خواص تربچه را بیشتر بشناسید

خواص تربچه

ترب یا تربچه سبزی است که همانند دیگر اعضای خانواده سبزی‌ها فواید و خاصیت‌های زیادی برای بدن دارد. تربچه معمولاً به عنوان کنار غذا مورد استفاده قرار می‌گیرد؛ اما در برخی موارد از آن به عنوان دانه‌های روغن‌گیری نیز استفاده می‌شود. امروز در جیمیتو به بررسی خواص تربچه خواهیم پرداخت.

 

تربچه چیست؟

تربچه بخش جدا نشدنی از سبزی خوردنی ایرانی و سالاد در تمام دنیا است و به عنوان محصولی که از ریشه گیاه به دست می‌آید دارای مزه و طعم مخصوص به خود است. تربچه را می‌توان به صورت پخته، خام یا فراوری شده خورد. قسمت‌های مختلفی از گیاه تربچه مورد استفاده قرار می‌گیرد که در میان ایرانیان فقط ریشه قرمز رنگ آن خورده می‌شود. تربچه تاریخچه‌ای طولانی دارد و سفرهای زیادی به نقاط مختلف زمین داشته است.

یونانیان باستان این گیاه را در حدود ۲۷۰۰ سال قبل از میلاد مسیح و حتی قبل از بنا کردن اهرام مصر کشت می‌کردند. یونانیان و رومی‌ها این گیاه را همیشه مورد احترام قرار داده و در مراسم‌های مختلف مذهبی از آن استفاده می‌کردند. اغلب آن را با عسل و سرکه ترکیب و می‌خورند. تجارت تربچه از سال‌های ۱۵۰۰ میلادی شروع شد و اولین کشورهای مقصد آن انگلستان، آلمان و مکزیک بود. در ادامه به خواص تربچه اشاره خواهیم کرد.

امروزه با وجود گلخانه‌های زیاد، هنوز هم کشت و برداشت تربچه، توسط کشاورزان به راحتی صورت می‌گیرد و یکی از فراورده‌های مطلوب برای کشاورزان به جهت راحتی در فرایند کشت و برداشت است. در انتخاب تربچه، دقت داشته باشید که زیاد از حد بزرگ نباشند. علاوه بر آن، تربچه خوب، باید ترد و کمی پوک باشد. برای نگه‌داری از تربچه، آن را بشورید، قسمت سبز رنگ آن را جدا کنید و در داخل کیسه فریزر نگه‌داری کنید. این کار باعث خواهد شد آب تربچه حفظ و شما بتوانید تا مدت یک هفته به خوبی از آن نگه‌داری کنید.

 

ارزش غذایی تربچه

صحبت کردن در مورد خواص تربچه بدون دانستن ارزش غذایی آن و مواد مغذی موجود در آن کاملاً بی‌فایده است. تربچه دارای مواد مغذی فراوانی به شرح زیر است که در ادامه آن‌ها را مشاهده خواهید کرد. به طور کلی می‌توان گفت که در هر ۱۰۰ گرم از تربچه داریم:

• انرژی (کالری) ۱۶ کیلوکالری
• کربوهیدرات ۳٫۴۰ گرم
• پروتئین ۰٫۶۸ گرم
• چربی ۰٫۱۰ گرم
• آب ۹۵٫۲۷ گرم
• فیبر ۱٫۶۰ گرم
• قند ۱٫۸۶ گرم
• کلسترول ۰٫۰۰ میلی‌گرم

همچنین مقدار ویتامین‌های موجود در ۱۰۰ گرم تربچه که ارزش غذایی تربچه به مقدار زیادی در آن‌ها نهفته است هم به صورت زیر بررسی و گزارش شدند:

• ویتامین A 0.00 میکروگرم
• ویتامین D 0.00 میکروگرم
• ویتامین E 0.00 میلی‌گرم
• ویتامین K 1.30 میکروگرم
• ویتامین C 14.80 میلی‌گرم
• تیامین (B1) 0.01 میلی‌گرم
• ریبوفلاوین (B2) 0.04 میلی‌گرم
• نیاسین (B3) 0.25 میلی‌گرم
• کولین (B4) 6.50 میلی‌گرم
• پانتوتنیک اسید (B5) 0.17 میلی‌گرم
• ویتامین B6 0.07 میلی‌گرم
• فولات (B9) 25.00 میکروگرم
• ویتامین B12 0.00 میلی‌گرم

در این میان نباید از مقدار مواد معدنی موجود در ۱۰۰ گرم تربچه غافل شد:
• کلسیم ۲۵٫۰۰ میلی‌گرم
• آهن ۰٫۳۴ میلی‌گرم
• منیزیم ۱۰٫۰۰ میلی‌گرم
• فسفر ۲۰٫۰۰ میلی‌گرم
• پتاسیم ۲۳۳٫۰۰ میلی‌گرم
• سدیم ۳۹٫۰۰ میلی‌گرم
• روی ۰٫۲۸ میلی‌گرم
• مس ۰٫۰۵ میلی‌گرم
• منگنز ۰٫۰۷ میلی‌گرم
• سلنیم ۰٫۶۰ میکروگرم

حال با دید بهتری می‌توانیم به سراغ بررسی خواص تربچه و همچنین دانستن فواید آن برویم. البته هر آنچه که در مورد خواص تربچه خواهید خواند بر اساس مشاهدات و بررسی‌های مختلف است و نوع تربچه در آن قید نشده است. لذا نباید از همه انواع تربچه‌ها انتظار خواص یکسان و کاملاً مشابه داشت.

خواص تربچه

در ادامه به بررسی کلی خواص تربچه برای سلامتی خواهیم پرداخت، مسلماً از خواندن و دیدن خواص آن شگفت زده خواهید شد.

 

خواص تربچه بر سلامتی چیست؟

تربچه مزایای سلامتی فراوانی در خود دارد و نباید جثه کوچک آن را ملاک ارزیابی قرار داد. تربچه به عنوان سم‌زدا، کاهش دهنده چربی در رگ‌ها، بهبود سیستم دفع سموم از بدن، کمک به کاهش وزن، کاهش استرس و حملات اکسیداتیو در بدن، کاهش احتمال بروز سلول‌های سرطانی، کمک به افزایش سطح سفرا، سلامتی پوست، کاهش مشکلات کلیه، کاهش علائم ناشی از کم آبی، بهبود سلامتی کبد و در نهایت موجب بهبود در تنفس افراد می‌گردد.

 

دفع سموم

یکی از خواص تربچه این است که سم‌زدایی از بدن را انجام می‌دهد؛ اما سم‌زدایی از بدن به چه معنی است؟ بدن شما به واسطه خوردن مواد غذایی مختلف به میزان زیادی مواد زائد در خود دارد که به مرور زمان تشکیل سموم در کبد و معده را می‌دهند؛ اما وجود خواصی در تربچه باعث می‌شود که این سموم از خون شما پاک و دفع شود. پاک شدن خون شما از این سموم باعث بهبود عملکرد گلبول‌های قرمز و کاهش احتمال بروز کم‌خونی و زردی در افراد به واسطه عملکرد ناقص کبد می‌شود. تربچه‌های سیاهی در بازار وجود دارند که خواص سم‌زدایی آن‌ها به مراتب بهتر است.

 

خواص تربچه در درمان یبوست

یبوست عارضه‌ای است که می‌تواند شما را به دلیل شکم درد ناشی از سفت شدن روده‌هایتان از خواب ناز بیدار کند. یبوست می‌تواند دلایل زیادی داشته باشد از جمله اینکه بدن شما مقدار کافی فیبر و عوامل بهبود دهنده هضم مواد غذایی در اختیار نداشته باشد یا اینکه آب کافی نخورده باشید.
در این میان برخی از مواد غذایی می‌توانند به شما کمک کنند تا روده‌هایتان بهتر از همیشه عمل کند. از این جمله می‌توان به خواص تربچه اشاره کرد. این سبزی دارای مقدار زیادی فیبر و همچنین مواد مغذی است. فیبرها به دو صورت وجود دارند برخی محلول و برخی نامحلول هستند. نوع فیبر محلول به رشد باکتری‌های مفید در بدن و نوع غیر محلول آن به هضم و همچنین جریان یافتن مواد غذایی کمک می‌کند.

اگر نمی‌توانید خود تربچه را بخورید می‌توانید از خواص آب تربچه هم استفاده کنید. بر اساس مشاهدات و آماری که در مورد آن وجود دارد، خواص تربچه و آب تربچه تقریباً به یک اندازه هستند. به همین دلیل و توصیف کافی است که بعد از غذا یا همراه با آن سبزی‌هایی همانند تربچه بخورید تا از شر یبوست در امان باشید.

 

کاهش توده چربی

یکی از خواص تربچه این است که از دسته سبزی‌ها است و مهم‌ترین ویژگی که سبزی‌ها دارند، فیبر کافی در ترکیب ساختاری آن‌ها است. شما با خوردن سبزی‌ها نوعی فیبر نامحلول به بدن خود وارد می‌کنید که برای سلامتی معده و روده شما کاملاً ضروری است. این فیبر در روده به عنوان عاملی برای جریان یافتن بهتر غذا و هضم راحت‌تر آن می‌شود. هضم راحت به معنی کاهش جذب مواد مضر است. از طرفی وجود این فیبرها دفع صفرا در بدن را افزایش می‌دهد که در روابط پیچیده‌ای موجب کاهش میزان چربی ذخیره ‌شده در بدن می‌شود؛ بنابراین از تربچه هم می‌توانید به عنوان غذای لاغری استفاده کنید.

 

خواص تربچه در بهبود متابولیسم بدن

اثبات شده که متابولیسم بدن می‌تواند در اثر مصرف کردن مواد غذایی بهبود پیدا کند. از جمله مهم‌ترین خواص تربچه که باید به آن اشاره کنیم، بهبود متابولیسم بدن است. متابولیسم تابعی از مواد مغذی، ویتامین‌ها و آنزیم‌ها است. خوشبختانه در تربچه هر آنچه که شما برای بهبود دادن متابولیسم بدن نیاز دارید وجود دارد.

افزایش متابولیسم بدن به شما کمک خواهد کرد که چربی‌ها و مواد اضافی بدن را سوزانده و مابقی آن‌ها را سریع‌تر از بدن دفع کنید. در صورتی که بدن شما مقدار کالری اضافی در خود داشته باشد این کالری‌ها به مرور زمان تبدیل به چربی شده و در عضلات ذخیره می‌شوند.
شاید برای شما جالب باشد که فیبر که در مورد آن بحث کردیم یکی از مواردی است که به بهبود متابولیسم بدن کمک می‌کند.

 

بهبود دفع ادرار

بیشتر افراد زمانی که آب کافی ننوشیده یا دچار گرمازدگی شده باشند، مشکلات زیادی برای دفع ادرار پیدا می‌کنند که در نهایت موجب سوزش ادرار و مشکلات حاد می‌شود. شما کافی است یکی از خواص تربچه این است که میزان دفع ادرار شما بهبود می‌کند. علاوه بر این توضیح دادیم که خوردن تربچه، به دفع سموم بدن کمک می‌کند از این رو شما دچار سوزش در ادرار نیز نخواهید شد.

 

خواص تربچه در بهبود بیماری قلبی

تربچه در کنار خواص کمک کننده به متابولیسم و همچنین کاهش مشکلات گوارشی می‌تواند به بهبود روند درمان بیماری‌های قلبی و عروقی نیز کمک کند. تربچه‌هایی با رنگ قرمز را برای استفاده از خواص قلبی و عروقی آن بیشتر مصرف کنید. تربچه قرمز دارای رنگ‌دانه انتوسیانین است.

انتوسیانین نوعی آنتی اکسیدان قوی است که می‌تواند شما و بدنتان را در برابر بیماری‌های مختلف عروقی ناشی از اکسیداسیون چربی در عروق محافظت کند. در برخی از مطالعات انجام شده روی انتوسیانین مشاهده شده است که مصرف و استفاده از خواص تربچه در کنار درمان‌های پزشکی به مقدار زیادی مؤثر بوده است.

البته شما نباید تربچه را به جای داروهای خود مصرف کنید. حتی استفاده کردن از آن را باید از پزشک خود سؤال نموده و بعد وارد رژیم غذایی خود کنید.

خواص تربچه

کاهش وزن

همان‌طور که اشاره کردیم، تربچه دارای مقادیر زیادی فیبر، آب و مقدار اندکی انرژی و چربی است. علاوه بر این تربچه، کربوهیدرات کافی برای تأمین نیاز روزانه را نیز در اختیار دارد که عمدتاً به صورت کاملاً ساده‌ای در بدن هضم می‌شوند؛ بنابراین برای کسانی که دوست دارند لاغر شوند و لاغر بمانند افزودن چند دانه تربچه به وعده‌های غذایی روزانه می‌تواند مفید باشد. فیبر موجود در تربچه علاوه بر اینکه چربی بدن شما را می‌سوزاند کمک می‌کند اشتهای شما به صورت کاذب احساس سیری کند و غذا خوردنتان را کاهش دهد.

 

خواص تربچه در درمان پیسی

پیسی بیماری پوستی است که عامل اصلی آن می‌تواند ژنتیکی باشد. البته در برخی مواد مشکلات سلامتی و پوستی نیز منتهی به پیسی یا ویتیلیگو می شود. تحقیقات زیادی بر روی درمان پیسی با استفاده از مواد غذایی انجام شده است که در این میان خواص تربچه بیش از دیگر موارد درخشان ظاهر شده است.

همانطور که مطالعه کردید تربچه دارای خواص ضد سموم و همچنین پاک‌سازی کننده است. زمانی که از تربچه استفاده می‌کنید خواص آن باعث می شود که سموم به وجود آورنده پیسی از بدن خارج و شما در برابر ویتیلیگو ایمن شوید. البته نباید درمان‌های پزشکی را از یاد برد. چرا که پیسی در موارد حاد به هیچ عنوان با استفاده از داروهای خانگی قابل درمان نیست.

 

کاهش آسیب‌های اکسیداتیو

یکی از خواص تربچه این است که رنگ قرمزی دارد که نشان از وجود ترکیبی با عنوان فلانوئید است. فلانوئیدها گونه‌ای از آنتی اکسیدان ها هستند که معمولاً در میوه‌های رنگی نیز وجود دارند. آنتی اکسیدان، معجزه‌ای است که در بدن انسان تولید نمی‌شود و می‌بایست از بیرون آن را تأمین کند. لذا شما برای مقابله با رادیکال‌های ازادی که هر لحظه در بدن شما تولید می‌شوند احتیاج به عاملی خارجی دارید. خوردن آنتی اکسیدان کافی به واسطه مواد غذایی باعث کاهش آسیب‌های اکسیداتیو در بدن توسط رادیکال‌های آزاد می‌شود. از این رو به شما توصیه می‌کنیم نه‌تنها خوردن تربچه بلکه مواد غذایی غنی از آنتی اکسیدان را افزایش دهید تا از خطر بروز بیماری‌های شایعی به مانند سرطان در امان باشید.

 

خواص تربچه در بهبود مشکلات تنفسی

مشکلات تنفسی از جمله عوارضی است که به هنگام سرماخوردگی پیش می اید و شما را تا حدود زیادی می‌تواند از زندگی عادی دور کند. برای درمان مشکلات تنفسی اولین راه مراجعه به پزشک و در مرحله بعدی استفاده کردن از خواص تربچه برای درمان آن است.

تربچه دارای مقدار زیادی عوامل ضد احتقان در خود است. این سبزی که ما از ریشه آن استفاده می‌کنیم با استفاده از انتی اکسیدان ها و مقدار زیادی ویتامین‌ها درمان احتقان و مشکلات تنفسی بعد از سرماخوردگی را به میزان زیادی تسریع می‌کند.

برای درمان احتقان ناشی از سرماخوردگی کافی است که مقدار تربچه به رژیم غذایی خود اضافه کنید. این کار قبل از سرماخوردگی و بعد از آن می‌تواند مفید باشد.

 

کاهش احتمال بروز سرطان

سلول‌های سرطانی در بدن انسان در اثر اختلالات ژنتیکی که عمدتاً باعث آن‌ها رادیکال‌های آزاد و واکنش‌های اکسیداتیو است، تولید می‌شود. تکثیر این سلول‌ها موجب بروز توده‌های سرطانی می‌شود. از این رو باید مواد غذایی مصرف کرد که از تکثیر سلول‌های آسیب دیده جلوگیری کرد. تربچه، از جمله این مواد غذایی است که می‌تواند سلول‌های دارای آسیب ژنتیکی را متوقف و نابود سازد. این امر به واسطه داشتن مواد مغذی خاصی است که در حیطه توضیحات ما نمی‌گنجد.

 

خواص تربچه در بهبود آلرژی

آلرژی‌ها انواع گوناگونی دارد که مهم‌ترین آن‌ها آلرژی تنفسی و پوستی است. یکی دیگر از خواص تربچه که به آن اشاره‌های زیادی شده است، ضد آلرژی بودن به واسطه موجود انواع ترکیبات فیتوکمیکالی است. فیتوکمیکال ماده‌ای است که عموماً در ترکیب‌های سبز همانند سبزی‌ها وجود دارد و به دست آوردن آن تنها توسط خوردن سبزی‌ها میسر می شود. از این رو اگر شما به ماده غذایی خاصی آلرژی دارید یا اینکه احساس می‌کنید در فصل خاصی علائم آلرژی شما افزایش پیدا می‌کند، توصیه داریم حتماً از خواص تربچه استفاده کنید.

ترکیبات وجود در تربچه شباهت زیادی به انتی هیستامین که نوعی ضد آلرژی است دارد. در این میان توصیه‌های پزشکان را هیچ وقت فراموش نکنید چرا که غلظت مواد مؤثر موجود در تربچه به هیچ عنوان با داروهای شیمیایی قابل مقایسه نیست.

خواص تربچه

افزایش سطح صفرا

صفرا در بدن نقش اساسی دارد. تربچه باعث می‌شود سطح صفرا در بدن افزایش پیدا کند و این عامل باعث بهبود هضم غذا در معده و روده می‌گردد. علاوه بر این وجود صفرای کافی در بدن عاملی برای افزایش سلامتی کبد و کیسه صفرا نیز می‌باشد. لذا به همراه غذاهای دیرهضم مقداری تربچه خوردن خالی از لطف نیست.

 

خواص تربچه در کاهش فشار خون

تربچه دارای مقدار زیادی پتاسیم است. وجود این ماده مغذی به شما کمک خواهد کرد تا فشار خون متعادل‌تری داشته باشید. فشار خون در بدن انسان به عوامل زیادی همانند غلظت الکترولیت‌ها وابسته است. همچنین زمانی که شما از پتاسیم کافی در بدن بهره ببرید، باز و بسته شدن عروق برای جریان دادن به خون با کیفیت بهتری انجام می شود.

این خاصیت تربچه باعث شده است که به صورت یک میان وعده یا کنار غذا توسط پزشکان به کسانی که دارای مشکلات فشار خون هستند توصیه شود. اما نباید فراموش کنید که مصرف کردن تربچه تنها یک عامل کمک کننده به کاهش فشار خون است و به هیچ عنوان نمی‌تواند به جای داروهای ضد فشار خون عمل کند.

 

سلامتی پوست

یکی از خواص تربچه این است که علاوه بر داشتن آنتی اکسیدان، ویتامین و مواد مغذی، مقادیر زیادی آب در خود دارد که برای حفظ شادابی و طراوت پوست لازم و ضروری است. علاوه بر این ماسک تربچه که از خمیر کردن تربچه به دست می‌آید از جمله محصولات آرایشی است که با قیمت بالا به فروش می‌رسد. وظیفه این ماسک صورت رطوبت رسانی و حفظ سلامت پوست در مقابل تابش اشعه UV است.

 

خواص تربچه در کاهش احتمال دیابت

دیابت بیماری خاموشی است که یکباره می‌تواند همه اندام‌های بدن شما را درگیر کند. در این میان مواد غذایی وجود دارند که می‌توانند از دیابت و بروز آن جلوگیری کنند. در میان مواد غذایی مختلف، خواص تربچه بیش از هر چیز دیگری در این موقعیت برای ما اهمیت دارد.
تربچه دارای شاخص گلایسمی پایینی است. به این معنی که شدت جذب قند خون در آن بسیار پایین است و بدن می‌تواند با سرعت کافی برای مصرف کردن قند انسولین ترشح کند. از این رو خوردن تربچه با مواد غذایی قندی برای افرادی که دچار مشکلات قند خون هستند توصیه می شود.

 

کاهش مشکلات کلیوی

همان‌طور که در ابتدای بحثمان مطرح کردیم، خوردن تربچه موجب افزایش میزان ادرار و دفع سموم از بدن می‌گردد. محل تجمع سموم و تصفیه خون در بدن کلیه است. زمانی که بدن شما از سموم پاک شود، کلیه‌هایتان بهتر کار خواهد کرد و از شر بیماری‌های مختلف کلیوی در امان خواهد بود. علاوه بر آن، با داشتن کلیه‌هایی سالم، دیگر اندام‌هایتان نیز بهتر و به دور از اختلال انجام وظیفه خواهند کرد.

خواص تربچه

خواص برتچه و حفظ سطح آب در بدن

یکی از خواص تربچه این است که عمدتاً از آب تشکیل شده است بنابراین با خوردن آن، مقادیر زیادی آب به بدن خود می‌رسانید. بدن شما نیاز به داشتن آب کافی برای انجام فعالیت‌های روزانه و کاهش دما در خود دارد. از جمله مهم‌ترین قسمت‌های بدن که آب در آن نقش اساسی دارد، سیستم گوارشی و هضم است. سعی کنید به همراه غذا مقادیر کافی سبزی‌ها از جمله تربچه میل کنید تا بدن آمادگی لازم برای هضم غذا را داشته باشد.

 

افزایش قوای ایمنی

خوردن تربچه، به صورت روزانه در سالاد یا میان وعده‌ها می‌تواند مقادیر زیادی از نیاز روزانه شما برای داشتن ویتامین C را رفع کنید. خوردن تربچه به همراه غذا علاوه بر اینکه می‌تواند لذت شما از غذا خوردن را افزایش دهد موجب بهبود سطح ایمنی و قدرت گلبول‌های سفید شما برای مبارزه با انواع ویروس‌ها و همچنین کاهش احتمال بروز سرطان در اثر واکنش‌های اکسیداتیو می‌شود.

 

خواص تربچه و سلامت کبد

خوردن تربچه، برای تضمین سلامتی کبد و کیسه صفرا کاملاً ضروری است. کبد و صفرا در بدن میزان تولید آنزیم‌ها، صفرا و بسیاری از غدد درون‌ریز را کنترل می‌کنند. علاوه بر آن، کبد وظیفه دفع صفرا اضافی از بدن را دارد. آنزیم‌های مهمی در بدن هستند که عملکرد درست آن‌ها در گرو عملکرد صحیح و سلامت کلیه است. مهم‌ترین این آنزیم‌ها انسولین است؛ بنابراین شما اگر دوست دارید کبد سالم‌تری داشته باشید، می‌توانید از تربچه به عنوان ساده‌ترین ماده غذایی و خوشمزه استفاده کنید.

 

علاوه بر خواصی که برشمردیم، خوردن تربچه به فعال ماندن سیستم گوارشی بدن، افزایش متابولیسم آن و همچنین خوشبو شدن دهان و دندان کمک می‌کند.

خواص تربچه

سخن پایانی

تربچه، به عنوان بخشی از سالاد می‌تواند موجب افزایش خواص آن شود؛ بنابراین سعی کنید در سالاد خود همیشه تکه‌هایی از تربچه، را خرد کنید. دقت داشته باشید که در شستن تربچه باید نهایت تلاش خودتان را به خرج دهید چرا که برای کشت این محصولات از کودهای فراوانی استفاده می‌شود. همچنین از آنجایی که ریشه گیاه جذب کننده بسیاری از املاح است در خریدن تربچه، از بازار نیز دقت داشته باشید و از محلی که مطمئن هستید سبزی‌ها آن با آب و خاک مناسب کشت می‌شود، اقدام به خرید کنید. سالم و تندرست باشید و نظرات و تجربیات خودتان را با ما در میان بگذارید.

 

 

این مطالب رو هم پیشنهاد می‌کنیم ببینید

درباره نویسنده: امید جعفری

امید هستم، علاقه مند به دنیای نوشتن و دانستن، تولید کننده محتوا در حوزه تخصصی لایف استایل، تکنولوژی و گردشگری. از اینکه مطالب ما را پیگیری می کنید، بسیار خوشحالیم و بر خود می بالیم.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *