلغی در حدود ۸ میلیون پوند دریافت کرد.

حضور او در بربری ادامه داشت اما این بار برادرش نیز در سال ۲۰۱۰ و فصل مد بهار و تابستان کنارش بود. اما واتسون موفق به کسب عنوان استایل آیکون از بریتیش اله توسط دیم ویویان وستوود شد. در همین حال، کار وی در زمینه فشن و مد با انتخاب او به عنوان چهره لنکوم در مارس ۲۰۱۱ ادامه یافت.

 

دوران تحصیل اما واتسون

فیلم‌برداری فیلم «هری پاتر و یادگاران مرگ» در تحصیلات اما واتسون وقفه‌ای یک ساله ایجاد کرد. او پس از پایان مدرسه، برای بازی در این فیلم طی سال ۲۰۰۹، مجبور شد که دانشگاه را موقتا رها کند. قصد او ادامه تحصیل بعد از فیلم‌برداری بود و بارها اعلام کرده بود که دوباره دانشگاه خواهد رفت. دانشگاه مورد نظر او برای تحصیل دانشگاه بروان در پرویدنس رولد آیلند بود. در مارس ۲۰۱۱ بود که اما واتسون اعلام کرد برای حضور در یکی از فیلم‌هایش مجبور است دوباره دانشگاه را ترک کند. سرانجام در ۲۵ می ۲۰۱۴ بود که اما واتسون توانست با همه فراز و فرودهایی که داشت مدرک کارشناسی در رشته ادبیات انگلیسی از دانشگاه براون را به دست آورد.

 

فعالیت‌های مدنی اما واتسون

اما واتسون از همان دوران مدرسه به رقص و ورزش علاقه زیادی داشت و از انجام دادن هاکی و تنیس به شدت لذت می‌برد. به گفته خودش بیشتر روزهایی که هیچ کاری برای انجام دادن ندارد ترجیح می‌دهد بازی ویدیویی، ماهیگیری یا تنیس روی میز کند. از بازیگران مورد علاقه واتسون می‌توان به جانی دپ و همچنین جولیا رابرتز اشاره کرد. از دیگر علایق او می‌توان به کارگردانی و همچنین تهیه‌کنندگی اشاره کرد.

 

حقایقی در مورد اما واتسون

 • رقص مورد علاقه‌اش بریک و مدرن است.
 • در کلاس های هنری حضور دارد.
 • مباحث مورد علاقه او هنر، تاریخ و انگلیسی است. از جغرافیا و ریاضی متنفر است.
 • جی کی رولینگ از همان ابتدا اما واتسون را برای نقش هرمیون انتخاب کرده بود.
 • رنگ مورد علاقه‌اش آبی است.
 • فمینیست و اهل رقابت است.
 • خوانندگان محبوبش آلانیس موریست و جاستین تیمبرلیک هستند.
 • هاکی روی چمن و تنیس دو ورزش مورد علاقه اما واتسون است.
 • اولین باری که در هری‌پاتر بازی کرد تنها ۱۱ سال داشت.
 • هنگامی که تنها ۱۷ سال داشت، درآمد سالانه او ۴ میلیون دلار بود.
 • قد او ۱٫۶۷ سانتی متر است.
 • او تاکنون بارها در فهرست خوش پوش‌ها قرار گفته است.
 • او به عنوان مدل با برند بربری همکاری داشته است.
 • هنرپیشگان مورد علاقه او جانی دپ و جولیا رابرتز هستند.
 • و رنگ مورد علاقه اما واتسون رنگی نیست جز آبی!

 

عادات غذایی اما واتسون چیست؟

اما واتسون یکی از هنرمندان هالیوودی است که خیلی سخت است اگر بخواهیم از او متنفر باشیم! او فعال در حوز‌ه‌های مختلف از جمله محیط زیست است. اما در این بخش قصد داریم رژیم غذایی این هنرپیشه خوش اندام را بررسی کنیم.

اما واتسون

صبحانه سرشار از پروتئین

او عاشق غذاهای مکزیکی است و صبحانه خود را با تخم مرغ پخته و سس قارچ و سالسا آغاز می‌کند. در واقع پروتئین یک جز اساسی در یک رژیم غذایی سالم است. البته صبحانه انگلیسی، چیزی است که اما به آن علاقه مند است. این صبحانه سرشار از پروتئین است.

 

خوردن مکمل های غذایی

دو نوع قرص را به صورت منظم و زیر نظر پزشک متخصص خود میل می‌کند. امگا ۳ و ویتامین C این دو قرص هستند که واتسون به خوردن آن‌ها تقریبا عادت کرده است و که امگا ۳ مانع از بروز سکته‌های قلبی نیز می‌شود.

 

عدم مصرف غذاهای فرآوری شده 

کنسروها، نان و سایر غذاهای فرآوری شده که باعث بروز مشکلات مختلفی از جمله چاقی نیز می‌شود را میل نمی‌کند و در مقابل به سراغ پروتئین، غلات، لوبیا و سایر چربی‌های غیر اشباع شده می‌رود.

 

عاشق نتلا و مربا توت فرنگی است!

هرچند همه ما و البته خود واتسون می‌دانیم که خوردن این دو در کنار هم چه ضررهایی را به بدن وارد می‌کند و چگونه باعث چاقی می‌شود اما نکته مهم و جالب توجه این است که او عاشق نتلا و مربا توت فرنگی است و از فرصتی برای خوردن این دو خوراکی خوشمزه استفاده می‌کند!

 

کدام ورزش‌ها را انجام می‌دهد؟

اما واتسون یک مربی ورزشی شخص دارد. و تمرینات اما به ۳ بخش مهم تقسیم می‌شود که به صورت مستمر به انجام حرکات ورزشی مختلف می‌پردازد. او روزانه حداقل ۳۰ دقیقه فعالیت ورزشی سخت انجام می‌دهد.

 • توجه به عضلات پا
 • توجه به عضلات شکم
 • کاردیو

 

حرکت اسکات برای تقویت پا

اسکات حرکتی است چند مفصلی که عضلات چهار سر ران را هدف گرفته اما به خاطر ماهیتی که دارد، عضلات پشت، عضلات باسن، عضلات شکم و عضلات پشت پا را هم درگیر می‌کند.

 • برای انجام حرکت اسکات ابتدا پاها را به اندازه عرض شانه باز کنید.
 • سپس سعی کنید به آرامی و با کنترل وزن بنشینید، تا حدی که ران با زمین موازی شود.
 • در هنگام انجام این حرکت حتما باسن را به عقب متمایل کنید.

 

حرکت لانچ برای تقویت عضلات باسن

لانچ حرکتی فوق‌العاده است که با انجام دادن آن می‌توان باسن، عضلات پا و همچنین قدرت بدنی را تا حد زیادی تقویت کرد. برای انجام دادن این حرکت بایستید و یک پا را جلوتر از پای دیگر قرار دهید و یکی از زانوها را خم کنید و سعی کنید کمر را در حالت صاف نگه دارید. پنجه های پای عقب به بلند شدن باید کمک کنند و بعد از تمام شدن ست می توانید پای خود را عوض کنید.

 

حرکت دراز و نشست برای تقویت عضلات شکم 

حرکت درازنشست تمرینی است که برای تقویت عضلات شکم انجام میشود.  روی یک زیر انداز ورزشی به پشت دراز بکشید و زانوها را خم کرده، کف پاها را روی زمین قرار دهید. دست‌ها را دو طرف سر قرار دهید و بدن را به سمت جلو و بالا فشار دهید در حدی که آرنج‌ها به زانوها برسند. در تمام طول حرکت روی قسمت میان‌تنه تمرکز کرده و دقت کنید که پایین کمر از زمین جدا نشود. به آرامی به پایین برگردید و به همین ترتیب حرکت را تکرار کنید. واتسون این حرکت را منظم انجام می‌دهد. 

 

دویدن برای چربی سوزی

دویدن برای قلب و عروق ما مفید است در وهله اول با پایین آوردن کلسترول خون موجب می‌شود که چربی‌های مضر در رگ‌ها رسوب نکنند و از طرفی دیگر با بالا بردن ضربان قلب موجب تقویت قلب و در نتیجه بهتر پمپاژ شدن خون توسط قلب می‌شود. اما واتسون روزانه ۱۰ تا ۱۵ دقیقه فعالیت هوازی انجام می‌دهد.

 

 

این مطالب رو هم پیشنهاد می‌کنیم ببینید

درباره نویسنده: نسیم زمانی پور

نسیم زمانی هستم به پزشکی و فیزیولوژی ورزشی علاقه مند هستم. بیشترین مطالبی که در این وبلاگ با شما به اشتراک می‌گذارم حاصل ترجمه از مهمترین و مشهورترین وبلاگ‌های تخصصی ورزشی و پزشکی است.

1 Comment

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *