نحوه خشک کردن میوه

خشک کردن میوه

میوه خشک یا همان چیپس میوه، یک منبع عالی از مواد مغذی، سرشار از انواع ویتامین‌ها و مواد معدنی، و همچنین سرشار از قند طبیعی است. شما می‌توانید تعداد زیادی از میوه‌ها، از جمله انگور (کشمش بی‌دانه و کشمش عادی)، سیب (به شکل خرد شده)، زردآلو، گلابی، هلو، انجیر، خرما، آلو و موز را خشک کنید. به خصوص اگر عاشق میوه‌های تابستانی باشید، می‌توانید میوه‌های مورد علاقه خود را در فصل تابستان خشک کنید و در فصل زمستان آن‌ها را نوش جان کنید! در مقاله امروز قصد داریم شما را با طرز تهیه میوه خشک خانگی و نحوه خشک کردن میوه آشنا کنیم. با جیمیتو همراه باشید!

 

طرز صحیح خشک کردن میوه

مهم است بدانید که هر نوع میوه‌ای برای خشک کردن و درست کردن چیپس میوه مناسب نیست. پس اولین مرحله این است که میوه‌های مناسبی را برای خشک کردن انتخاب کنید. این میوه‌ها عبارتند از:

  • انگور: توجه داشته باشید که شما می‌توانید از انگور، چند مدل متفاوت میوه خشک را درست کنید. به عنوان مثال، کشمش بی‌دانه، که از یک نوع دانه انگور کوچک و بی‌دانه به رنگ سیاه درست می‌شود. کشمش زرد، که از یک نوع دانه انگور شیرین و بی‌دانه به رنگ زرد و سبز درست می‌شود. و کشمش عادی، که از یک نوع دانه انگور بزرگ و شیرین درست می‌شود.
  • میوه‌های درختی از جمله زردآلو، هلو، آلو، شلیل، انبه، موز، سیب، انجیر، خرما و گلابی.

 

میوه‌های رسیده را برای خشک کردن انتخاب کنید

مرحله بعدی این است که مطمئن شوید میوه‌هایی که برای خشک کردن انتخاب کرده‌اید، کاملا رسیده، سفت و آماده هستند. میوه‌هایی که آسیب دیده‌اند، هنوز به طور کامل نرسیده‌اند، و یا بیش از حد رسیده‌اند، ارزش غذایی ندارند و زمانی که آن‌ها را خشک می‌کنید، طعم چندان جذابی نخواهند داشت.

 

آماده کردن میوه‌ها برای خشک کردن

میوه‌هایی که برای خشک کردن انتخاب کرده‌اید را زیر شیر آب سرد بگیرید و به آرامی آن‌ها را از هرگونه آلودگی پاک کنید. سپس با استفاده از یک تکه پارچه تمیز یا حوله کاغذی، آن‌ها را خشک کنید. شما می‌توانید میوه‌های کوچک مثل انگور یا انواع توت‌ها را داخل یک آبکش قرار بدهید تا خشک بشوند.

 

میوه‌های بزرگ را به تکه‌های کوچک تقسیم کنید

بیشتر میوه‌های درختی و بوته‌ای نیاز به برش‌های نازک و تقریباً ۰٫۳ تا ۰٫۶ سانتی متر دارند، اما دیگر میوه‌های کوچک مثل انگور و انواع توت‌ها را می‌توان به شکل درسته خشک کرد. اما یادتان باشد که اگر از انگور یا توت‌های هسته‌دار استفاده می‌کنید، باید ابتدا آن‌ها را از وسط نصف کنید، هسته آن‌ها را دربیاورید، سپس میوه‌ها را خشک کنید. علاوه بر این، باید قبل از خشک کردن، هرگونه ساقه یا برگ میوه‌های مورد نظر را جدا کنید.

 

میوه‌ها را روی سینی فر بچینید

در مرحله بعدی، کف یک سینی فر یک لایه کاغذ مخصوص شیرینی پزی قرار بدهید و میوه‌ها را روی آن بچینید. یادتان باشد که هرگز نباید تکه‌های میوه را روی هم بچینید. بلکه باید آن‌ها را به شکل یک لایه، و با فاصله از هم روی سینی فر بچینید. اگر قصد دارید که میوه‌ها را با استفاده از دستگاه خشک کن خشک کنید، به جای سینی فر، میوه‌ها را داخل سینی مخصوص همین دستگاه قرار بدهید. اگر هم قصد دارید میوه‌ها را به صورت طبیعی در نور آفتاب خشک کنید، آن‌ها را روی سینی فلزی مخصوص این کار بچینید.

 

خشک کردن میوه به روش‌های مختلف

خشک کردن میوه با استفاده از فر

قبل از هر کاری، فر را روشن کرده و حرارت آن را روی کمترین درجه حرارت ممکن (یعنی ۱۵۰ تا ۲۰۰ درجه فارنهایت یا ۵۰ درجه سانتی گراد) تنظیم کنید تا خوب گرم بشود. یادتان باشد که شما قصد دارید میوه‌ها را خشک کنید، نه اینکه آن‌ها را بپزید. زمانی که فر به اندازه کافی گرم شد، سینی فر که میوه‌ها روی آن قرار دارند را داخل فر قرار بدهید.

 

میوه‌ها را برای مدت ۴ الی ۸ ساعت خشک کنید

بسته به نوع میوه‌ای که قرار است خشک کنید، ضخامت تکه‌های آن، و درجه حرارت فر، خشک کردن میوه‌ها چیزی در حدود ۴ الی ۸ ساعت طول خواهد کشید. حتما در این مدت زمان دائما میوه‌ها را چک کنید تا مطمئن بشوید که خشک و چروک میشوند، اما نمیسوزند.

فرآیند خشک شدن میوه با استفاده از فر، معمولا چندین ساعت به طول می‌انجامد و این مسئله اجتناب‌ناپذیر است. پس یادتان باشد که هرگز برای سرعت بخشیدن به این فرآیند درجه حرارت فر را زیاد نکنید. چون در این حالت میوه‌ها می‌سوزند و زحمات شما هدر می‌رود.

 

زمانی که میوه‌ها خشک شدند، سینی فر را بیرون بیاورید

به یاد داشته باشید که میوه‌ها نباید خرد یا خیلی سفت بشوند. بلکه باید بتوانید به راحتی آن‌ها را بجوید. میوه‌ها را نوش جان کنید یا برای بعد ذخیره کنید.

 

خشک کردن میوه زیر نور آفتاب

اگر قصد دارید که میوه‌ها را زیر نور آفتاب خشک کنید، باید یک روز بسیار گرم، با حداقل درجه حرارت ۸۶ درجه فارنهایت یا ۳۰ درجه سانتی گراد را انتخاب کنید. توجه داشته باشید که خشک کردن میوه در فضای باز چندین روز به طول می‌انجامد، بنابراین به یک دمای گرم ثابت در طول چند روز نیاز خواهید داشت.

علاوه بر این، میزان رطوبت هوا در هنگام خشک شدن میوه‌ها باید زیر ۶۰ درصد باشد و هوا هم آفتابی باشد و هم نسیم بوزد.

 

میوه‌ها را روی یک سطح مخصوص قرار بدهید

سعی کنید برای خشک کردن میوه‌ها زیر نور آفتاب، سطحی با جنس فولاد ضد زنگ، فایبرگلاس با روکش تفلون و یا پلاستیک را انتخاب کنید. یادتان باشد که هرگز نباید تکه‌های میوه را روی هم بچینید. بلکه باید آن‌ها را به شکل یک لایه، و با فاصله از هم روی سینی فر بچینید. علاوه بر این، می‌توانید از اکثر سینی‌های چوبی نیز استفاده کنید، اما از چوب سبز، کاج، سرو، بلوط و چوب قرمز استفاده نکنید. ورق‌های فلزی آبکاری شده نیز برای خشک کردن میوه زیر آفتاب مناسب نیستند.

 

میوه‌ها را زیر نور آفتاب قرار بدهید

یادتان باشد سطحی که میوه‌ها روی آن قرار دارند را روی زمین قرار ندهید؛ به خصوص اگر زمین خیس است. قرار دادن سینی میوه روی یک بلوک، باعث میشود که هوا بهتر در بین میوه‌ها جریان پیدا کند و در نتیجه، سرعت خشک شدن میوه‌ها افزایش پیدا کند. روی میوه‌ها را با استفاده از یک لایه پارچه نخی بپوشانید (برای اینکه پرنده‌ها و حشرات نتوانند به آن‌ها آسیبی وارد کنند) و سینی را زیر نور مستقیم آفتاب قرار بدهید.

علاوه بر این، بهتر است که یک لایه نازک کاغذ آلومینیومی زیر سینی میوه‌ها پهن کنید. این کار باعث می‌شود که نور آفتاب بهتر روی میوه‌ها انعکاس پیدا کند و زودتر خشک بشوند.

بعد از غروب آفتاب، حتما سینی میوه‌ها را زیر یک سقف قرار بدهید، چون هوای خنک عصرگاهی باعث می‌شود که رطوبت میوه‌ها دوباره بازگردد و در نتیجه، دیرتر خشک بشوند.

 

بعد از چند روز، سینی میوه‌ها را از زیر نور آفتاب بردارید

خشک کردن میوه‌ها با این روش چند روزی طول می‌کشد. حتما در این مدت دائما میوه‌ها را بررسی کنید تا زمانی که چروک و نیمه نرم بشوند.

 

خشک کردن میوه‌ با استفاده از دستگاه خشک کن

دستگاه خشک کن را روی “خشک کن میوه” قرار بدهید. اگر چنین گزینه‌ای را بر روی دستگاه خشک کن خود مشاهده نکردید، درجه حرارت دستگاه را روی ۱۳۵ درجه فارنهایت یا ۵۷ درجه سلسیوس تنظیم کنید.

 

میوه‌ها را برای مدت ۲۴ تا ۴۸ ساعت خشک کنید

در این مرحله، میوه‌ها را در یک لایه روی سینی دستگاه خشک کن بچینید. مقدار دقیق زمان خشک شدن میوه‌ها با توجه به نوع میوه و ضخامت آن متفاوت خواهد بود. اما به طور کلی، با این روش میوه‌ها پس از گذشت یک یا دو روز آماده خواهند شد. بعد از گذشت ۲۴ ساعت اول، بررسی کردن میوه‌ها را شروع کنید تا از خشک شدن بیش از حد آنها جلوگیری کنید. پس از آن، هر ۶ تا ۸ ساعت میوه‌ها را بررسی کنید.

بعد از گذشت دو روز، میوه‌ها را از داخل دستگاه خشک کن بیرون آورده و آن‌ها را چک کنید. به آرامی آن‌ها را کمی فشار بدهید، در این زمان رطوبت میوه‌ها از بین رفته، و در نتیجه باید به اندازه کافی خشک شده باشند.

 

نحوه نگهداری و استفاده از میوه خشک

  • اگر میوه‌های خشک را در یک ظرف در دار که هوا به داخل آن نفوذ نمیک‌ند، و در یک جای خنک نگهداری کنید، چیزی در حدود ۹ الی ۱۲ ماه مثل اولشان باقی می‌مانند.
  • اگر میوه خشک را به شکل بسته‌بندی شده و آماده از فروشگاه‌ها تهیه می‌کنید، باید به محض باز کردن بسته‌بندی، آن‌ها را مصرف کنید. یا میوه‌ها را داخل یک زیپ کیپ بریزید  و در یخچال نگهداری کنید تا خراب نشوند.
  • به خصوص زمانی که میوه‌های خشک به طور کامل خشک نشده و هنوز کمی آبدار هستند، حتما باید به این روش آن‌ها را نگهداری کنید.
  • بعضی از میوه‌های خشک شده را میتوان با جوشاندن یا خیساندن در آب گرم، دوباره هیدراته (آبدار) کرد. این کار معمولاً برای میوه‌هایی مانند سیب، زردآلو، هلو، آلو و گلابی انجام می‌شود. بعد از انجام دادن این کار، می‌توانید میوه‌ها را در خمیر کیک را پودینگ بریزید و نوش جان کنید.

این مطالب رو هم پیشنهاد می‌کنیم ببینید

درباره نویسنده: سوگل پورمهرام

متولد سال 1371. دارای مدرک کارشناسی در رشته مترجمی زبان انگلیسی. مترجم، نویسنده، کپی‌رایتر و کارشناس تولید محتوا و شبکه‌های اجتماعی.

3 Comments

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *