راهنمای خرید دستگاه تست قند خون

دستگاه قند خون : به کمک این 10 نکته دستگاه تست قند خون بخرید

بر اساس آمار انجمن دیابت ایران آمار افراد مبتلا به قند خون در ۲۰ سال آینده به دوبرابر آمار کنونی افزایش خواهد یافت. استفاده از دستگاه تست قند خون به کنترل و پیشگیری از این بیماری خاموش بسیار کمک خواهد کرد. با جیمیتو همراه باشید تا ۱۰ نکته در خصوص این دستگاه بدانید.

 

نکات مهم در خرید دستگاه تست قند خون

حالا که به علت کم تحرکی و اختلالات ژنتیکی تعداد بیماران دیابتی رو به وز در حال افزایش، خرید دستگاه قند خون در اندازه گیری و مدیریت این بیماری خاموش می‌تواند نقش بسیار مهمی داشته باشد. در این مقاله ما شما را راهنمایی خواهیم کرد تا بهترین خرید را داشته باشید با ما همراه باشید.

دستگاه قند خون : به کمک این 10 نکته دستگاه تست قند خون بخرید

دقت دستگاه

اهمیت دقت اندازه گیری قند خون توسط دستگاه، نکته ای نیست که بر کسی پوشیده باشید. چرا که یک فرد دیابتی با استناد به نتایج بدست آمده از دستگاه است که رژیم غذایی خود را کنترل می‌کند. البته عوامل محیطی مانند گرما، ارتفاع از سطح دریا و … می‌تواند دقت دستگاه قند خون را تحت تاثیر قرار دهد.

 

سیستم کنترل حجم خون

دستگاه‌هایی که مجهز به سیستم کنترل حجم خون (BVC) می‌باشند از بهترین دستگاه‌های موجود در بازار است. در این دستگاه‌ها اگر خون ناکافی به دستگاه بدهید دستگاه عدد کمتر و اشتباه به شما نشان نمی‌دهد بلکه به شما error نشان می‌دهد.

 

میزان خون لازم و درد

میزان خونی که برای اندازه گیری قند خون به دستگاه می‌دهید متفاوت است از (از ۰٫۳ میکرو‌لیتر تا ۵ میکرو‌لیتر). دستگاه‌های تست قند خون قدیمی تر نیاز به خون بیشتری دارند. هر چقدر خون مورد نیاز کمتر باشد درد ناشی از نمونه گیری کمتر است. و در دستگاه‌های جدید و گرانقیمت‌تر این میزان خون کمتر خواهد بود.

 

قیمت دستگاه

قیمت در خرید دستگاه تست قند خون موضوع بسیار مهمی است. از خرید دستگاه‌های ارزان و رایگان خودداری کنید. شما باید علاوه بر دستگاه سوزن و نوار دستگاه را خریداری کنید. دستگاهی که ارزان است مطمئن باشید که فروشنده برای جبران پول دستگاه، قیمت نوار و سوزن دستگاه را بالا حساب خواهد کرد و یا اینکه این دستگاه به زودی زود نایاب خواهد شد و شما دیگر نمی‌توانید از بازار نوار یا سوزن آن را تهیه کنید.

 

اندازه گیری از نقاط  دیگر 

بعضی از دستگاه‌ها علاوه بر اندازه گیری از نوک انگشتان، قابلیت اندازه گیری از ساعد و بازو را هم دارند که این ویژگی برای کسانی که روزانه چند بار باید نمونه گیری کنند موضوع مهمی است. زیرا معمولا افراد دیابتی به صورت منظم ۳ تا ۴ بار در روز قند خون خود را اندازه گیری می‌کنند.

 

داشتن حافظه و گرفتن میانگین

موضوع مهمی که پزشک شما برای تنظیم برنامه درمان به آن توجه دارد میانگین دوره ای میزان قند شما است. به همین علت اکثر دستگاه‌ها دارای حافظه برای ذخیره میزان قند خون هستند. داشتن امکان محاسبات هفتگی، دو هفتگی و ماهانه قند خون امکان این محاسبه را برای شما آسانتر و دقیق‌تر می‌کند خصوصا برای افراد مسن که حوصله محاسبات ریاضی و…. را ندارند.

 

مانیتور دستگاه 

از دستگاهی استفاده کنید که صفحه مانیتور بزرگی داشته باشد تا به راحتی بتوانید اطلاعات را بخوانید. البته هر چه قدر میزان امکانات دستگاه قند خون بیشتر باشد، اطلاعاتی که در صفحه نمایش خود قرار خواهد داد بیشتر خواهد بود. پس هنگام خرید به این ویژگی دستگاه نیز توجه لازم را داشته باشید.

 

سرعت اندازه گیری

نمایش نتیجه میزان قند خون در دستگاه‌های موجود در بازار از ۵ ثانیه تا ۶۰ ثنیه متغیر است. مسلما هرچه زودتر نتیجه نهایی مشخص شود میزان آرامش روحی و سرعت واکنشی که باید به نتیجه داشته باشید بیشتر است.

 

قابلیت اتصال به رایانه

تجزیه و تحلیل نمودارهای نتایج و نوسانات قند خون، کمک بزرگی در تنظیم دوز دارو به کادر پزشکی می‌کند. البته این دستگاه تست قند خون قیمت نسبتا بالاتری دارد که برای افراد معمولی خیلی کاربردی نیست و بهتر است تا در درمانگاه‌ها و مراکز پزشکی از آن‌ها استفاده شود.

 

معرفی ۳ دستگاه قند خون پرفروش

در این بخش قصد داریم به معرفی ۳ دستگاه تست قند خون پر فروش را به شما معرفی کنیم، که علاوه بر قیمت مناسب دارای کیفیت لازم نیز هستند. با جیمیتو همراه باشید.

 

دستگاه تست قند خون آرکری

دستگاه تست قند خون آرکری

آرکری یک برند تولید کننده محصولات پزشکی است. این برند یکی از بهترین تولید کنندگان دستگاه قند خون است. این دستگاه دارای ویژگی‌های بسیار زیادی است که برخی از مهمترین‌های آن را به شما معرفی خواهیم کرد.

 • دارای حافظه ذخیره
 • میزان دقت تا ۹۹ درصد
 • منبع تغذیه باتری
 • قابلیت نصب به رایانه ندارد
 • قابلیت میانگین گیری ۷، ۱۴، و ۳۰ روزه

 

 

دستگاه تست قند خون اینفوپیا

دستگاه تست قند خون اینفوپیا

تست قند خون به صورت روزانه یکی از مهمترین مواردی است که یک فرد مبتلا به دیابت باید به آن توجه کند. اینفوپیا یک برند تولید کننده دستگاه قند خون است که ویژگی‌های بسیار زیادی دارد که در ادامه به آن اشاره خواهیم کرد.

 • دارای حافظه ذخیره
 • میزان دقت تا ۹۹ درصد
 • منبع تغذیه باتری
 • قابلیت نصب به رایانه دارد
 • ۱۰۰ عدد نوار تست
 • قابلیت نمایش میانگین

 

دستگاه تست قند خون بایونیم

دستگاه تست قند خون بایونیم

بایونیم یک شرکت پزشکی است که به صورت تخصصی به تولید محصولات مرتبط با دیابت می‌پردازد. ویژگی‌های این دستگاه قند خون بسیار زیاد است اما در این بخش قصد داریم به معرفی چند ویژگی مهم ان بپردازیم با ما همراه باشید.

 • دارای حافظه ذخیره
 • میزان دقت تا ۹۹ درصد
 • منبع تغذیه باتری
 • قابلیت نصب به رایانه ندارد
 • ۵۰ عدد نوار تست
 • قابلیت نمایش میانگین

 

چه زمانی از روز دستگاه قند خون استفاده کنیم؟

قند خون در افراد مبتلا به دیابت نوع یک باید به صورت ناشتا، ۲ ساعت بعد از وعده‌های غذایی و در صورت لزوم یک تا دو بار در ساعت ۳ صبح اندازه‌گیری شود. کنترل دفعات قند خون در بیمارانی که از انسولین استفاده می‌کنند حداقل ۳ بار ذکر شده است. البته این میزان در خانم‌های باردار ممکن است به ۶ بار هم افزایش پیدا کند. بیماران مبتلا به دیابت نوع دو نیز می‌توانند در همین ساعات ذکر شده قند خون خود را اندازه بگیرند.

دستگاه قند خون : به کمک این 10 نکته دستگاه تست قند خون بخرید

تشخیص دیابت نباید با استفاده از این دستگاه‌ها صورت بگیرد بلکه باید حتما آزمایش خون داده شود، یعنی مریض باید به آزمایشگاه مراجعه کند تا از خون نمونه‌گیری شود. دستگاه‌های قند خون معمولا از خون نوک انگشت استفاده می‌کنند.

 

چند نکته هنگام استفاده از دستگاه تست قند خون

نکته ای که باید در خصوص دستگاه تست قند خون مدنظر قرار دهید این است که این دستگاه‌ها هرگز نمی‌تواند جای آزمایشات دقیق پزشکی را بگیرید. و تنها کاربرد آن در مدیریت روزانه و برنامه برای رژیم غذایی است تا در زمانی مناسب به پزشک خود مراجعه کنید. پس هرگز آزمایشات پزشکی را فراموش نکنید.

 • اگر نوار تست با لوسیون، کرم، آغشته شود، جواب آزمایش اشتباه خواهد شد.
 • دمای اتاق، رطوبت و … می‌تواند باعث ایجاد خطا در جواب آزمایش شود.
 • نوار تست باید با دستگاه سازگار باشد و منقضی نشده باشد.

 

این مطالب رو هم پیشنهاد می‌کنیم ببینید

درباره نویسنده: نسیم زمانی پور

نسیم زمانی هستم به پزشکی و فیزیولوژی ورزشی علاقه مند هستم. بیشترین مطالبی که در این وبلاگ با شما به اشتراک می‌گذارم حاصل ترجمه از مهمترین و مشهورترین وبلاگ‌های تخصصی ورزشی و پزشکی است.

1 Comment

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *