با خواص زردچوبه آشنا شوید

خواص زردچوبه

آیا تا به حال زردچوبه را روی زخمی که خونریزی می‌کند، زده‌اید؟ شاید برای شما اتفاق نیفتاده باشد اما خاطره‌ای مبهم در ذهن من وجود دارد که در آن زردچوبه نقش انعقاد کننده خون را ایفا کرده است. از آنجایی که ما دوست داریم همه چیز و هر اتفاقی را بر اساس یافته‌های علمی و دلایل آن بررسی، قبول یا رد کنیم، امروز در جیمیتو تصمیم گرفتیم تا در مورد خواص زردچوبه و کاربردهای آن به صورت علمی بحث کنیم. اگر علاقه‌مند به طب سنتی هستید، این مقاله مخصوص شما است.

 

زردچوبه چیست؟

زردچوبه یا زرچوبه همان‌طور که از اسم رنگین آن مشخص است، زادگاهی به مانند کشور هند خواهد داشت. این گیاه که اولین نشانه‌های وجود آن در کشورهای جنوب آسیا مشاهده شده است می‌تواند در دمای ۲۰ تا ۳۰ درجه رشد کند و برای این کار نیاز به محیطی مرطوب دارد.

آنچه که ما به عنوان زردچوبه استفاده می‌کنیم، ریشه‌های گیاه زردچوبه است. اگر بتوانید ریشه و غده‌های زردچوبه را از خاک بیرون بکشید، آن‌ها را در آب بجوشانید و خشک کنید در نهایت با چوب زرد رنگی مواجه خواهید شد که در عطاری‌ها به صورت چوب یا پودر شده به فروش می‌رسند.

 

موارد استفاده از زردچوبه

زردچوبه به صورت تنها یا آسیاب شده با دیگر ادویه‌ها در کشورهایی به مانند ایران، پاکستان، هند و افغانستان به وفور یافت و مورد استفاده قرار می‌گیرد. هر چند زردچوبه را برای طعم دادن استفاده می‌کنند اما عمده دلیل استفاده از آن را می‌توان به علت زرنگ زیبا و مشابه با زعفران آن دانست.

 

مواد شیمیایی زردچوبه

شما در زردچوبه شاهد وجود ۵ درصد اسانس و ۵ درصد ماده مؤثر هستید. ماده مؤثر زردچوبه یا عنوان پلی فنول شناخته می‌شود. علاوه بر این زردچوبه دارای مواد مغذی است که در ادامه لیست کاملی از آن مشاهده می‌کنید. این مواد مغذی هستند که باعث می‌شوند زردچوبه به عنوان یک درمان در طب سنتی استفاده شود.

ارزش غذایی زردچوبه

در هر ۱۰۰ گرم از زردچوبه شاهد وجود مواد مغذی به شرح زیر هستید:

 • انرژی (کالری) ۳۵۴ کیلوکالری
 • کربوهیدرات ۹۳ گرم
 • پروتئین ۸۳ گرم
 • چربی ۸۸ گرم
 • آب ۳۶ گرم
 • فیبر ۱۰ گرم
 • قند ۲۱ گرم
 • کلسترول ۰۰ میلی‌گرم

 

ویتامین‌های زردچوبه پودر

 • ویتامین A 00 میکروگرم
 • ویتامین D 00 میکروگرم
 • ویتامین E 10 میلی‌گرم
 • ویتامین K 40 میکروگرم
 • ویتامین C 90 میلی‌گرم
 • تیامین (B1) 15 میلی‌گرم
 • ریبوفلاوین (B2) 23 میلی‌گرم
 • نیاسین (B3) 14 میلی‌گرم
 • کولین (B4) 20 میلی‌گرم
 • پانتوتنیک اسید (B5) 00 میلی‌گرم
 • ویتامین B6 80 میلی‌گرم
 • فولات (B9) 00 میکروگرم
 • ویتامین B12 00 میلی‌گرم

 

مواد معدنی زردچوبه پودر

 • کلسیم ۰۰ میلی‌گرم
 • آهن ۴۲ میلی‌گرم
 • منیزیم ۰۰ میلی‌گرم
 • فسفر ۰۰ میلی‌گرم
 • پتاسیم ۰۰ میلی‌گرم
 • سدیم ۰۰ میلی‌گرم
 • روی ۳۵ میلی‌گرم
 • مس ۶۰ میلی‌گرم
 • منگنز ۸۳ میلی‌گرم
 • سلنیم ۵۰ میکروگرم

همان‌طور که مشاهده کردید زردچوبه دارای مواد مغذی فراوانی است که نشان از خواص زیاد آن دارد. در ادامه با هم خواص زردچوبه را بررسی خواهیم کرد.

خواص زردچوبه

خواص زردچوبه

زردچوبه را شما عمدتاً در کشورهای آسیایی مشاهده می‌کنید و سخت است که این گیاه را در دیگر قاره‌ها به عنوان ادویه ببینید. د اداه قصد داریم به خواص زردچوبه اشاره کنیم تا انتهای این مقاله همراه ما باشید.

 

یکی از خواص زردچوبه ضد سرطان بودن است

اگر می‌خواهید یک ماده غذایی را به عنوان ضد سرطان استفاده کنید به شما توصیه می‌کنیم که از این خواص زردچوبه جهت جلوگیری کننده از رشد سلول‌های سرطانی استفاده کنید. زردچوبه با دارا بودن ترکیب مؤثر کورکومین می‌تواند در برابر سلول‌های سرطانی و رشد آن‌ها به خوبی مقابله کند.

کورکومین بر اساس مشاهدات علمی به عنوان عامل بازدارنده رشد سلول‌های سرطانی مخصوصاً سلول‌های سرطانی اندام‌های کولون و رکتوم است. برای خوردن زردچوبه به عنوان ضد سرطان سعی کنید این ماده حرارت زیادی نبیند، چرا که حرارت ممکن است از خواص زردچوبه بکاهد.

از دیگر موارد پزشکی که زردچوبه در آن‌ها توانست به عنوان یک ضد سرطان شناخته شود می‌توان به سرطان ریه، معده، پروستات، پوست، پستان و کبد اشاره کرد.

 

زردچوبه مؤثر در سلامت کبد

کبد از جمله اندام‌های حیاتی در بدن است که کمتر کسی به آن توجه دارد. از طرف دیگر مواد غذایی مفید و مؤثر برای سلامتی کبد به اندازه ای نیست که شما بتوانید روزانه از آن‌ها استفاده کنید. اما خوشبختانه ادویه زردچوبه نشان داده است که می‌تواند برای سلامتی کبد بسیار مفید و مؤثر باشد.

وظیفه کبد این است که در بدن با تولید آنزیم‌های مختلف و تصفیه خون به رشد سلولی و دیگر اعمال حیاتی کمک کند. زمانی که زردچوبه مصرف می‌کنید به صورت طبیعی میزان ترشح آنزیم‌ها و همچنین کیفیت تصفیه خون در کبد افزایش پیدا می‌کند.

به همین دلیل است که با خوردن زردچوبه بروز مشکلات کبدی همانند سیروز، هپاتیت و زردی می‌تواند با درصد بالایی کاهش یابد.

 

خواص زردچوبه پیشگیری از آلزایمر است

زمانی که سن شما رو به کهن سالی باشد، مغز شما دیگر به مانند دوران جوانی از نشاط سلولی کافی برخوردار نخواهد بود و همین می‌تواند باعث بروز آلزایمر در افراد شود. برای اینکه بتوانید از آلزایمر جلوگیری کنید، باید از همان دوران نوجوانی و جوانی به فکر باشید.

یکی از مهم‌ترین روش‌هایی که از بروز آلزایمر جلوگیری می‌کند، خوردن مواد غذایی ضد آلزایمری است. در دسته مواد غذایی ضد آلزایمر، زردچوبه هم وجود دارد. زردچوبه به واسطه حذف پلاکت‌ها، که خود عاملی برای افزایش درصد آلزایمر در انسان هستند، کمک خواهد کرد تا جریان خون با کیفیت بهتر به سلول‌های مغزی برسد. به این ترتیب می‌توان به قطعیت گفت که زردچوبه عاملی در کاهش درصد احتمال بروز آلزایمر است.

 

زردچوبه و درمان مشکلات گوارشی

سوء هاضمه از جمله مشکلات گوارشی است که هر کسی را می‌تواند درگیر کند. زمانی شما دچار سوء هاضمه می‌شوید که دستگاه گوارشی به خوبی قبل نمی‌تواند فرایند هضم مواد غذایی را انجام دهد. فرایند هضم شامل ترشح آنزیم از صفرا نیز می‌شود.

زمانی که بدن شما نتواند به میزان کافی آنزیم از کیسه صفرا تولید کند، دچار سوء هاضمه خواهید شد. خوشبختانه مواد غذایی زیادی از جمله زردچوبه وجود دارند که باعث می‌شوند کیسه صفرا بهتر از همیشه تحریک شده و مقدار کافی آنزیم برای هضم مواد غذایی ترشح کند.

 

با این حساب شما گوارش بهتری خواهید داشت. همین منجر به بهبود مشکلاتی نظیر سوزش معده، نفخ شدید و همچنین انسداد روده خواهد شد.

 

یکی از خواص زردچوبه ضمانت سلامت قلب

باور اینکه زردچوبه زرد رنگ بتواند قلب قرمز را تقویت و به سلامتی آن کمک کند، برای هر کسی سخت و دشوار است. اما مطالعات علمی نشان داده است که با خوردن زردچوبه، احتمال گرفتگی عروق و به دنبال آن التهاب های شریانی کاهش می‌یابد. التهاب در عروق زمانی به وجود می‌آید که رگ‌های شما در اثر جمع شدن چربی‌ها به دور آن، دیگر نتوانند به مانند قبل عمل کنند.

با خوردن زردچوبه و کاهش التهاب های عروق درصد بروز بیماری‌های مرتبط با مشکلات قلبی و عروقی به مانند سکته مغزی، حملات قلبی و غیره هم کاهش پیدا می‌کند. پس در همین‌جا باید اضافه کنیم که خوردن زردچوبه می‌تواند کلسترول خون شما را هم کاهش دهد.

با کاهش کلسترول مضر خون، درصد زیادی از مشکلات قلبی و عروقی شایع در میان مردم، در شما کاهش می‌یابد. به طور کلی می‌توان گفت که با خوردن زردچوبه سلامت قلب و عروق شما به شکل‌های مختلفی تضمین می‌شود.

 

بهبود روند درمان آرتروز با زردچوبه

آنچه که ما به عنوان آرتروز می‌شناسیم، چیزی نیست جز التهاب مفاصل در قسمت‌های مختلف بدن. برای جلوگیری از بروز التهاب های مفاصل تنها کاری که می‌توانیم کنیم، خوردن مواد غذایی ضد رادیکال‌های آزاد، ورزش کردن، جلوگیری از چاقی مفرط و تغییر سبک زندگی است.

خوشبختانه یکی از ادویه‌های داخل قفسه آشپزخانه شما سلاحی مؤثر در برابر مبارزه با التهاب های مختلف از جمله آرتروز است. زردچوبه را نمی‌توان در مراحل پیشرفته بیماری آرتروز استفاده کرد اما مصرف آن در دوران نوجوانی و جوانی به شما کمک خواهد کرد تا به مقدار زیادی درصد بروز آرتروز و التهاب های مفصلی را کاهش دهید و دوران کهن سالی سالم‌تری داشته باشید.

 

یکی از خواص زردچوبه کاهش چربی است

اگر می‌خواهید زندگی سالم‌تری داشته باشید به شما توصیه می‌کنیم که مصرف روغن و همچنین سطح کلسترول مضر خون خودتان را کاهش دهید. بالا بودن سطح کلسترول نشان ساده‌ای از بروز مشکلات حاد دیگر است. از جمله مشکلات افزایش کلسترول مضر خون می‌توان به گرفتگی عروق و در نهایت افزایش فشار خون و انواع سکته‌های قلبی و مغزی اشاره کرد.

زردچوبه به عنوان عامل پیشگیری کننده از افزایش کلسترول مضر خون به شما کمک خواهد کرد. متأسفانه زردچوبه نمی‌تواند جایگزینی برای قرص‌های چربی خون شما شود و می‌بایست آن را در کنار درمان‌های غذایی و به توصیه پزشک مصرف کنید.

پس از همین امروز زمانی که می‌خواهید سیب زمینی سرخ کنید، مقدار زردچوبه ته ماهیتابه خودتان بپاشید تا مقدار کمتری کلسترول مضر دریافت کنید و سیب زمینی‌های زردتر و تردتری داشته باشید.

خواص زردچوبه

زردچوبه کمک درمان دیابت

این روزها کمتر کسی را سراغ داریم که از بیماری دیابت در خانواده خود یا خویشاوندان نزدیکش گله نداشته باشد. برای کاهش احتمال بروز دیابت علاوه بر اینکه می‌توانید مصرف قند را کاهش دهید، اضافه کردن زردچوبه هم توصیه شده است.

با خوردن زردچوبه همان‌طور که در خواص مربوط به کبد اشاره کردیم، ترشح آنزیم‌ها به شدت افزایش پیدا می‌کند. از جمله آنزیم‌های مؤثر در بدن، آنزیم انسولین است که میزان قند خون شما را تعیین می‌کند. مصرف منظم زردچوبه کمک خواهد کرد تا شما احتمال بروز دیابت کمتری نسبت به هم نوعان خود داشته باشید.

بیشتر پزشکان از زردچوبه به عنوان یک کمک درمان در کنار سایر داروهای دیابتی استفاده می‌کنند.

 

یکی از خواص زردچوبه بهبود دهنده فشار خون

نیاز به گفتن ما نیست و تا اینجای کار باید متوجه شده باشید که زردچوبه می‌تواند به عنوان یک ضد فشار خون هم عمل کند. ضد فشار خون بودن زردچوبه از خاصیت کاهش دهندگی چربی خون مضر نشاءت می‌گیرد. زمانی که چربی خون کاهش یافته باشد، میزان تجمع چربی‌ها در عروق هم کمتر می‌شود و همچنین می‌تواند فشار خون را به مقدار زیادی رو به بهبودی سوق دهد.

اگر حس می‌کنید که فشار خون دارید و چربی مضر خونتان هم بالا است، از همین امروز سعی کنید زردچوبه را در کنار دیگر داروهای کنترل کننده فشار خون با توصیه پزشک خود میل کنید.

 

کاهش وزن با زردچوبه

افزایش وزن اگر به دلیل مشکلات هورمونی نباشد، عامل دیگری به جز تجمع چربی در بدن ندارد. شما برای کاهش وزن خودتان نیاز دارید که از مواد غذایی میل کنید که قابلیت چربی سوزی دارند یا از تجمع چربی در عروق جلوگیری می‌کنند. در این میان بهترین ماده غذایی که در آشپزخانه شما وجود دارد، همان زردچوبه است.

زردچوبه از چندین راه مختلف باعث می‌شود که چربی خون شما کاهش یابد. از جمله افزایش متابولیسم سوخت و ساز، بهبود آنزیم‌های ترشح شده از کبد و همچنین خاصیت انتی اکسیدانی. بنابراین اگر می‌خواهید زودتر لاغر شوید، زردچوبه به شما کمک فراوانی خواهد کرد.

 

یکی از خواص زردچوبه ضد افسردگی است

افسردگی تنها با خوردن زردچوبه درمان نخواهد شد اما به میزان زیادی می‌توان از پیشرفت آن جلوگیری کند. از آنجایی که زردچوبه دارای مواد آنتی اکسیدانی فراوانی است، مانع از بروز التهاب های شدید منجر به اختلال هورمونی و در نهایت افسردگی می‌شود. مطالعاتی وجود دارد که نشان می‌دهد، مصرف هم زمان داروهای ضد افسردگی با زردچوبه می‌تواند اثربخشی داروهای ضد افسردگی را به میزان زیادی بهبود ببخشد.

 

التیام زخم با زردچوبه

زردچوبه نه تنها در طول سال‌های اخیر، بلکه از قدم الایام به عنوان یک داروی انعقاد خون سنتی استفاده می‌شده است. زردچوبه نه تنها از خونریزی جلوگیری می‌کند بلکه باعث خواهد شد که زخم‌ها از عفونت و همچنین آلودگی‌های دیگر در امان باشند. به همین دلیل ممکن است روزی کسی به شما پیشنهاد دهد که روی زخم خودتان زردچوبه بزنید.

 

علاوه بر دو مورد بالا، ضد التهابی بودن زردچوبه کمک زیادی برای بهبود زخم به وجود آمده خواهد کرد.

 

یکی از خواص زردچوبه تقویت سیستم ایمنی است

اگر می‌خواهید روزانه سیستم ایمنی بدن خودتان را بهبود ببخشید و از شر بیماری‌های مختلف قارچی، باکتریایی و ویروسی در امان باشید به شما توصیه می‌کنیم که از زردچوبه در غذاهای روزانه یا به عنوان یک افزودنی به سایر غذاها در میان وعده‌ها استفاده کنید. برگردید و نگاهی به مواد مغذی زردچوبه داشته باشید.

زردچوبه با دارا بودن انواع ویتامین‌ها خاصیت آنتی اکسیدانی از خود نشان می‌دهد که درمان موثری برای کاهش عوارض بیماری‌هایی نظیر آنفولانزا، سرماخوردگی و غیره است. توصیه شده است که می‌توانید از یک لیوان شیر زردچوبه در هنگام صبح به عنوان کاهش دهنده التهاب های خارجی استفاده کنید.

 

درمان اسهال با زردچوبه

آنچه که ما به عنوان درمان برای شما در کل این مقاله لیست کردیم، تنها با مجوز پزشک قابل استفاده است. یکی از همین درمان‌ها، مربوط کنترل اسهال با زردچوبه است. اگر دچار اسهال شدید، این اسهال دلیلی به جز عامل میکروبی، ویروسی و در برخی موارد واکش طبیعی بدن ندارد.

برای درمان اسهال‌های ناشی از ویروس و باکتری، زردچوبه همان‌طور که در بالا مشاهده کردید، مؤثر است. به همین دلیل کافی است که زردچوبه را با آب یا شیر ترکیب کنید و به هنگام اسهال میل نمایید.

 

یکی از خواص زردچوبه درمان سردرد است

درمان سردردهای میگرنی یا خوشه‌ای، با استفاده از خواص آنتی اکسیدانی و ضد التهابی میسر است. خوشبختانه زردچوبه با دارا بودن مقدار زیادی انتی اکسیدان در خود، التهاب های عصبی به وجود آمده به علت عوامل مختلف را کاهش می‌دهد در نتیجه شما درد کمتری طی حملات میگرنی تجربه خواهید کرد. چالش عمده‌ای که وجود دارد، مدت زمان اثربخشی زردچوبه به دردهای میگرنی است.

خواص زردچوبه

خاصیت آنتی اکسیدانی زردچوبه

رنگ زرد، زردچوبه نشان از وجود مقادیر زیادی آنتی اکسیدان در این ماده است. اگر در مورد انتی اکسیدان چیزی نمی‌دانید، باید مقالات ما در مورد خواص آن را حتماً بخوانید. اما در این قسمت بدانید که آنتی اکسیدان ماده مؤثر در مبارزه با موادی به عنوان رادیکال‌های آزاد است. رادیکال آزاد به عنوان یک عامل تهاجمی با سلول‌ها وارد واکنش می‌شود و موجب بروز اختلالات سلولی می‌شود.

اختلال سلولی یکی از مهم‌ترین عوامل بروز انواع سرطان‌ها است. غیر از سرطان، رادیکال‌های آزاد باعث بروز التهاب های گوناگون در دستگاه قلب و عروق و همچنین پوست می‌شود. آنچه که به صورت لک روی پوست شما دیده می‌شود، حاصل واکنش رادیکال‌های آزاد با سلول‌های پوستی است.

 

با خوردن زردچوبه و دیگر مواد غذایی حاوی آنتی اکسیدان، رادیکال‌های آزاد در بدن به مقدار زیادی حذف می‌شود. لذا اگر می‌خواهید سلامتی کافی داشته باشید.

 

یکی از خواص زردچوبه درمان بیماری زردی است

شاید باورتان نشود اما زردچوبه با همه زردی که دارد می‌تواند، درمانگر بیماری زردی باشد. زردی در پوست به علت مشکلات کبدی در کودکان بروز می‌کند که زردچوبه با دارا بودن عوامل مؤثر در بهبود عملکرد کبد، به مقدار زیادی از زردی جلوگیری می‌کند.

برای استفاده از آن به عنوان درمان زردی، کافی است که یک گرم زردچوبه را در یک لیوان آب گرم مخلوط کنید و آن را به مدت روزی ۲ تا ۳ بار تا درمان کامل میل کنید. مسلماً مشاهده خواهید کرد که زردی پوست اندک اندک بهبود می‌یابد.

 

درمان برونشیت با زردچوبه

ریه و اختلالات آن از عوامل مؤثر در بروز برونشیت است. مواد غذایی کمی وجود دارد که می‌توانید از آن به عنوان درمان کننده برونشیت استفاده کنید. به واسطه اینکه زردچوبه دارای خواص ضد باکتری و ویروسی است، از بروز سرماخوردگی های شدید، آنفولانزا و در نهایت برونشیت جلوگیری می‌کند.

در صورتی که احساس کردید برونشیت به مقدار زیادی پیشرفت کرده است، از زردچوبه برای درمان استفاده نکنید و به پزشک مراجعه کنید. درمان با زردچوبه بیشتر جنبه پیشگیری دارد تا درمان.

 

یکی از خواص زردچوبه حذف انگل از روده است

کرم و انگل زردچوبه یکی از مهم‌ترین عوامل بروز مشکلات گوارشی است. در صورتی که سیستم گوارشی شما آلوده به انگل و کرم روده باشد، مقدار زیادی از مواد غذایی که مصرف می‌کنید را کرم خواهد خورد و شما نخواهید توانست انرژی و همچنین مواد مغذی با وجود مصرف بهینه مواد دریافت کنید.

خوشبختانه درمان‌های خانگی زیادی برای از بین بردن انگل و کرم روده وجود دارد که مهم‌ترین آن زردچوبه است. تنها کاری که می‌توانید کنید این است مقدار زردچوبه به مواد غذایی خودتان در هر وعده اضافه کنید و منتظر باشید که کرم روده از بین برود.

 

درمان آکنه و جوش با زردچوبه

آکنه و جوش عموماً به واسطه تجمع چربی در روزنه‌های بسته شده پوست ایجاد می‌شود. جوش‌های پوستی به عنوان یک بیماری تا زمانی که نشان از عوارض یک بیماری دیگر نباشد، نمی‌تواند مشکل سلامتی محسوب شود. اما جنبه آزار دهنده جوش بیشتر روحی است.

با خوردن زردچوبه به صورت خوردن یا استفاده از آن به صورت پماد، مقادیر زیادی از منافذ بسته شده پوست باز خواهند شد و به این ترتیب، جوش‌های کمتری خواهید داشت. علاوه بر این، خواص انتی اکسیدانی در زردچوبه عامل دیگری است که می‌تواند از بروز مشکلات پوستی همانند جوش جلوگیری کند.

 

یکی از خواص زردچوبه ماسک روشن کننده پوست

استفاده کردن از ماسک‌های صورت شیمیایی ممکن است اثر بخشی خوبی داشته باشد اما در ادامه می‌تواند عوارض زیادی داشته باشد. از این رو شما باید بتوانید از ماسک‌های طبیعی به عنوان ماسک شیمیایی استفاده کنید. از جمله بهترین ماسک‌های صورت، ماسک زردچوبه‌ای است.

رفع ترک پوست

استفاده از زردچوبه برای حذف چین و چروک‌های پوست ناشی از بارداری و همچنین دیگر چین و چروک‌هایی که به واسطه گذر عمر و دیگر عوامل به وجود می‌آید مؤثر است. برای درست کردن ماسک زردچوبه کافی است که دو قاشق زردچوبه، دو قاشق شیر، نصف لیوان ابلیمو، دو قاشق کشک را با هم ترکیب کنید و برای مدت چند هفته از آن استفاده کنید. به تدریج مشاهده خواهید کرد که چین و چروک‌های پوست شما به مقدار زیادی بهبود پیدا خواهد کرد.

 

یکی از خواص زردچوبه حذف میخچه پاست

۱ قاشق چای‌خوری پودر زردچوبه و عسل را با هم ترکیب کنید تا خمیری حاصل شود. این خمیر را در منطقه‌ی آسیب‌دیده استعمال کنید و کمی صبر کنید تا خشک شود. این روش درمانی را ۲ تا ۳ بار در روز به مدت ۱ هفته یا بیشتر تکرار کنید.

 

تسکین درد سیاتیک با زردچوبه

یک قاشق چای‌خوری زردچوبه را به یک لیوان شیر اضافه کنید. حال این مخلوط را بجوشانید. در طول روز دو بار مصرف کنید. در صورتی که دردهای سیاتیک شما شدت بیشتری پیدا کرد، بهتر است به پزشک خودتان در این مورد اطلاع دهید.

 

درمان هماتوم با زردچوبه

هماتوم بیماری است که در اثر خون لختگی‌ها به وجود می‌آید. برای درمان خون لختگی‌ها می‌توانید از زردچوبه استفاده کنید. کافی است که یک لیوان شیر را ولرم کرده و مقداری زردچوبه را در آب حل کنید. ترکیب را به مدت یک‌بار در طول روز بخورید. این کار می‌تواند به سادگی از بروز انواع لختگی‌ها جلوگیری کند.

 

درمان خار پاشنه

خار پاشنه از جمله مواردی است که ما در جیمیتو به کررات در مورد آن صبحت کردیم. کافی است نصف قاشق پودر زردچوبه را با یک فنجان شیر مخلوط کنید. ترکیب را روی شعله قرار دهید و مقدار شعله را کم کنید بعد از سرد شدن، روزی دو بار آن را مصرف کنید.

همچنین زردچوبه را می‌توانید به صورت خمیر با آرد در بیاورید و روی پاشنه پای خود قرار دهید.

 

 

این مطالب رو هم پیشنهاد می‌کنیم ببینید

درباره نویسنده: امید جعفری

امید هستم، علاقه مند به دنیای نوشتن و دانستن، تولید کننده محتوا در حوزه تخصصی لایف استایل، تکنولوژی و گردشگری. از اینکه مطالب ما را پیگیری می کنید، بسیار خوشحالیم و بر خود می بالیم.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *