کدام ورزشکاران در دنیا بیشترین درآمد را دارند؟

8 قهرمان ورزشی که بیشترین درآمد را در جهان دارند بیشتر بشناسید

شاید برایتان جالب باشد که بدانید کدام ورزشکاران بیشترین درآمد را در جهان دارند. همانطور که می‌دانید، ورزش برای برخی، دیگر بعنوان یک سرگرمی یا فعالیت فیزیکی برای حفظ سلامت شناخته نمی‌شود، بلکه کسب و کار آنها به حساب می‌آید.

افرادی که ما آنها را به نام ورزشکار حرفه‌ای می‌شناسیم، ورزشکارانی که در مسابقات جهانی، سوپر جام‌ها و المپیک شرکت کرده، و برای تیم یا کشور خودشان و برای کسب مقام یا جایز‌ه‌های بزرگ مسابقه می‌دهند، همگی جزو این دسته قرار می‌گیرند.

اما درست مانند هر کسب و کار دیگری، در بین ورزشکاران هم برخی بیشترین درآمدها را دارند! با جیمیتو همراه باشید تا با این افراد آشنا شویم.

8 قهرمان ورزشی که بیشترین درآمد را در جهان دارند بیشتر بشناسید

استفن کری

درآمد: ۷۶٫۹ میلیون دلار

 

استفن کری تابستان سال پیش اولین قرارداد ۲۰۰ میلیون دلاری خود را با با تیم «Golden State Warriors» منعقد کرد. درآمد فعلی او، تقریبا سه برابر درآمد وی در فصل پیش است. بعلاوه این ورزشکار مشهور، با شرکت‌های مختلفی قرارداد اسپانسری امضا کرده است؛ از جمله برندهای Vivo، Chase، Under Armour، JBL، نیسان و … این قراردادها درآمدی ۴۲ میلیون دلاری خارج از زمین بسکتبال برای استفن کری به دنبال دارد. که او را در رده هشتم بیشترین درآمد در میان لیست ما قرار داده است.

8 قهرمان ورزشی که بیشترین درآمد را در جهان دارند بیشتر بشناسید

راجر فدرر

درآمد: ۷۷٫۲ میلیون دلار

 

راجر فدرر در مجموع از جوایز بازی‌هایش ۱۱۶ میلیون دلار درآمد کسب کرده است ولی درآمدهای وی از خارج از زمین تنیس بسیار بیشتر از این مقدار است! شرکت‌های مرسدس بنز و Lindt قراردادهای خود را با فدرر در انتهای سال ۲۰۱۷ تمدید کرده‌اند. علاوه بر این، او در سال اخیر شرکت تولید پاستا با برند Barilla را به اسپانسرهای خود افزوده است که این قرارداد ۴۰ میلیون دلار ارزش دارد. یکی از حواشی جالب توجه درباره راجر فدرر، بازی دوستانه‌ی وی با بیل گیتس، مالک پیشین مایکروسافت بود، که برای کمک به کودکان آفریقایی برگزار شد.

8 قهرمان ورزشی که بیشترین درآمد را در جهان دارند بیشتر بشناسید

لبران جیمز

درآمد: ۸۵٫۵ میلیون دلار

 

لبران جیمز، بسکتبالیست مشهور آمریکایی است که در تیم «کلیولند کاوالیرز» بازی می‌کند. موفقیت‌های پی در پی او باعث شده تا قراردادهای ارزشمندی با شرکت‌های معتبر دنیا امضا کند. شرکت‌هایی از جمله Nike، Coca-Cola، Kia Motor، Beats By Dre، Intel و Blaze Pizza. لبران جیمز در سال ۲۰۱۱ بخش کوچکی از باشگاه لیورپول را خریداری کرد. دو درصد سهام وی در این باشگاه، به دنبال قهرمانی این تیم در لیگ قهرمانان، روز‌به‌روز ارزشمندتر می‌شود.

8 قهرمان ورزشی که بیشترین درآمد را در جهان دارند بیشتر بشناسید

نیمار

درآمد: ۹۰ میلیون دلار

 

نیمار، در سال ۲۰۱۷ قراردادی با تیم پاری‌سن‌ژرمن امضا کرد که بیش از ۶۰۰ میلیون دلار ارزش دارد. از این مبلغ، ۲۵۰ میلیون دلار آن به باشگاه سابق وی پرداخت شده است. ۳۵۰ میلیون دلار باقیمانده در جریان مدت قرارداد نیمار یعنی تا سال ۲۰۲۲ پرداخت می‌شود. این ورزشکار ۲۶ ساله به غیر از درآمدی که از فوتبال دارد، با شرکت‌های بین‌المللی متعددی قرارداد امضا کرده است از جمله Nike، Red Bull، Gillette ، McDonalds و Beats by Dre.

8 قهرمان ورزشی که بیشترین درآمد را در جهان دارند بیشتر بشناسید

کانر مک‌گرگور

درآمد: ۹۹ میلیون دلار

 

بزرگترین ستاره‌ی «UFC»، در سال ۲۰۱۷ به لطف مبارزه‌اش با «فلوید می‌ودر»، درآمد هنگفتی به‌دست آورد. او برای این مبارزه، ۸۵ میلیون دلار دریافت کرد که بیش از پنج برابر بیشترین درآمد قبلی وی بود. این مبارز ایرلندی، در یک سال اخیر، قراردادهای دیگری به دنبال مبارزه پرسروصدای خود با «می‌ودر» امضا کرد.

8 قهرمان ورزشی که بیشترین درآمد را در جهان دارند بیشتر بشناسید

کریستیانو رونالدو

درآمد: ۱۰۸ میلیون دلار

 

قرارداد فعلی رونالدو با تیم رئال مادرید به این ترتیب است که در سه سال آینده، بیش از ۵۰ میلیون دلار دریافت می‌کند. قرارداد دائمی وی با Nike هم بیش از یک میلیارد دلار ارزش دارد. البته رونالدو با شرکت‌های مختلفی قراردادهایی امضا کرده است از جملهAmerican Tourister ، EA Sports و Herbalife. البته رشد روزافزون محصولات با برند CR7 را هم نباید از یاد برد. یکی از حواشی جالب درباره رونالدو این است که رئال مادرید پاهای او را به مبلغ ۱۴۰ میلیون دلار بیمه کرده است.

8 قهرمان ورزشی که بیشترین درآمد را در جهان دارند بیشتر بشناسید

لیونل مسی

درآمد: ۱۱۱ میلیون دلار

 

بارسلونا به این بازیکن سالانه ۸۰ میلیون دلار پرداخت می‌کند. این مبلغ را به قرارداد دائمی مسی با آدیداس هم اضافه کنید. همچنین مسی قراردادهایی با شرکت‌های Gatorade، Pepsi، Ooredoo، Huawei و Hawkers دارد که مجموعا درآمدهای وی را به ۱۱۱ میلیون دلار می‌رساند، مبلغی که مسی را در جایگاه دومین ورزشکار پردرآمد دنیا قرار داده است.

8 قهرمان ورزشی که بیشترین درآمد را در جهان دارند بیشتر بشناسید

فلوید می‌ودر

درآمد: ۲۸۵ میلیون دلار

 

«فلوید می‌ودر» در جریان مبارزه‌اش با «کانر مک‌‌گرگور» ۲۷۵ میلیون دلار دریافت کرد، و ۱۰ میلیون دلار نیز بیرون از رینگ به دست آورد. این مبارزه که بین بزرگترین ستارگان دنیای بوکس برگزار می‌شد، ۴٫۳ میلیون بازدیدکننده‌ از طریق فروش حق تماشای رویدادهای ورزشی داشت. درآمد مجموع این مبارزه، بیش از ۵۵۰ میلیون دلار از همه منابع بوده است و در صدر لیست بیشترین درآمد ما قرار گرفت.

این مطالب رو هم پیشنهاد می‌کنیم ببینید

درباره نویسنده: نسیم زمانی پور

نسیم هستم و الان حدود 30 سال دارم. من عاشق ورزش و تناسب اندام هستم، بیشتر زمانم در طی روز به تولید محتوا و مطالعه در مورد ورزش و رژیم های غذایی می‌گذرد. به تازگی به جمع جیمیتو اضافه شدم و بودن در کنار یک تیم قوی و پر انرژی لذت می‌برم.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *