روش‌هایی برای افزایش قوای جنسی

افزایش قوای جنسی

داشتن یک رابطه جنسی سالم با احساس سلامت جسمی و عاطفی مرتبط است. بنابراین جای تعجب نیست که مواد غذایی می‌توانند به افزایش قوای جنسی شما کمک کنند. اگر در دچار افت شدید بدنی شدید، ممکن است زمان آن باشد که نگاهی دقیق‌تر به رژیم غذایی خود بیندازید. در ادامه به مواد غذایی اشاره خواهیم کرد که می‌تواند به بازگشت و افزایش قوای جنسی شما کمک موثری کند.

 

افزایش قوای جنسی به کمک خوراکی‌ها

رژیم غذایی در بهبود عملکرد تمام اعضای بدن نقش بسیار مهم و اساسی را بازی می‌کند. در ادامه قصد داریم یافته‌های پزشکی در خصوص بهبود قوای جنسی را با شما در میان بگذاریم و مواد غذایی را معرفی کنیم که در افزایش این نیاز شما نقشی موث و مفید بازی می‌کنند. تا انتهای این مقاله با جیمیتو همراه باشید.

 

خواص انجیر در  افزایش قوای جنسی

در متون مربوط به طب سنتی آمده است که می‌توان از این میوه برای بهبود مشکلات بزرگی مانند ناباروری، ضعف بنیه و همچنین نعوظ استفاده کرد. بر همین اساس است که در یونان انجیر به عنوان یک میوه مقدس شناخته می‌شود و مصرف کردن آن بر اساس باورهای کهن منجر به افزایش باروری انسان می‌گردد.

جدای از تعاریف پزشکی سنتی و اسطوره‌ها، خواص انجیر در بهبود قوای جنسی نیاز به بررسی‌های زیادی دارد اما می‌توان گفت که وجود مواد معدنی، مغذی و انتی اکسیدانی به شما در رسیدن به سلامتی اندام‌های جنسی کمک خواهد کرد. به این ترتیب شما انرژی لازم برای برقرار رابطه و همچنین قدرت باروری کافی را خواهید داشت.

توصیه شده است که دو تا سه انجیر را به شکل خیسانده شده در آب روزانه بخورید تا قوای جنسی شما افزایش پیدا کند. البته باید در نظر داشته باشید که مصرف کردن زیاد انجیر به این صورت باعث اسهال شدید خواهد شد.

 

خرما بخورید

مطالعات نشان داده‌اند خواص خرما حتی برای افزایش قوای جنسی نیز مفید است. تعدادی خرما، را در طول یک شب در شیر تازه بز بخیسانید، سپس آن‌ها را در همان شیر له کنید و با پودر هل و عسل مخلوط نمایید. این مخلوط به عنوان داروی نیروبخشی بسیار موثر و مفید برای افزایش استقامت جنسی و کاهش تاثیر ناباروری ناشی اختلالات جنسی مختلف شناخته می‌شود.

 

خواص هندوانه در افزایش قوای جنسی

مشکلات جنسی در میان زوج‌های جوان طی سال‌های گذشته شدت بیشتری به خود گرفته است. اگر حس می‌کنید که مشکل جنسی اعم از نعوظ ناکافی، بی‌میلی یا سردی دارید بهتر است از خواص هندوانه استفاده کنید. هندوانه دارای مقدار زیادی عوامل تسریع کننده جریان خون در بدن است که در نهایت منجر به بهبود قوای جنسی شما می‌شود.

مطالعه‌ای در مورد هندوانه و تأثیر آن روی قوای جنسی انجام شده است که در آن مشخص شد جریان خون می‌تواند نقش مؤثری روی قوای جنسی داشته باشد. اسید آمینه سیترولین یکی از عوامل مؤثر دیگر در هندوانه است که با شل کردن عضلات خون بیشتری به اندام‌های جنسی می‌رساند.

بر اساس مطالعه‌ای که در ایتالیا بر روی مصرف هندوانه و تأثیر آن بر قوای جنسی مردانه انجام شده است، مشاهده شد مشکل نعوظ خفیف مردانه با مصرف کردن هندوانه رو به بهبودی می‌رود.

 

هل مصرف کنید

خواص هل در مورد بهبود سلامتی اثبات شده است. این ادویه دارای ترکیب مهمی با عنوان سینه اُل است که می‌تواند محرک‌های عصبی را تقویت و تحریک کند. سینه اُل همان ماده‌ای است که باعث می‌شود پوست شما در برخورد با هل دچار سوزش شود. اما وجود داشتن این ماده محرک نه تنها باعث سوزش داخلی نخواهد شد بلکه به تقویت قوای جنسی شما نیز کمک خواهد کرد.

مطالعات اندکی در این مورد انجام شده است اما بیشتری این مطالعات نشان از این دارد که مصرف کردن هل به شکل شگفت انگیزی قوای جنسی را افزایش می‌دهد. از این رو اگر حس می‌کنید مدتی است که روابط سرد با همسر خود دارید، مقدار هل به جای خود و غذاهایتان اضافه کنید تا دوباره رابطه‌تان همانند قبل گرم شود.

 

خواص زیره در افزایش قوای جنسی

از دیگر خواص زیره افزایش میل جنسی در مردان و زنان است. ترکیبات موجود در زیره همانند آنتی اکسیدان و ویتامین‌ها باعث افزایش جریان خون در اندام جنسی خواهند شد. به این ترتیب میل جنسی بهبود پیدا خواهد کرد. ترکیب توصیه شده برای افزایش میل جنسی با خواص زیره، مخلوط کرد آن به همراه عسل و جوز هندی است.

افزایش قوای جنسی

کشمش بخورید

مصرف کشمش برای افزایش قوای جنسی شما مفید است. کشمش، به واسطه داشتن ترکیبات اسیدآمینه‌ای با عنوان ارژنین، موجب افزایش میل جنسی در انسان می‌شود. اضافه کردن کشمش به غذاهای مختلف می‌تواند برخی از مشکلات بزرگ که به واسطه میل جنسی در زندگی زناشویی وجود دارد را حل کند. از سنت‌های قدیمی عروسی خوراندن کشمش و عسل به زوجین در مراسم عروسی بوده است که اکنون دلیل آن را می‌دانید.

 

خواص انبه در افزایش میل جنسی

این میوه غنی از ویتامین E است. ویتامینی که به افزایش دهنده کیفیت روابط جنسی نیز شهرت دارد. در مطالعات انجام شده ترکیبی از ویتامین ای و بتاکاروتن به منظور افزایش سلامت اسپرم مردانه مورد استفاده قرار گرفت که پاسخ‌دهی خوبی داشت. این ترکیبات موجب کاهش صدمات وارد شده به اسپرم و افزایش احتمال بارداری شد.

روی یکی دیگر از مواد معدنی مهمی است که در بارداری زنان و مردان نقش اساسی بر عهده دارد و انبه به مقدار کافی روی در خود ذخیره دارد.

 

جینسینگ بخورید

مصرف جینسینگ در زنان موجب افزایش میل جنسی در آن ها می شود. در واقع جینسینگ با تنظیم هورمون ها موجب تحریک میل جنسی می شود و به خصوص میل جنسی را در زنان در دوران یائسگی قرار دارند، افزایش می دهد.

یکی از خواص جینسینگ این است که می‌تواند ترشح هورمون تستوسترون را در مردان تقویت کند. جینسینگ، به آرام‌سازی و انقباض عروق خونی در بافت‌های تناسلی کمک می‌نماید؛ در نتیجه موجب درمان اختلالات جنسی در مردان می‌شود.

 

افزایش باروری با گردو

برای باروری، کیفیت اسپرم و همچنین قدرت تخمک عوامل مهمی هستند. بر اساس مطالعات انجام شده مشخص شده است که مصرف کردن گردو به شما کمک می‌کند، به عنوان یک مرد اسپرم‌های قوی‌تری برای باروری داشته باشید. از سوی دیگر اگر احساس می‌کنید که مدتی است روابط عاشقانه شما رو به سردی است، می‌توانید از گردو به عنوان یک عامل کمکی برای افزایش میل جنسی استفاده کنید.

خوردن نصف فنجان گردو به تحرک و پویایی اسپرم‌ها و همچنین قدرت آن‌ها در بارور کردن تخمک‌ها کمک می‌کند. لذا اگر دوست دارید هر چه زودتر بچه‌دار شوید، از همین امروز خوردن گردو را به وعده‌های روزانه خود اضافه کنید و مطمئن باشید که گردو به شما در رسیدن به این هدف کمک زیادی خواهد کرد.

 

خاویار بخورید

برای داشتن یک رابطه جنسی موفق نیاز دارید که به تغذیه خودتان بیش از پیش اهمیت دهید. خاویار به مانند دیگر تخم‌ها دارای مقدار زیادی امگا ۳ و ۶ است اما در این میان مقدار ویتامین‌های ب ۵ و ۶ خاویار هم مهم است. وجود این ویتامین‌ها در به تعادل رسیدن هورمون‌های جنسی از اهمیت بالایی برخوردار است. با خوردن خاویار پروتئین لازم برای انجام فعالیت‌های جنسی را بدون دریافت کلسترول مضر به دست خواهید آورد.

از سوی دیگر خاویار حتی از تخم مرغ هم در رسیدن به رابطه جنسی خوب، مؤثر است. خواص خاویار به دلیل داشتن آرگینین که نوعی امینو اسید است به گردش خون و همچنین جریان یافتن آن در عروق جنسی کمک می‌کند از این رو شما نعوظ بیشتر با خوردن خاویار تجربه خواهید کرد.

همچنین باید بدانید که خاویار با دارا بودن مقدار زیادی از ویتامین ب ۱۲، ریبوفلاوین و همچنین کلسیم باعث می‌شود که سطح انرژی شما قبل از رابطه جنسی افزایش پیدا کند. ویتامین د موجود در خاویار سطح هورمون جنسی شما یعنی استروژن را در بهترین حالت خود حفظ می‌کند.

اگر به دنبال یک روش درمانی گران قیمت برای رفع مشکلات جنسی خودتان هستید، مسلماً استفاده از خواص خاویار می‌تواند گزینه خوبی برای شما محسوب شود.

 

خواص انار در افزایش قوای جنسی

یکی از مهم‌ترین خواص انار در این است که می‌تواند ناتوانی جنسی در مردان را کاهش دهد. علت اصلی ناتوانی جنسی در مردان عدم نعوظ کافی به هنگام رابطه جنسی و همچنین کاهش تحریک پذیری آن‌ها است. بر اساس مطالعات علمی انجام شده بر روی خواص انار، محققان متوجه شدند که با استفاده از خواص انار می‌تواند جریان خون در آلت تناسلی مردان را افزایش داد.

افزایش یافتن جریان خود در آلت مردانه به معنی افزایش مدت زمان نعوظ و همچنین بهبود تحریک پذیری است. علت اصلی بروز خواص انار وجود انواع آنتی اکسیدان های مختلف در آن است که به عروق اجازه می دهند با سرعت بیشتری خون را به اعضای بدن از جمله اندام تناسلی برسانند.

در این میان نباید فراموش کرد که خواص انار در جلوگیری از گرفتگی عروق هم بی‌تأثیر نیست. لذا اگر می‌خواهید زندگی زناشویی گرم‌تری داشته باشید بهتر است که فواید انار را همیشه به یاد داشته باشید و از آن بهره ببرید.

 

تخمه کدو بخورید

روی یکی از ترکیبات اساسی در مورد بررسی قدرت اسپرم مردانه است. هر چقدر مقدار روی در بدن مردان زیاد باشد، قدرت اسپرم برای باروری تخمک و همچنین حرکت آن به سمت تخمک افزایش پیدا می‌کند. بر اساس بررسی‌های انجام شده روی تخمه کدو مشاهده شده است که مقدار اندک روی موجود در تخمه کدو می‌تواند به افزایش قدرت اسپرم در مردان کمک زیادی کند.

البته این تحقیق که روی موش‌های مذکر انجام شده است، قابل تعمیم به انسان نیز هست. همچنین مشاهده شده است که تخمه کدو به دلیل داشتن مقادیر کافی از مواد مغذی و همچنین ویتامین‌ها سطح هورمونی مردانه و زنانه را تا حدودی متعادل و به سلامت عمومی کمک می‌کند.

 

خواص جوز هندی در افزایش میل جنسی

برخی از مطالعات نشان داده است که جوز هندی و مصرف آن به صورت عادی می‌تواند میل جنسی و همچنین قدرت باروری را افزایش دهد. در مطالعه انجام شده روی موش‌های صحرایی نر، مصرف مقدار مشخصی از جوز هندی نشان داد که موش‌های نر فعالیت جنسی زیادتری نسبت به موش‌های نر با داروی بی‌اثر داشته‌اند.

محققان معتقد هستند که افزایش قدرت تحریک و همچنین انتشار سریع پیام‌های عصبی در سیستم عصبی بدن بعد از مصرف جوز می‌تواند یکی از عوامل مهم در تقویت میل جنسی باشد. در طب سنتی، از جوز هندی به عنوان راه‌حل درمان اختلالات جنسی استفاده می‌شود.

افزایش قوای جنسی

افزایش قوای جنسی با کمک حرکات ورزشی

مطمئنا می‌دانید که ورزش کردن برای سلامتی شما مفید است. اما آیا می‌دانستید که ورزش کردن می‌تواند به شما در داشتن رابطه جنسی بهتر کمک کند؟ پیت مک کال فیزیولوژیست ورزشی می‌گوید: “ورزش کردن سه تا چهار بار در هفته می‌تواند کمک زیادی به تقویت قوای جنسی شما کند.” بنابراین برای داشتن رابطه جنسی بهتر کدام نوع ورزش را انجام دهید؟ مک کال پنج تمرین زیر را توصیه می‌کند.

افزایش قوای جنسی تنها با خوردن مواد غذایی به دست نمی‌آید. در کنار آن باید ورزش کرد. اما آیا هر نوع حرکت ورزشی برای بدن مفید است و به ما کمک می‌کند؟ پاسخ کوتاه: خیر است اما برای اینکه بتوانیم شما را راهنمایی کنیم. بهترین حرکات ورزشی که به این نیاز شما پاسخ می‌دهد را در ادامه معرفی خواهیم کرد. با جیمیتو همراه باشید.

 

افزایش قوای جنسی با وزنه زدن

انجام وزنه برداری آن چیزی است که پزشکان برای زندگی جنسی شما توصی می‌کنند. دلیل این امر این است که: “وزنه برداری باعث می‌شود بدن تستوسترون تولید کند، که پیشرو اصلی در رابطه جنسی جنسی مردان است.” البته توصیه بسیاری از مربیان ورزشی این است که هر حرکت را ۱۰بار تکرار کنید. البته تجه داشته باشید که منظور رشته وزنه برداری نیست. بلکه استفاده از دمبل و هالتر و سایر دستگاه‌های بدنسازی است. 

بدنسازی و زونه زدن باعث افزایش مقاومت عضلات مختلف به خصوص عضلات پا، سینه و سشانه می‌شود که همه این عضلات در افزایش کیفیت رابطه جنسی بسیار موثر هستند. و تقریبا با انجام منظم این حرکات هورمون تستوسترون به بالاترین میزان خود در بدن خواهد رسید که در ارتقای رابطه جنسی شما بسیار مهم است.

 

 یوگا کار کنید

تمرین یوگا به بدن شما این اجازه را می‌دهد که رابطه جنسی خود را بهبود بدهید. “یوگا به انعطاف پذیری شما کمک می‌کند.” برخی از متخصصان می‌گویند با کشیدن عضلات انرژی درونی بالا می‌رود و میزان استقامت بدن شما افزایش می‌یابد که به بهبود رابطه جنسی شما کمک بسیار زیادی خواهد کرد. این تمرینات هم برای بانوان و هم برای آقایان مفید است. پس وقت آن رسیده است که سری به تمرینات یوگا در خانه بزنید و آمادگی و استقامت بدنی خود را افزایش دهید. 

 

افزایش قوای جنسی با پیاده روی

براساس مطالعات انجام شده بر روی ۳۱،۰۰۰ مرد بالای ۵۰ سال نشان داده است که ورزش‌های هوازی مانند پیاده روی سریع باعث کاهش اختلالات نعوظ می‌شود. به طور خاص، براساس یک مطالعه دیگر، فعالیت هوازی که حداقل ۲۰۰ کالری در روز می‌سوزاند (برابر با پیاده روی سریع برای ۳ کیلومتر) می تواند خطر ابتلا به نعوظ را به میزان قابل توجهی کاهش دهد.

تصور می‌شود که پیاده روی سریع باعث بهبود گردش خون و گردش خون به نعوظ کمک می‌کند! “پیاده روی سریع، دویدن و سایر فعالیت‌های هوازی به زندگی جنسی شما کمک می‌کند به همین دلیل است که آن‌ها مانع از حمله قلبی می‌شوند. این فعالیت‌های بدنی رگ‌های خونی شما را سالم نگه می‌دارند. در نتیجه می‌تواند نعوظ‌های قوی‌تر و طولانی‌تر داشته باشید. فعالیت های شدید، مانند دویدن و پیاده روی سریع، همچنین اندورفین‌ها را آزاد کرده و شما را آرام می کند‌، که می‌تواند عملکرد جنسی را تقویت کند.

 

شنا کردن را فراموش نکنید

در یک مطالعه که پژوهشگران دانشگاه هاروارد انجام دادند، ۶۰ شناگر مرد و زن را مورد آزمایش قرار دادند. شناگران در دهه ۶۰ زندگی خود رابطه جنسی مشابه دهه ۴۰ زندگی خود داشتند. از آنجا که فعالیت جنسی می‌تواند یک عمل استقامتی باشد، شنا می‌تواند استقامت شما را افزایش دهد. تحقیقات نشان می‌دهد ۳ با شناکردن در هفته و هر بار به مدت ۳۰ دقیقه میزان استقات بدن را به طرز شگفت انگیزی افزایش می‌دهد.

شنا همچنین یک فعالیت عالی برای کاهش وزن است که همچنین می‌تواند منجر به رابطه جنسی بهتر شود. یک مطالعه تصادفی بر روی ۱۱۰ مرد چاق مبتلا به اختلالات نعوظ نشان داد که از دست دادن تنها ۱۰ درصد از وزن بدن باعث بهبود عملکرد جنسی در یک سوم مردان می‌شود.

 

این مطالب رو هم پیشنهاد می‌کنیم ببینید

درباره نویسنده: نسیم زمانی پور

نسیم زمانی هستم به پزشکی و فیزیولوژی ورزشی علاقه مند هستم. بیشترین مطالبی که در این وبلاگ با شما به اشتراک می‌گذارم حاصل ترجمه از مهمترین و مشهورترین وبلاگ‌های تخصصی ورزشی و پزشکی است.

3 Comments

  1. حرکات ورزشی جالبی را معرفی کردید ممنونم
    از سایت خوبتون
    من هر روز سر می زنم به سایت شما و مطالب آموزشی شما را می خوانم
    بهترین هستید، به تلاش تون ادامه بدید

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *